1 2 3 4 5
2019 yılının adı Resmi Gazete'de yayımlandı İnce İstanbul'a aday olacak mı? Tekin açıkladı: Adayım CHP'de o il örgütü daha kimi desteklediğini açıkladı Kılıçdaroğlu ile İnce arasındaki kriz büyüyor!

Akşener: Cumhuriyet tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir

 • Haber Saati : 01 Nisan 2018, Pazar 10:59:42 - 12 Ay önce eklendi.
İYİ Parti’de bugün kurultayda Meral Akşener'in konuşmasını on binler dinledi.

  İYİ Parti, 4 ay aradan sonra ikinci kez kurultaya gidiyor. Genel Başkan Meral Akşener kurultayda konuşmasını yaptı.

  İşte Meral Akşener’in konuşmasından önemli satırbaşları;

  “Her gittiğim yerde bana yüreğini açan bu tülbentleri hediye edenlere önce bir selam olsun. Aranızda olmaktan duyduğumu onuru seksen milyon ile paylaşmak istiyorum. Bütün il ve ilçe başkanlarım lütfen ayağa kalkın sizlere teşekkür ediyor ve alkışlıyorum.

  Taksicisinden ayakkabıcısına kadar tüm meslek mensuplarına sesleniyorum, emeğinizin karşılığını alma istiyorsunuz İYİ Parti sizindir. Sermayesini yurt dışına götürmek isteyen iş adamlarımıza sesleniyorum İYİ Parti sizindir. Artık bir ülkede iyileri ve iyilikleri konuşmamızın zamanı gelmiştir.

  Ülkemizi yönetenler sokaktaki hareketsizliği işler yolunda diye yorumlamaktadır. Ülkemizdeki bu seslizlik korkunun sessizliğidir. Gazeteciler kılık kıyafet seyahat yazmaya başladılar. İş adamları sustular. Ekonomi tepe taklak olmuş Bizler biz iyiler o korku duvarını yıkacağız. Tek sesle doğruyu bulamayız. Sonra bakıyorlar ‘hepten yanılmışız’ diyorlar.

  ‘BİR TEK GÜN AMA BİR TEK GÜN NEFES ALDIRMADINIZ BU MİLLETE’

  Bir tek gün ama bir tek gün nefes aldırmadınız bu millete canınızın istediği gibi davranamazsınız bu millete. Yaptırmayız, yaptırmayız.

  İYİ Partiler ilkelerle yola çıkmıştır. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir.

  Şimdi de Balgat ile ittifak kurdular halkımız onlara hemen ismini verdi. Bu ittifak olsa olsa çıkar ittifakı olur. Buradan Erdoğan’a bir sorumuz var, seni kapı kapı dolaştıran nedir, gerçeği açıkla da halkımız bilsin. Gerekçeyi söyle. Kara kara düşündüğün araştırma sonuçlarını söyle. Söyle de İYİ Parti’den neden korktuğunuzu milletimiz bilsin. İYİ Parti’nin gelişini görüyorsun ittifak arayışına düşüyorsun. Dün FETÖ’ye dediğin gibi bugün ittifak isteyenlere de ne istiyorlarsa verin diyor musun. Sizler İYİ Partililer tüm hesapları bozdunuz asapları da bozdunuz. Şimdi onlara sormak lazım Niçin Çanakkale ruhunu incitiyorsunuz, Niçin Atatürk’e sahip çıkmıyorsunuz. Hangi cürretle İstiklal Marşı’nı değiştirmeye kalkıyorsunuz? Siz bu yoldan giderek bu ülkeye başkan olacağınızı mı sanıyorsunuz?

  İstismara uğrayan küçücük çocuklarımız var bizim cinayete kurban giden kadınlarımız var bizim peki sizin iyi hal indirimi veren adaletiniz var sizin. Bireysel silahlanmaya el ovuşturanlarınız var sizin.

  Devletimizin ve ordumuzun sırlarını FETÖ’cüleri siz verdiniz. Ülkemizin sırlarını vermek hangi devlet adamına yakışır. Başkanlık rüyalarını görmeyle devam etmek yerine bizler bugün yine istifanızı bekliyoruz.

  ‘BİZE HER GÜN İTTİFAK KURDURUYORLAR’

  Bizi her gün bir parti ile ittifak kurduruyorlar. Fitne ve zulüm ölümden beterdir diyor Allah.

  Elbette biz de ittifak için çalışıyoruz. Durun anlatayım size. İstanbul’da Fatma hanım bana dedi ki Allah rızası için oğlumu kurtar ona bir iş bul dedi. Evet biz bu Fatma Hanım ve onun ailesi ile ittifak yapıyoruz. Toruna düğün yapmak için darda kalmış çiftçim ile ittifak yapmaya var mısınız? Anadolu’yu karış karış gezdik. Camiler çoğaldı vaizler arttı, yazın beni İYİ Parti’ye diyen Kütahyalı müftümüz ile ittifak yapıyoruz.

  Sayın Erdoğan Erdoğan ekonomi uçuyor diyor. İstanbullu esnaf bunların ekonomisini şöyle açıklıyor: Hava soğuk değil diyorlar ama biz neden üşüyoruz. İYİ Parti bunların kendi müteahhitlerinin cebine aktardıklarını onlardan alıp millete aktarmakta kararlıdır. Bakın on yılda devlet eliyle yapılanların tamamı bir Atatürk barajı etmiyor. New York’taki bir insan neden bizden daha ucuza et yiyor? Kediler bile artık kasapların önünden geçmiyor. Çıktınız eyy Amerika sana Osmanlı tokadı atarız dediniz şeker fabrikalarını sattınız.

  ABD Suriye’den çekiliyor. Sizi mayın temizleyicisi olarak kullanıyorlar. Güçlü komşular daha güçlü bir Türkiye demektir. Petrol dönemi bitiyor siz hala Ortadoğu’nun parmak sallayıcısı olmak peşindesiniz.”

  ELİNDE TÜRKİYELİ KADINLARIN GÖNDERDİĞİ YAZMALARLA KÜRSÜYE ÇIKTI

  Meral Akşener, kürsüye elinde Türkiye'nin dört bir yanından kadınların kendisine gönderdiği yazmalarla çıktı. Yazmaları gönderen kadınların adlarını ve yaşadıkları illeri teker teker saydı.

  BOYNUNDA ÇEYİZİNDE GETİRDİĞİ EŞARP

  Akşener'in boynunda ise, evlenirken çeşizinde yer alan mavi beyaz bir eşarp yer aldı. Kongreye gelirken, kayınvalidesinin kendisinden çeyizinden bu eşarbı takmasını istediğini anlatarak, “Kayınvalidem, kongreye çeyizimden bu eşarpla gitmemi istedi. Rahmetli anneni, beni hatırla dedi” diye konuştu.
  Akşener'in elinde bir de kırmızı kurdele vardı. Kardeleyi kafasından çıkarıp 9 yaşındaki bir kızın kendisine verdiğini anlatan Akşener, “Dokuz yaşındaki Zeynep'i unutmak olmaz. 9 yaşındaki Zeynep, bababa iş bulur musun Meral Abla, bu kurdeleyi al, unutma demişti. Zeynep'e de, zeynep gibilere de selam olsun, selam olsun.” Dedi

  AYTUN ÇIRAY: “BOYUMUZU ÖLÇECEK METRE YOK”

  Kongre açış konuşmasını Genel Sekreter Aytun Çıray yaptı. Çıray, İyi Parti'nin kuruluş aşamasında büyük zorluklar çıkarıldığını belirterek, “Bize partiyi kurun, boyumuzun ölçüsünü alırsınız demişlerdi. Bugün boyumuzun ölçüsünü alacaktık ama, ölçecek metre bulamadık” dedi.

  11.10 AHAD ANDİCAN DİVAN BAŞKANI

  Kongrede, eski ANAP'lı bakanlardan olan, ancak İyi Parti kuruluşunda yer alan Ahad Andican, Kongre divan başkanlığına seçildi.

  Kongreyi yönetecek divan kurulu seçildi. Kongre divan Başkanı seçilen Ahad Andican, Akşener'i “Sayın Genel Başkanım ve Müstakbel Cumhurbaşkanım” diye selamladı. Andican, konuşmasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Andican, “Her şerden hayır çıkar” sözünü hatırlatarak, “İşte bu şer iktidarından da hayırlı İYİ Parti çıkmıştır” dedi.

  Meral Akşener, kongre salonuna girer girmez, hazırlanmış olan platformda tüm salonu selamladı.

  Platformun sonuna doğru, Akşener, tribünlerden torunu Pars'ı kuçağına alıp, platforma çıkardı. Babaanne ve torun, platformun son bölümünde salonu birlikte selamlayarak yürüdüler.
  Akşener, kürsüye geldikten sonra da kendisini orada bekleyen genç İyi Partilileri, Gençlik Kolları Başkanı ve diğer partili gençleri kucaklayarak, birlikte tribüne geçti.

  10:18 SALONDA İKİ KEZ PROVA DA YAPILDI

  İyi Parti, Meral Akşener'i “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” pankartları ile karşılanacak. Kürsüden, Akşener'in bilgisi dışında kendisi için bir “sürpriz” hazırlandığı ifade edildi.

  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Akşener'in ilk konuşmayı yapmak üzere kürsüye çıktığı anda tüm tribünlerde açılmak üzere, tribünlere binlercesi dağıtılan “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” pankartı kaldırılacak. Tribünler aynı zamanda “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” diye slogan da atacak. Akşener'in salona girmesinin hemen öncesinde iki kez pankrat açma provası da yapıldı.

  ALONDA İSTİKLAL MARŞI DİZELERİ

  İYİ Parti, salonda sadece İstiklal Marşı'nın “Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” dizesinin yer aldığı pankart ve yazılara izin verdi.

  Salondaki partililerin ellerinde de Türk Bayrağı ve parti bayrağı dışında herhangi başka başka sembol bulunmuyor.

  ATATÜRK HER YERDE

  Kongre salonunda Atatürk her yerde. Dev Atatürk portresi dışında, ekranlarda da sürekli Atatürk'ü Milli Mücadele günlerinde gösteren görüntüler yayınlanıyor.

  Sık sık “Ne mutlu Türk'üm diyene” sloganının atıldığı kongrede, Atatürk'ün Gençliğe hitabesi de hep bir ağızdan okundu.

  TEŞKİLAT ANKARA'DA

  Aralık 2017'de 1. Olağan Kurultayı'nı yapan İYİ Parti, bugünkü kurultayda yeni parti yönetimini de belirleyecek. Partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçime tek aday olarak girecek.

  Partinin Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin de yeniden seçileceği kurultay, için 81 ilden katılımcılar da otobüslerle Ankara'ya geldi.

  BİNLERCE KİŞİ DIŞARIDA KALDI

  Sabah saatlerinden itibaren salon hınca hınç doldu, binlerce kişi de salon dışında kaldı.

  Ankara polisi, spor salonunun etrafından yoğun güvenlik önlemi aldı. Salona giremeyen İYİ Partililer de etraftaki parklara yerleşti.

  DEV EKRANLAR KURULDU

  Kurultayın yapılacağı spor salonunda ve çevresinde dev ekranlar da kuruldu. Akşener, salona özel bir koreografi ve müzik eşliğinde girecek. Kurultayda Akşener için bestelenen, “Gözleri yıldız gibi, kaşları hilal sanki… Mustafa Kemal bizim çocuklar, evladı Fatiha'dan derler adı Meral” sözlerinden oluşan şarkı seslendirilecek. Akşener salonda protokol bölümünde değil tribünde gaziler, kadınlar, gençler ve çocuklarla birlikte oturacak.


Bu Haberin Manseti :

Akşener: Cumhuriyet tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
 • SİYASET
 • GÜNDEM
 • EKONOMİ
 • SPOR
 • MAGAZİN
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim