http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Ali Nesin HDP'li vekil adaylarını ağırladı

 • Haber Saati : 08 Mayıs 2015, Cuma 10:18:58 - 4 Yıl önce eklendi.
‘HDP Türkiye için apayrı bir nefes’

  HDP İzmir Milletvekili adayları Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan ve Semra Uzunok secim çalışmaları kapsamında HDP’nin Büyük İnsanlığa ve Yeni Yaşama çağırısını anlatmak üzere Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince Köyü sakinlerini ve Matematik Köyü kurucusu Prof. Dr. Ali Nesin’i ziyaret etti.
   
  Matematik Köyü ziyaretine ev sahipliği yapan Ali Nesin, Matematik Köyü sakinlerinin tamamının HDP’ye oy vereceklerini söyledi. Toplumda en çok HDP’nin sıcak karşılandığına işaret eden Nesin, HDP’ye 7 Haziranda başarılar diledi. 
   
  ‘HDP Türkiye için apayrı bir nefes’
   
   Kendisinin HDP’li olduğunu ve aklı başında herkesin HDP’ye  oy vermesi  gerektiğini  belirten Nesin, HDP’nin  barajı geçmesinin yaşamsal öneminin olduğuna vurgu yaptı. Nesin ”Kürt meselesinin önemli bir konu olduğunu düşünüyorum ve Türkiye’de soluk almamızı sağlayacak davanın da Kürt meselesinin çözümü olduğu kanısındayım” dedi.  Kürtlerin özerkliği ve özgürlüğü sadece Kürtlerle sınırlanamadığını belirten Nesin şunları söyledi; ”Kürtler özgür olacak da ben olmayacak mıyım, ben de özgür olacağım. Matematik Köyü örneğin, istediğim gibi eğitim verebileceğim. Bu özgürlük dalgasının HDP ile Türkiye’ye yayılacağını düşünüyorum.  HDP’nin Türkiye için apayrı bir nefes olduğu kanaatindeyim” dedi.
   
  ‘Türkiye için bu fırsat bir daha ele geçmez’
   
   HDP’nin Türkiye halklarında nasıl kabul göreceğinin konjonktüre ve HDP’nin tavrına göre değişebileceğine dikkat çeken Nesin şöyle devam etti:  “HDP büyük bir ivme tutturdu. %6’lardan %12’lere yükseldi. Bu ivmeyi devam ettirmesi lazım. Bir sonraki seçimlerde HDP’nin %16’yı %17’yi aşması ve MHP’yi yakalaması lazım.  Siyasetçiler masa başına oturur kimlere sesleneceğiz, kimlerden oy alacağız, söylemimizi nasıl değiştirmeliyiz diye. Bu konuda çok ciddi çalışma yapmalıdır, yapmak zorundadır”
   
   
   
  HDP’nin Türkiye partisi olabilmesi için, ikna olmayanları ikna etmesi, Anadolu ve İç Anadolu’ya kadar açılması gerektiğini belirten Nesin ” HDP’nin Trabzon dâhil en HDP karşıtı illerden dahi oy toplaması ve bir Türkiye partisi olması lazım. Nasıl geldi AKP iktidar oldu, özgürlük vereceğim diye geldi. Sloganı özgürlüktü. AKP düşüşte HDP’nin bundan faydalanması lazım. Hepimiz için Türkiye için bu fırsat bir daha ele geçmez” dedi.
   
  ‘Demografik bir çalışmanın yapılması lazım’
   
  HDP’nin seçim çalışmalarına ilişkin görüşlerini de açıklayan Ali Nesin önce büyük bir disiplin olması gerektiğinin altını çizdi. Nesin  “Herkes bana oy versin diye meydana çıkılmaz. Hedefini belirleyeceksin. Bunun için de demografik bir çalışmanın yapılması lazım, gençlere mi emeklilere mi emekçilere mi burjuva sınıfına mı beyaz Türklere mi? Yani nereye doğru yayılacaksın bunların belirlenmesi lazım” dedi. HDP’nin son derece kısıtlı bir zümreden Kürtlerden yola çıkarak tüm halklara ve ezilmişlere doğru açıldığına dikkat çeken Nesin “HDP doğru olanı yapıyor. Şimdi çemberini giderek açıyor. Bu çemberi şimdi kimlere doğru açacaksınız esnafa mı, İstanbul’a mı hangi yöreye, hangi gruba? Bunların belirlenmesi hedef konulması bunlara dair söylem üretmesi ve partinin disiplinli bir şekilde çalışılması lazım diye düşünüyorum” diyerek görüşlerini belirtti.

Bu Haberin Manseti :

Ali Nesin HDP'li vekil adaylarını ağırladı
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim