1500 çalışanla 1 Mayıs yemeği

 • Haber Saati : 02 Mayıs 2015, Cumartesi 09:38:12 - 6 Yıl önce eklendi.
Akpınar'dan 1500 çalışanla 1 Mayıs yemeği

  Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Şantiye Tesisleri’nde yapılan kutlamada DİSK, Türk– İş ve memur sendikalarının bölge temsilcileri ve şube başkanları hazır bulundu. Kısa bir süre önce belediyede çalışan 1000’e yakın taşeron işçisine sendikal örgütlenme yolunun açılması, kutlama yemeğindeki coşkuyu doruğa çıkardı. Yemeğin sonunda hep bir ağızdan ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganını atan Başkan Akpınar ve bin 500 belediye çalışanı, dev aile fotoğrafıyla da bu birlikteliği ölümsüzleştirdi. Organizasyonda belediyenin en genç ve en yaşlı işçisine de çiçek verildi. Kürsüye gelen Başkan Akpınar, işçiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
   
   
  “ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bir yıllık süreçte hep ilkleri yaşadık. Örnek alındık, taklit edildik. Bunun sırrı bizim birliğimizde ve gücümüzde. Bu enerjiyi ve birlikteliği yaratan memurumdan işçi kardeşime, taşeron işçisine herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim ortak hedefimiz, alın terimizi ve emeğimizin karşılığını vermektir. Bu sorumluluğu Karşıyaka halkına karşı taşıyoruz. Çünkü Karşıyaka halkı bize güveniyor. Karşıyaka halkı bizden çok şey bekliyor. İzmir halkı da bizden çok şey bekliyor. Buradan, Türkiye bekleyecek bizden birçok umudu. Onun için biz çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz büyük bir aileyiz” dedi.
   
   
  “İŞÇİDEN VE EMEKÇİDEN YANAYIM”
  Hayatının her döneminde taşeronlaşmanın karşısında olduğunu söyleyen Akpınar, “Bugün de taşeronlaşmanın ve köle düzeninin karşısındayım. Ben tercihimi işçiden ve emekçiden yana koyuyorum. Müteahhitten yana koymuyorum. Ölü yatırım yaparak birilerini zengin etmeye çalışmıyorum. Ben tercihimi işçi kardeşlerimin maaşlarına biraz daha iyileştirme yapmak ve onların yaşam standartlarını yükseltmek için koyuyorum. Ama işçi kardeşlerimin duygularıyla oynayan burada iş barışını etkilemeye ve engellemeye çalışanların da karşısında olurum. İşçi kardeşlerim de inanıyorum ki böyle düşünen bir insanın yanında olur, karşısında olmaz. Burası Karşıyaka ve Karşıyaka Belediyesi’nde de onurla, alın teriyle ekmeğimizi yiyoruz. Burada kavga olmaz, insanlar burada hep iyi niyet ve hoşgörü ile bakar. 1 Mayısların gözyaşının değil, çiçeklerin ve güllerin açtığı bir bayram olmasını diliyorum” dedi.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim