http://www.menemen.bel.tr/index.asp

Alaattin Yüksel sorun olmadı da ben mi sorun oldum

 • Haber Saati : 25 Mayıs 2018, Cuma 20:08:55 - 12 Ay önce eklendi.
CHP Konak ilçe örgütü tarafından açılan Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) başına Tuncay Özkan'a yakınlığı ile bilinen Şakir Başak’ın getirilmesi, tartışmalara neden oldu. Şakir Başak ise tartışmalara, “Alaattin Yüksel’i getirdiler sorun olmadı da ben atandım diye mi sorun oldu" dedi.

  Konak CHP ilçe örgütü, açtıkları SKM’nin başına, yönetim kurulu kararı ile eski ilçe Başkanı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın yardımcısı Şakir Başak’ı getirme kararı aldı. Başak’ın, SKM’nin başına getirilmesi, CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından açılan  SKM’ye karşı 'alternatif bir merkez' yorumlarını da beraberinde getirdi.

  Parti içerisinde tartışmaya neden olan konuya dair açıklama yapan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, "Alternatif falan değil. Konak sınırları içerisinde bir merkez açıyoruz. Sadece bunun başına Şakir Başak’ı getirdik. O nedenle bu iddialar ortaya atıldı. Sanki Alaattin Yüksel’ e karşı Şakir Başak’mış gibi. Böyle bir durum yok. Konak ilçe örgütü olarak, Konak sınırları içerisinde seçimi daha iyi yönetebilmek adına böyle bir karar aldık. Konak’taki seçim çalışmalarını yürüteceğiz" diye konuştu. İl Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara saygı duyduklarını ifade eden Çağrı Gruşçu, "Biz de Konak’ta çalışıyoruz. Mesele bizim Konak’ta olmamız, merkez ilçe olmamızdan kaynaklanıyor. Halbuki ortada bir şey yok. Biz diğer seçimlerde de aynı şeyi yaptık. Burada tecrübeli, deneyimli, bu iş ayağa kaldırabilecek biri olsun istedik" dedi.

  'SEVİNMELERİ LAZIM'
  Şakir Başak da tartışmalara yanıt verdi. İzmir’deki tüm ilçelerde SKM’lerin olduğunu ifade eden Başak, "SKM her ilçede var. Arkadaşlar, deneyimli bir kişinin bu merkezin başına geçmesini istedi. Kararı bana bildirdiler, benim de haberim yok. Ne kimse benim alternatifim olabilir ne de ben kimsenin alternatifi olabilirim" dedi. İl Başkanlığına alternatif olarak kurulan bir SKM olmadığını kaydeden Başak, şunları söyledi:

  "İl ildir, ilçe ilçedir. SKM’nin başına gelmiyorum, Konak’ın başına getirildim. Konak çok karışık bir yer, normal bir yer değil. Ben 40 yıldır Konak’tayım ve bu işi biliyorum. Onlarca seçim yaptım. İlçe böyle bir karar almış aslında kabul etmemem lazım ama ben partiliyim, bu partinin hamalıyım. Sevinmeleri lazım. Alaattin Yüksel’i getirdiler sorun olmadı da ben atandım diye mi sorun oldu?"

  CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de, kendilerinin her ilçede seçim ofisleri açmalarını istediklerini söyledi. Her ilçenin kendi bünyesinde bu ofisleri açtığını vurgulayan Yücel, "Konağın da bir seçim merkezi açmasında sorun yok. Bütün ilçelerin seçim çalışmaları bu ofisler üzerinden yürütülecek. Hatta Konak’tan 3-4 ofis açmalarını istedik. Herhangi bir sorun yok" diye konuştu.

  DHAEtiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim