AKP kalelerini tek tek kaybediyor

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 20:04:23 - 6 Yıl önce eklendi.
Tekin: AKP kalelerini tek tek kaybediyor

  AKP’nin kaleleri arasında yer alan Kırıkkale’deki emeklileri ziyaret ederek sorunlarını dinleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kırıkkale başta olmak üzere AKP’nin bir çok kalesinde oylarının hızla düştüğünü söyledi.
   
  Tekin, AKP’nin ve Saray’ın yaptırdığı anketlere göre, Kırıkkale’de AKP’nin oyunun yüzde 68’den yüzde 39’lara gerilediğini söyledi. Tekin, aynı düşüşün Konya ve Kayseri’de de yaşandığına dikkat çekti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ile özdeşleşen ve AKP’nin kaleleri arasında yer alan Kırıkkale’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yoğun ilgi gördü. Bir çok vatandaşın Tekin’in önüne geçerek, “Bizi bunlardan kurtarın demesi” dikkat çekti. Emekliler Tekin’e en çok, CHP’nin seçim kampanyasının gözde silahı olan çifte maaşı sordu. Emekliler parkında gazetecilerle sohbet eden vatandaşların, sık sık korktuklarını dile getirmeleri gözlerden kaçmadı. Bir Kırıkkale’li emekli, “benim ismimi yazma, başım belaya girer” diyerek, bir başka emekli de, “çocuklarımı sürerler, adımı söyleyemem” sözleri ile korkusunu dile getirdi. Bazı emekliler ise, CHP’liler için, “Bu kez de bunları deneyelim emmi” sözleri ile CHP’ye olan desteklerini dile getirdiler.
   
  AKP İL İL KAYBI ARAŞTIRIYOR
   
  CHP’li Tekin, Kırırıkkale’de gazetecilerle yaptığı sohbette, yapılan kamuoyu anketi sonucu CHP’de çok ciddi yükselişin olduğunu, AK Parti’de ise çok ciddi bir erozyon ve düşüşün olduğunu belirtirken, “Yüzde 40’lardan 38’lere, 37’lere, 36’lara düşüş var. Seçime kadar inşallah 30’ları bulur” diye konuştu. Tekin, AKP’nin kaleleri olarak gösterilen Konya, Kayseri ve Kırıkkale gibi illerde de önemli oranda oy kaybının yaşandığını söyledi. AKP’nin il bazında oy kaybını belirlemek için çalışma yaptığını ifade eden Tekin, Konya’daki oyların yüzde 56’ya, Kırıkkale’de ise yüzde 39’a, Kayseri’de de yüzde 53’e kadar düştüğünü bildirdi.
   
  Partisinin il başkanlığında gazetecilere açıklamada bulunan CHP’li Tekin, CHP olarak çürümüş sistemi dizayn etmek istediklerini., 2005 yılında yapılan Yerel Yönetimler Yasası’nı tamamen değiştirmek istediklerini belirtti. Ranta, hırsızlığa, yolsuzluğa dayalı anlayışı sıfırlamak istediklerini de belirten Tekin, “Sadece yoksulluğu sıfırlamayacağız, aynı zamanda çürümüş anlayışı da sıfırlamak istiyoruz” diye konuştu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim