19 Mayıs Bornova'da coşkuyla kutlandı

 • Haber Saati : 19 Mayıs 2019, Pazar 13:39:52 - 5 Ay önce eklendi.
Bornova Belediyesi'nden 100. Yıla özel Gençlik ŞöleniKaynak: 19 Mayıs Bornova'da coşkuyla kutlandı

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılı Bornova'da coşkuyla kutlandı. Binlerce Bornovalı, Bornova Belediyesi'nin düzenlediği Gençlik Şöleni'nde buluştu. Düzenlenen fener alayı ile Bornova sokakları kırmızı-beyaza boyandı. Bornova'nın sembol alanlarından Büyük Park'ta Bornovalı sanatçılar sahnedeydi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da yaşanan coşkuya vatandaşlarla birlikte ortak oldu. Bornova'daki kutlamalara CHP İzmir Milletvekili Prof. Kamil Okyay Sındır da katıldı.

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılı Bornova'da coşkuyla kutlandı. Cuma akşamı Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu'ndaki latin dansları gösterileri ile başlayan Gençlik Şöleni'nin ikinci gününe Bornova'nın sembol alanlarından olan Büyükpark ev sahipliği yaptı. Kültür ve yardımlaşma derneklerinden spor kulüplerine, düşünce gruplarından dans topluluklarına onlarca oluşum açtıkları stantlar ile 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. Kurulan sahnede gün boyunca gösteriler gerçekleştirildi. Akşam ise ilk gün olduğu gibi Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu'nda latin dansları gösterileri yapıldı. Ege, Dokuz Eylül, Celal Bayar, Ankara, Uludağ, Dumlupınar, Koç ve Sabancı Üniversiteleri'nden toplulukların sahne aldığı gösteriler ilgiyle izlendi.

  Binlerce Bornovalı birlikte yürüdü

  En büyük coşku ise Fener Alayı yürüyüşünde yaşandı. Ellerindeki Ayyıldızlı bayraklarla yürüyen binlerce Bornovalı, Mustafa Kemal Caddesi'ni kırmızı-beyaza boyadı. İş Bankası Viyadük altından başlayan yürüyüşte, bando eşliğinde hep bir ağızdan marşlar söylendi. Kortejdekilere evlerinin balkonlarındaki vatandaşlar ve esnafta eşlik etti.

  Bornovalı sanatçılar sahne aldı

  Kortejin son bulduğu Büyük Park'ta coşku daha da arttı. 100. Yıla özel olarak düzenlenen konserde Bornovalı sanatçılar; Serhat Doğan (Normal), Bülent Polat (Ters Yön), Serhat Yıldız (Pinti), Emre Kontaşlı (Çirkef), Fiza Nadirova (Dolce Band), Nilay Özsırkıntı (Dolce Band) ve Orbay Sakarya Dolce Band eşliğinde sırasıyla sahnedeydi. Onların şarkılarına binlerce Bornavalı eşlik etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ sahneye çıkarak sanatçılar ve alanı dolduran Bornovalılar ile İzmir Marşı'nı söyledi.        

  Bugünün anlamını unutmayalım

  Sındır ve İduğ Bornovalılara seslendi. Konuşmasına Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ndeki; "İktidara sahip olanlar gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde olabilirler" sözünü hatırlatarak başlayan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Bizim Atatürk'e ülkemizi çağdaş uygularlıklar düzeyine çıkarmak sözümüz var. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı 19 Mayıs hepimize kutlu olsun. Bugünün anlamını iyi bilelim. Bugüne ve Cumhuriyete sahip çıkalım. Herşey çok güzel olacak. Bunun içinde hep birlikte elbirliğiyle çalışacağız" diye konuştu.

  100. yılı görmek büyük bir şans

  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ise tüm Bornovalıların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, "Bu güzel gecede sizlerle birlikte olmak büyük onur. Şu an burada olan nesil bir sonraki yüzyılı göremeyecek. Bu anlamda burada olmamız büyük bir şans. 19 Mayıs'ın 100. Yılını birlikte kutluyoruz. İnşallah 2023'te de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılını birlikte kutlayacağız. Atamızın bizlere emanet ettiği bu ülkede gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın yaşamlarını barış içerisinde, huzurlu ve güvenli bir sürdürmeleri için bizleri sizler bu görevlere getirdiniz. Bunu da hep birlikte başaracağız" 


Bu Haberin Manseti :

19 Mayıs Bornova'da coşkuyla kutlandı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim