AKP’den CHP’ye iade-i ziyaret

 • Haber Saati : 29 Ağustos 2019, Perşembe 14:28:46 - 6 Ay önce eklendi.
AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e iade-i ziyarette bulundu.

  Başkan Kerem Ali Sürekli ve beraberindeki heyet Başkan Yücel’i CHP İzmir İl binasında gerçekleşen ziyarette iki başkan gündeme dair önemli mesajlar verdi. İki başkan “İzmir için birlikte çalışacağız” vurugusu yaparken, Başkan Yücel’in 30 Ağustos’ta İzmirlilerin evlerini bayrakla donatması çağrısına Başkan Sürekli de destek verdi. Başkan Sürekli orman yangınıyla ilgili detayları Yücel ile paylaşacağını açıklarken, “Alan en kısa sürede yeşillendirilecek. Bakanımız Bekir Pakdermirli ile görüştüm size de selamı vardı. Gerekli bilgileri paylaşacağım” dedi.
  “DENİZ BAŞKANIMIZLA HATTIMIZ AÇIK TELEFONLA GÖRÜŞÜYORUZ”
  Ziyarette konuşan Başkan Kerem Ali Sürekli, Başkan Yücel ile ara sıra telefonda görüştüklerini dile getirirken, “CHP Deniz Yücel bizi il başkanlığına atandıktan sonra bizi ziyaret etti. Araya İstanbul seçimi girince ertelendi. Çok güzel bir görüşme gerçekleştirdik. İl başkanlığına atandığım gün kendisi telefondan arayarak da tebrik etmişti. Ara sıra telefonla görüşüyoruz, aramızdaki iletişimimizi sürdürüyoruz. İade-i ziyaret altında bugün Deniz Yücel başkanımıza İl teşkilatına onların deyimiyle il örgütüne ziyarete geldik. İzmir gündemini değerlendireceğiz. Ara sıra görüşmelerimiz olaibilir. Kırmızı hattımız açık önemli bir gelişme olunca başkanımızla görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.
  “İZMİR İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”
  İzmir’e katkı sunmak için birlikte çalışacaklarını vurgulayan Başkan Sürekli, “Önceliğimiz İzmir, her şey İzmir için, İzmir’de hükümetin yapacağı yatırımların bilgilendirilmesi, yerelde belediyelerin icraatlerine desteklerimiz ve katkılarımız devam edecek. Sadece yerelde belediyeye, ilçelere değil CHP’nin bakışını ve katkılarını alacağız. Mesela şehir hastaneleri var gündemde bu konuda bilgi kirliliği var, başkanımızı da bilgilendireceğiz. İzmirlileri de bilgilendireceğiz. Yerelde iktidar genelde ana muhalfet olan CHP ile görüşeceğiz. Onların bize iletecekleri projeler ve fikirler olabilir bu projeleri Ankara’ya bakanlarımıza götüreceğiz, yine bizim yerelde projelerimiz oalcak mecliste gündeme getiriyoruz zaten. İzmir’e katkıda bulunmak için çalışacağız” diye konuştu.

  “İZMİR’İ İLGİLENDİREN HER KONUDA BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”
  Başkan Sürekli’nin ardından konuşan Yücel de İzmir için birliktelik vurgusu yaptı. Başkan Yücel, İzmir’i ilgilendiren her konuda bir araya gelmeleri gerektiğni dile getirirken, “Ziyaretten oldukça memnunuz. İzmir’in hizmet alabilmesi için bu ziyaretlerin öneminin farkındayız. Bu buluşmalar farklı siyasi görüşlerden de olsa ülkemize ve kentimize hizmet edebilmek, yatırım getirebilmek, sorun çözebilmek için önemli buluşmalar. gerçek anlamda çoğulcu, katılımcı demokrasiyi hayata geçirebilirsek tam anlamıyla görevimizi yerine getirmiş oluruz. İzmir’de bazı konular var mesela geçtiğimiz günlerde yaşanan orman yangınları bu konuda da bilgi kirliliği var bunların hepsini birlikte konuşarak atlatmamız gerek. En büyük tesellemiz can kaybı olmaması. Hem insan olarak hem İzmirli olarak ciğermiz yanıyor. Bu diyaloğu bi iletişimi daha sık yapabilirsek, benzer durumlarda daha koordineli hareket ederek, daha etkili bir şekilde direnç gösterebiliriz diye düşünüyorum. Sadece orman yangını değil İzmir’i ilgilendiren her konuda birlikte hareket etmek gerekir. İzmir’e ve İzmirlilere borcumuz var, sorumluluğumuz var, ortak projeler üretilmesi gerekiyor. Belediyelerin yasal mevzuat gereği yapamadıkları konularda iktidarın insiyatif alması gerkeiyor. Belediyenin bütçesinin yetmediği yerde iktidarın yardım etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
  BAŞKAN YÜCEL’DEN 30 AĞUSTOS ÇAĞRISI
  Başkan Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, “30 Ağustos’ta tüm İzmirlilerin evlerini bayraklarla donatmasını istiyorum. 30 Ağustos ile ilgili sorunları olanlara en iyi mesajı vermiş oluruz” dedi.
  Başkan Yücel’in çağrısına cevap veren Sürekli, “30 Ağustos hakkında görüşlerinize katılmakla birlikte, tıpkı o gün olduğu gibi ülkemizin bölünmez bütünlüğü için çalışmaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

  “BAKANIMIZLA GÖRÜŞTÜM BİLGİLERİ AKTARACAĞIM, ALAN YEŞİLLENDİRİLECEK”
  Başkan Sürekli, orman yangınıyla ilgili detayları Başkan Yücel’e aktaracağını belirtirken, “Baknımız Bekir Pakdemirli ile görüştüm size de selamı var. Bazı bilgileri sayın başkanımıza aktaracağım. Bekir Pakdemirli İzmir’in bakanı, İzmir için çalışıyor. Bilgi kirliliği var. İzmir’e büyük geçmiş olsun gerçekten ciğerlerimiz yandı. Adli süreçler devam ediyor. Alan süratle yeşillendirilecek ve ağaçlandırılacak” ifadekerini kullandı.
  YÜCEL’DEN SÜREKLİ’YE DAVET
  Başkan Yücel, yarın yangın alanında gerçekeleşecek olağanüstü meclis toplantısına, Sürekli’yi de davet etti. Başkan Sürekli, “Programlarımız uygun olursa geleceğiz, meclisteki grubumuz zaten orada olacak” şeklinde cevap verdi.


Bu Haberin Manseti :

AKP’den CHP’ye iade-i ziyaret
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim