Ali Koç'tan Atatürk çıkışı

 • Haber Saati : 18 Şubat 2018, Pazar 14:11:53 - 1 Yıl önce eklendi.
Ali Koç'tan sosyal medyayı sallayan Atatürk çıkışı

  Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün kongre üyeleriyle bir araya geldi.

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün "Kadın Kongre Üyeleri" ile bir araya geldi.

  Aday olma sebebinin altında Fenerbahçe'nin mali bağımsızlığı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu görmesinden kaynaklandığını ifade eden Koç, "Bize inanın, geri adım atmayacağız, bize güvenin, bir yola çıktık ve ölüm kalım olmadığı sürece sonuna kadar gideceğiz. Birlikte başaracağız. Zor durumdayız ve bugün bize sunulan rakamlar konsolide rakamlar değildir. Finansal tabloyu bilseniz bu kadar rahat olamazsınız. Benim aday olmamdaki temel neden de budur, yarın çok geç olabilir" dedi.

  3 Temmuz sürecinde takdir edilecek bir duruş sergilendiğini ifade eden Koç, "3 Temmuz sürecinde takdire şayan bir duruş sergilendi. Bu süreci aşmamızda çok zarar oldu, rakiplerimizin çok çok önündeydik ama zarara uğradık. Kenetlendik. Fenerbahçeli olarak kendimizi şanslı hissetmeliyiz. 20. yıl belgeselini izledim, başkanımız, Şekip bey, İlhan bey dimdik ayakta durdu, biz de dışarıda mücadele ettik, taraftarımız da her yerdeydi. O dönemde bence en önemli unsur içeridekilere verdiğimiz güçtü" dedi.

  "FENERBAHÇE, ATATÜRK'ÜN İZİNDEDİR"

  Fenerbahçe'nin Atatürk'ün izinden gittiğini vurgulayan Koç, "Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti'dir, Fenerbahçe bir spor kulübünden daha da fazlasıdır. Fenerbahçe, Atatürk'tür. Önemli olan Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün izinden gittiğidir. Fenerbahçe demek çağdaşlıktır, modernliktir. Anadolu'ya indiği zaman bereket getirmektir. Ezber bozandır. Fenerbahçelilik coşkudur, sadakattir, iyi günde ve kötü günde yanında olmaktır, cesur ve cömert olmaktır" şeklinde konuştu.

  "GELECEĞİMİZ İÇİN SORGULAMALAR YAPMALIYIZ"

  Fenerbahçe'nin web sitesinde eksiklikler olduğunu ifade eden Koç, "Fenerbahçe saygındır, örnektir, oyunun kuralını belirleyendir. Fenerbahçelilik ise coşkudur, histir ve en önemlisi de sadakattır. Fenerbahçelilik cesurluktur. Fenerbahçe'in web sitesini açtığımız zaman Fenerbahçe'nin ilkeleri ve değerleri yazılı olarak karşımıza çıkmıyor. Hayal ettiğimiz Fenerbahçe'de kongre üyeleri her zaman söz sahibi olmalıdır. Her şeyi sorgulamak demek, sadece havuza giriş ücretlerini sorgulamak değil, Fenerbahçe'nin geleceği için bazı sorgulamalar yapmak önemlidir. Bizi anlatan bir döküman olması gerekiyor, seçilirsek inşallah bunu da yapacağız" ifadelerini kullandı.

  Öncelikle kendi bahçelerine bakmaları gerektiğini ifade eden Koç, "Bize yapılmasını istemediğimiz hiçbir şeyi karşıya yapmamalıyız. Bir rakibimize konuk olduğumuzda saygın karşılanmak istiyorsak, biz de konuk ettiğimizde iyi davranmalıyız. Önce kendi bahçemizi kazmalıyız. Çocukları görüyorsunuz. Çocuklar okuldan taşarlar. Bir çocuk 'Baba biz Fenerbahçe'yi tutuyorsak, Galatasaray'ı sevmemeli miyiz?' dememeli. Biz bunu değiştirebiliriz. Bunlar bizim ilkelerimiz olmalı" dedi.

  "AİLEM BENİM ARKAMDA, DESTEKLİYOR"

  Ali Koç'un eşi Nevbahar Demirağ ise, "Ali, çocuklarına sürekli hayallerinizin peşinden koşmalısınız der. Bugün kendisi hayallerinin peşinden koşuyor. Ailece bu duruma öncelikli olarak sıcak bakmıyorduk ancak şu anda destekliyoruz. Başta Ali'nin babası olmak üzere arkasında" ifadelerini kullandı.

  Pompalanan bir şey de, son anda çekileceğim yönünde. Böyle bir şey yok. Aile düzenimiz neden bozulacak? İlk önce girmez dendi, sonra çekilir dendi, şimdi beceremez diyorlar. Demek ki doğru yolda gidiyor. Ailem benim arkamda, beni destekliyor. Artık ok, yaydan çıktı" şeklinde konuştu.

   Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim