Abdül Batur muhtarlarla bir araya geldi

 • Haber Saati : 30 Nisan 2019, Salı 14:09:16 - 6 Ay önce eklendi.
111 mahalle muhtarlığı bulunan İzmir’in merkez ilçesi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 31 Mart yerel seçim sonrasında Konak’ın muhtarlarıyla bir araya geldi. Kültür Park Ada Gazinosu’nda gerçekleştirilen buluşmaya tüm muhtarlar katılım gösterdi.

  28'i yeni seçilen, 83'ü yeniden seçilen olmak üzere toplam 111 mahalle muhtarının katıldığı buluşmada belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve meclis üyeleri de yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Batur, tüm muhtarları tebrik ederek ‘Birlikte çok güzel işler yapacağız, ben size güveniyorum’  dedi.

  Önce muhtarımız bilecek

  Batur, birlikte olmaktan onur duyduğunu belirterek, “Özellikle kampanya sırasında tespit ettiğimiz sıkıntılar var. Sizlerden gelecek şikayetler, yapılması gerekenler ve projelerinizi paylaşmanızı istiyoruz. ‘Birlikte Konak’ dedik, birlikte yola çıktık. Bu birlikteliğin en önemli ayaklarından bir tanesi muhtar kardeşlerim. Bu dönem Konak’ta muhtar arkadaşlarımızla birlikte neler yapabileceğimizi, kente neler katabileceğimizi hep birlikte göstereceğiz. Geçmişte çalıştığım Narlıdere’de  özellikle muhtar arkadaşlarımızla sık sık bir araya gelip, mahallelerdeki sıkıntıları, yapılacak çalışmalar ve çalışmaların yol haritasının çizilmesi konusunda şimdiye kadar hep ortak akılla çalıştık. Ortak akıl bizim en önemli çözüm yöntemimiz. O mahallede bir şey yapacaksak onu önce muhtarımız bilecek. Tüm belediye çalışma arkadaşlarıma talimatımdır" dedi. 

  Her zaman yanınızda olacağız

  Muhtarların her zaman kendilerine ulaşabileceği sözünü de veren Başkan Batur, muhtarlardan da mahalleleriyle ilgili her türlü sorunu açık sözlülükle bildirmelerini istedi. Demokrasinin en önemli unsurlarının muhtarlar olduğunu dile getiren Batur, "Halkla en hızlı şekilde teması sağlayan birimler sizlersiniz. O nedenle bizler de yerel yönetim anlayışımızla, hizmet anlayışımızla, belediyecilik anlayışımızla her zaman olumlu gözle baktığımız, demokrasinin olmazsa olmazı muhtarlarımızla beraber Konak'ta çok güzel işler yapacağız. Sizlere güveniyorum. Her zaman yanınızda olacağız" diyerek tüm muhtarlara başarılar diledi. 

  Sorunlar dile getirildi

  Başkan Batur'un konuşmasının ardından muhtarlar tek tek söz alarak mahallelerindeki sıkıntıları, sorunları ve isteklerini dile getirdiler. En çok dile getirilen sorunların başında sayıları giderek artan sokak köpeklerinin zaman zaman tehlike oluşturduğu ve bu soruna bir çözüm bulunması,  kaldırım ve yolların bozuk olması, doğalgazın mahallelerine gelmesi, semt ve spor merkezi sayılarının artırılması gibi konular  ortak sorun ve istekler olarak dikkat çekti.

   Kemeraltı'na el atılıyor

  Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın alt ve üst yapı ile otopark sorununun da dile getirildiği Muhtarlar toplantısında başkan Batur, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kemeraltı'nın 13 milyon liralık altyapı ihalesini yaptığını ve özellikle yağmur sularının bertarafı konusunda yeni bir yapılanma gerçekleştirileceğinin bilgisini verdi.  Batur, Kemeraltı'nın her noktasının kazılacağını ve yeniden yapılacağını, yapım süresinde elektrik de dahil olmak üzere alt yapıyla ilgili değişikliklerin yapımına kısa süre sonra başlanacağını söyledi.  


Bu Haberin Manseti :

Abdül Batur muhtarlarla bir araya geldi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim