http://www.edremit.bel.tr/

Aziz Kocaoğlu 'Genel Merkeze Ayaklarım Gitmiyor'

 • Haber Saati : 17 Ağustos 2018, Cuma 07:06:55 - 8 Ay önce eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü kritik bir zirvede bir araya geldi.

  Kültürpark'taki İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde yapılan İl Danışma Kurulu Toplantısı'na CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Kani Beko, Tacettin Bayır, Murat Bakan, Bedri Serter, Özcan Purçu,  PM üyeleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları il başkanları, Büyükşehir meclis üyeleri, milletvekili adayları ve il eski başkanları katıldı.

  Oturumda önce konuşma yapmama kararı alan ardından Divan'dan sürpriz bir şekilde söz isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Kocaoğlu konuşmasında Genel Merkez'e çok sert eleştiriler getiriken, 24 Haziran akşamından imza hareketine, 2014 yılındaki yerel seçim öncesi aday belirleme sürecinden ön seçime kadar bir çok konuda çok konuşulacak mesajlara imza attı. 

  İktidar Hedefimiz Varsa Mutfağımız Olmalı!

  Sözlerine "Parti iktidar olmak istiyorsa, hedefi varsa, mutfağı olmalı' çıkışıyla başlayan Kocaoğlu'nun, "CHP olarak dış politikada bir yol haritası belirleyip Türkiye’ye sunduk mu? Bizim bir dış politikamız var mı? Amerika Birleşik Devletleri yaptırım uygulamaya kalkınca, kim olursa olsun Cumhurbaşkanı'nın, devletin yanında olmamız gerek doğru ama biz uçurumdan aşağı giderken bizim siyaset mutfağımız alternatif dış politika üretmedi. 'Bunların yanlış olduğunu size defalarca söyledik' demeliydi. Yanlışlarınıza rağmen sizin yanınızdayız dememiz gerekiyordu" eleştirisini yaptığı bildirildi. 

  Öztrak Ne Yaptı?

  Kocaoğlu, "Faik Öztrak, birikimlidir, dürüsttür. Ama ne yaptı? Partinin ekonomik politikaları ile ilgili bir proje üretmesi bir söz söylemedi. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ‘Aynı gemideyiz krizi birlikte aşmamız lazım’ dedi. Biz ekonomide ne dedik, ne ürettik? Genel Merkez ne üretti kardeşim bana bunu söyleyin! Onu siz değerlendirirsiniz" dedi. 

  Eleştiriden Korkmamak Gerekir

  Parti için yaşanan süreçle ilgili 'eleştiri' üzerinden mesajlar verirken, "Herkes eleştirilebilir, herkes değişebilir. Kimse tabu değil! Eleştiriden de korkmamak gerekir. Kimsenin kimseyi CHP’li makam mevki ne olursa olsun kulağından tutup kapı önüne koyarım deme hakkı yoktur. Herkes kendini bilecek" dediği öğrenildi. 2014 yerel seçim süreci dosyasını da açan Kocaoğlu'nun şu ifadeleri kullandığı belirtildi: 2014 yerel seçimlerinde aday belirleme sürecini eline yüzüne bulaştıran Genel Merkez’in 'İzmir başarısız' deme hakkı da yoktur! Herkes eğri oturup doğru konuşacak. 'Kılıçdaroğlu gitsin, Muharrem gelsin, o gitsin, bu gelsin'le bu parti düzelemez. Aklı ve bilimi rehber almıyoruz!

  Rapor Hazırladım, Okumamışlar Bile

  Kocaoğlu toplantıda İzmir'e yönelik bir rapor hazırladığını da ifade ederken bu konuda Genel Merkez'in ilgisizliğine sitem etti. Büyükşehir Belediye Başkanı'nın "İzmir'e yönelik bir bilimsel rapor hazırladım. Bir tek MHP’li Oktay Vural ‘İyi çalışma yapmışsın başkan’ dedi. Genel Başkan Yardımcılarına gittim. Raporu göndermiştim. Okumamışlar bile! Uzun süredir Genel Merkez’e gitmek istemiyorum. Ayaklarım gitmiyor. Nedeni moralim bozuluyor. Çalışma şevkimi kaybediyorum" ifadelerini kullandığı bildirildi. 

  Adamcı Siyaset Yapmadım

  Kocaoğlu'nun Kılıçdaroğlu hakkında ise genel başkan olduğu süreçten bu yana kendisine destek verdiğini, Muharrem İnce'ye aday olduğu iki kongrede de oy vermediği ve destek olmadığını ifade ederek, "Kurultaydan korkmayacaksın. Adamcı siyaset yapmadım. Adamcı olmadım. Olmayacağım da!" şeklinde konuştuğu ifade edildi. 

  Tiyatro Oynandı

  Edinilen bilgiye göre Kocaoğlu CHP yönetimini 24 Haziran seçimleri gecesi üzerinden de sert sözlerle eleştirdi ve "24 Haziran akşamı Genel Başkan Genel Merkez’de olmazsa bu iş olmaz! MYK'dan 3-5 kişi tiyatro oynadı! TV’de izledik. MYK üyesi birinin kritik bir seçimde tiyatro oynamaya hakkı yoktur. Partinin önünden geçmemiş partiye organik bağı olmamış adamları 'koalisyon yapıyorum' diye vekil yapabilirsiniz, bakan yapabilirsiniz ama MYK’ya ve PM’ye alamazsınız. Bu böyle olmaz. Önce siyaseti örgütü bileceksiniz" dedi. 

  İyi Parti'yi Örnek Verdi

  Kocaoğlu imza süreci hakkında ise "İYİ Parti kurultay yaptı, çıktı. Bu hafta sonu AKP yapıyor. Bu yerel seçim bize geliyor da onlara gelmiyor mu? Bu bahane olur mu? Kurultay için verilen imzaları geri çektirebilirsin ama bunu ilan edemezsin. Bunun nasıl olduğunu herkes bilmiyor mu? Millet kör mü sağır mı?" şeklinde konuştu. 

  Büyükşehir Belediye Başkanı son olarak ön seçim konusunda da çarpıcı mesajlar verdi. Kocaoğlu'nun şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: Şimdi gündemde ön seçim var. Hayatım boyunca destekledim, karşı çıkmadım. Nasıl yapacağız? Ön seçim ve kurultay delegesini beğenmiyoruz. Bu üyeyle ön seçim yapılmaz. Üye partiyi bilmiyor. Alt kimlik etkili oluyor. Adaletli olmuyor


Bu Haberin Manseti :

Aziz Kocaoğlu 'Genel Merkeze Ayaklarım Gitmiyor'
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim