Aşkın: Terörle mücadelede Türkiye ikincisiyiz

 • Haber Saati : 10 Ocak 2019, Perşembe 18:19:26 - 6 Ay önce eklendi.
İzmir Medya Platformundan yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, platform üyesi gazetecilerle bir araya gelerek kentte yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

  İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın "PKK ve DEAŞ'ın olduğu gibi marjinal sol terör örgütüyle de Ülkemizin her yerinde mücadele veriyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız operasyonlarla bölücü terör örgütü üyesi yakalama da İzmir olarak Türkiye ikincisi olduk. İnşaatlarda çalışanlara kadar kayıt altına alıyoruz" dedi.

  İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, uyuşturucuyla mücadele kapsamında günde 6 bin kişinin incelendiğini belirtti. 
  İzmir Medya Platformundan yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, platform üyesi gazetecilerle bir araya gelerek kentte yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

  Güvenliğin olmadığı yerde hiçbir gelişmeden bahsedilemeyeceğini ve vatanın her karışında şehit kanının bulunduğunu dile getiren Aşkın, "34 sene bölücü terörle mücadele ettik. Hangi devlet kendi içinden gelen insanlar tarafından ele geçirilmeye çalışıldı. Alçak FETÖ, tarihimiz boyunca karşılaştığımız en büyük sorundur. PKK-FETÖ iki terör örgütünün de sahipleri aynıdır. İki terör örgütünün de elinden tutan el, aynı eldir. DEAŞ terör örgütüne karşı çok önemli ve başarılı operasyonlar yaptık. DEAŞ'ın önde gelen en büyük emirlerinden ve 700 kişinin katliam emrini veren kişiyi İzmir'de yakaladık." dedi.
  Aşkın, güvenlik güçlerinin yaptıkları başarılı operasyonlarla PKK'nın Türkiye içerisindeki etkinliğini yitirdiğini vurgulayarak, mücadelenin her geçen gün daha etkin ve kararlılıkla devam edeceğini aktardı. 

  Aşkın konuşmasını şöyle sürdürdü:
  "PKK ve DEAŞ'ın olduğu gibi marjinal sol terör örgütüyle de Ülkemizin her yerinde mücadele veriyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız operasyonlarla bölücü terör örgütü üyesi yakalama da İzmir olarak Türkiye ikincisi olduk. İnşaatlarda çalışanlara kadar kayıt altına alıyoruz. Güvenlik kuvvetleri olarak Sayın Bakanımızın ve merkez teşkilatımızın büyük desteğiyle terörle topyekun mücadele ediyoruz ve çok şükür milletimizin huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamaya çalışıyoruz.

  Uyuşturucuyla mücadele
  Hüseyin Aşkın, uyuşturucu kullanımının da terör kadar büyük bir bela olduğunu dile getirerek, uyuşturucunun gençlerin hayatını kararttığını ifade etti. 

  Uyuşturucuyla mücadele kapsamında kentte yapılan çalışmaları aktaran Aşkın, şunları kaydetti:
  "2016'da 507 kişi, 2017'de 818 kişi, 2018'de ise 870 kişi uyuşturucudan tutuklandı. Bin 71 polisimiz uyuşturucu konusunda sadece Narko-Alan projesinde çalışıyor. Özellikle dezavantajlı grupların yaşadığı yerlerden 129 noktada aktifiz. Günlük 6 bin kişiyi uyuşturucuyla ilgili inceliyoruz. Yapılan araştırmalara göre uyuşturucu kullananların yüzde 99'dan fazlası sigara kullanan çocuklarımız. Sigara ve alkol kullanımı çocuklarımız için çok zararlı. Çocuklarımızı sigara ve alkolden uzak tutalım. Bunun için çok emek veriyoruz. Küçük kurallar ihlal edilmez ise büyük suçlarda olmuyor. Tabi uyuşturucu olayı sadece bir polisiye mesele değil, aynı zamanda sosyal boyutu olan bir durum. Ancak Narko-Alan Projesine en az terörle mücadele kadar önem veriyoruz." 

  "En kanlı eylem girişimi"
  Aşkın, İzmir Adliyesine yönelik PKK'lı teröristlerce 5 Ocak 2017'de düzenlenen saldırıya da değinerek, teröristlerin saldırıyı yanlarında getirdikleri çok fazla mühimmatla yapmak istediklerini aktardı.

  Bölücü terör örgütünün hiçbir şehir merkezinde eyleme götürmediği kadar mühimmatla bu eylemi yapmak istediğine dikkati çeken Aşkın,  "Yüzlerce kaleşnikof fişeği, 8 roket, 5'i anti-tank roketi, 8 el bombası, 2 tabanca ve diğer mühimmatla geldiler. Bölücü terör örgütü en kanlı, en korkunç eylemlerinden birisini yapmak üzere İzmir'e gelmişlerdi. O sırada kahraman şehidimiz Fethi Sekin, kaleşnikof mermilerine karşı elindeki tabancayla karşı koyarak büyük bir kahramanlık sergiledi. Orada ki bütün görevli polis arkadaşlarımız büyük mücadele verdi. Bu mücadele Türkiye'nin terörle mücadele tarihinde bir kahramanlık destanıdır. Bu karamanlık hikayesi bütün meslektaşlarımıza örnek oldu." ifadelerini kullandı.

  İzmir'de yaklaşık 200 bin yabancının bulunduğunu aktaran Aşkın, bunlardan 140 binine İzmir emniyetinin dokunduğunu ve risk analizi yaptığını belirtti. 


Bu Haberin Manseti :

Aşkın: Terörle mücadelede Türkiye ikincisiyiz
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim