Arslan Yerel Yönetimler Dersi Verdi

 • Haber Saati : 30 Nisan 2010, Cuma 11:13:59 - 11 Yıl önce eklendi.
Başkan Arslan Yerel Yönetimler Dersi Verdi

  Çiğli’de faaliyet gösteren Çakabey Koleji 4. Sınıf öğrencileri, sosyal bilimler dersi, yerel yönetimler konusu kapsamında Çiğli Belediyesi’ni ziyaret etti ve dersi Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’dan dinledi.
   
  Çiğli ilçesi sınırları içinde bulunan Çakabey Koleji 4. Sınıf öğrencileri yerel yönetimler dersini işlemek üzere Çiğli Belediye Konferans Salonu’nda toplandılar. Salona alkışlar eşliğinde giren Başkan Arslan, kendini tanıttı ve çocuklarla sohbet etti. Çiğli’nin demografik yapısı, sanayileşmesi, tarihi ve turistik yerlerinin anlatıldığı “Kısaca Çiğli” tanıtımıyla sunumuna başlayan Başkan Arslan, daha sonra belediye nedir, nasıl yönetilir, Çiğli Belediyesi’nde ana hizmet başlıkları adı altında bugüne kadar gerçekleştirilen hizmet ve projeler nelerdir, gelecek vadede yapılması planlanan projeler nelerdir vb. konular hakkında detaylı bilgi verdi. Yerel yönetimler dersini, belediye konferans salonunda ve bizzat belediye başkanının ağzından dinleyen Çakabey Koleji 4. Sınıf öğrencileri, Başkan Arslan’ı soru yağmuruna tuttular. Çocukların bütün sorularına teker teker yanıt veren Başkan Arslan daha sonra çocuklarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
   
  Belediye Olarak Bir Yıllık Süre İçinde Birçok Projeyi Hayata Geçirdik
   
  Çiğli Belediyesi olarak farklı hizmet alanlarında çalıştıklarını ve bu çalışmaları başkan yardımcıları ve müdürleri vasıtasıyla daha rahat yönettiğini anlatan Başkan Arslan, “Belediye olarak bir yıllık bir süreci geride bıraktık. Çocuklar, yaşlılar, kadınlar, engelliler, muhtaçlar ve iş arayanlar için birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Bir belediye başkanı, ilçesinde yaşayan her vatandaş için iyi ve yararlı işler yapmak ister. Ben de her belediye başkanı gibi ekibimle beraber Çiğli için durmadan, yılmadan çalışıyorum. ÇİBEM projesiyle Çiğlili vatandaşlarımıza mesleki eğitim veriyoruz, kültür ve sanat alanında kurslar düzenliyoruz, spor kulüplerini destekliyoruz ve çok yakında Çiğli’nin ilk kapalı spor salonunu açacağız. Yaşlımızın, engellimizin, maddi yetersizlik yaşayan vatandaşımızın yanındayız. İş bulamayan Çiğlili vatandaşlarımız için, fabrika ve şirketlerle iş birliğine gidiyoruz, iş bulmalarına aracılık ediyoruz. Bu zamana kadar 1200 kişinin işe yerleştirilmesine vesile olduk. Yani kısacası sosyal belediyecilik alanında birçok hizmet ve projeyi bir arada yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz” dedi.
   
  Başkan Arslan Geleceğe Dair Projelerini Anlattı
   
  Çiğli’de çok özel projeleri hayata geçirmek için gün saydıklarını belirten Başkan Arslan, Çiğli için çok önemli sosyal ve fiziki yatırımlar yapmayı planladıklarını bunlar arasında: Kent konseyi, kadın danışma ve dayanışma merkezlerinin artırılması, demokrasi kampüsü, meydan düzenlemesi ve yeraltında otopark yapımı gibi birçok proje de yer alıyor.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim