AKP’nin önerisine Başkan Gümrükçü'den destek!

 • Haber Saati : 03 Şubat 2020, Pazartesi 20:57:22 - 1 Yıl önce eklendi.
Çiğli Belediyesi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu Başkan Utku Gümrükçü idaresinde gerçekleşti.

  Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Menderes’e yapılması planlanan katı atık entegre bertaraf tesisi üzerinden örnekler vererek Çiğli’nin yıllardır çöp noktasında hizmet verdiğini hatırlattı. 

  Boztepe flaş çıkışlar yaparken maddi anlamda ilçe belediyesinin pay alması gerektiğini vurguladı. Aksi takdirde yolu kapatarak kamyonların geçişini engelleme eylemine imza atmalarının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Boztepe Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubundan destek talep etti. Çiğli Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Gümrükçü de Harmandalı tesisiyle ilgili detaylı bilgi vererek meclis üyelerine, “Belediye başkanı olarak arkanızdayım” mesajını verdi.

  AK Partili Boztepe, “Harmandalı’daki alanı gittim, dolaştım. Bundan 5 ay önce gittiğimde korkunç çöp dağları vardı. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğşlu geleceği zaman orada ağaçlar dikildi, çöp dağları temizlendi. Çöp santrali kuruldu ama bu yeni bir şey değil. Aziz Bey döneminde yapılan ve sanıyorum Aralık ayında devreye giren bir tesisti. Sanırım orada enerji üretiyoruz. Fakat geçen mecliste Menderes’teki çöp alanı gündeme geldi. Ben kendi grubuma da aykırı davrandım. Çiğli’ye artık daha az çöp dökülmesi gerekiyor. Sayın Tunç Soyer, ‘Menderes kazanacak, gelirden pay alacak dedi. Çok doğru bir şey. Almalı da” diye konuştu.

  BOZTEPE REST ÇEKTİ: O YOLU KAPATIRIZ

  Tam bu noktada Belediye Başkanı Gümrükçü araya girdi ve “Başkan öyle mi dedi?” sorusunu yöneltti. Sonrasında Boztepe sözlerini sürdürdü ve “Evet başkan söyledi. Bu çöp sorununu biz Çiğlililer yaşıyoruz. Buradan bir 10 milyon dolar gibi bir para gelecek. Lamı cimi yok, lafı evirip çevirmenin anlamı yok. Biz burada bu konunun peşini bırakmayız. Ne yapabiliriz? Çiğli’yi hepimiz biliyoruz. Tarihini de biliyoruz, Çiğli’de yapılan eylemleri de biliyoruz. Biz Çiğlililer olarak o yolu kapatıp oraya çöp döktürmeyiz” dedi.

  BİR TANE KAMYON GEÇİRMEYİZ

  Başkan, ‘Çok pahalı bir koku’ dedi. Sağlıktan daha pahalı bir şey yok. Çarşamba günü meclisi orada yapacağız. Gün içinde oraya gittim. 100 tane kamyon geldi, gitti. Meclis öncesinde orayı temizleyecekler, basına öyle görüntü verecekler. 1 hafta sonra yine gidelim, kuşlar, çöpler orada! Başkan ne koku ne sinek var diyor. Şimdi kış! Koku yok, sinek de yok. Ama gidin bakın, on binlerce kuş var orada. Ayrıca köpekler de var. Buraya gelecek para 15 yıl kesintisiz gelecek. Çiğlililer olarak buradan pay alalım. Tekrar söylüyorum, orayı kapatırız bir tane kamyon geçirmeyiz. Bu Çiğli bu parayı hak ediyor. Başkanımız o parayla hizmet yapar, ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

  BOZTEPE CHP GRUBUNDAN DESTEK İSTEDİ

  Boztepe ayrıca, “Aynı yerde bir tane ağıl var. Oraya, ‘çevre kirliliği yapıyor’ diye yazı gönderiyorlar, yıkıyorlar. Ne zaman? Genel başkan geldikten sonra yıkıyorlar. Adamı tartaklamışlar. Düşünebiliyor musunuz? Bir tane ağıl yıkılıyor, diğer yanda 50 yıldır çöp binlerce metrekareye dökülüyor. Ben buradan CHP’ grubuna sesleniyorum. Destek verin, yanımızda olun. Biz Çiğli Belediyesi olarak payımızı almalıyız” dedi.

  CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Avdan da, “Ben doğduğumdan beri Çiğli’de çöp var. Bir türlü kurtulamadık. Geçmişte İzmir’deki iki bölgeye tesis bölünsün, orada da olsun diye önerge getirmiştim. Buca Belediyesi at yarışlarından pay alıyor, biz en azından çöpten pay alalım demiştim. Bu da olmadı. Hüsnü Bey enerjiden gelecek paradan bahsediyor. Çiğli’de bunlar olmuyor ama pay almamız hakkımızdır. Biz CHP olarak bu konuya destek veririz. Ne yapacaksak yaparız. Yol keseceksek keseriz, kendimizi zincire vuracaksak vururuz. Çiğli İzmir’in çöplüğü değildir” diye konuştu.

  BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ARKANIZDAYIM

  Belediye Başkanı Gümrükçü ise, “İzmir’in çeşitli bölgelerinde çöp tesislerinin kurulmasıyla ilgili çalışma var. Hüsnü Bey’e partisinin görüşü dışında hareket ederek, Çiğli’ye destek olduğu için teşekkür ediyoruz. 30 senedir bu çöpten en büyük zararı gören ilçe biziz. Aziz Kocaoğlu’na ilçe bakanıyken TRT payı gibi bir payın verilmesini önermiştim. O zaman çöpün ekonomik boyutu yoktu. Şimdi rakamlar konuşuluyor. Bu rakamın yarısının ilçemize aktarılması çöpten gördüğümüz zararın telafisi noktasında katkı sağlayacaktır. Gelecek hafta Harmandalı’da yapılacak büyükşehir meclis toplantımızda bu konuyu gündeme getirmeliyiz. Sadece Çiğli değil tesis yapılacak her yerde adalet yerini bulsun.  Gelecek hafta mecliste bunları konuşalım, belediye başkanı olarak arkanızdayım. Hüsnü Bey bir hafta sonra gidelim dediniz. Gidelim, denetleyelim. STK’larımızı götürelim. Yerinde görsünler. İyi bir tesis ise hep beraber anlatırız ama yanlış bir şey varsa öyle olduğunu düşünmüyorum karşı çıkarız. Önerinizi destekliyorum” dedi.


Bu Haberin Manseti :

AKP’nin önerisine Başkan Gümrükçü'den destek!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim