1 2 3 4 5
Emeklilere bayram ikramiyesi tamam! Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? YSK'nin seçime katılacak partilere ilişkin kararı Resmi Gazete'de Zamlı emekli maaşı ne kadar olacak? Oy ve Ötesi harekete geçti: #GüvenVer

Bakan Arslan’dan İzmir'de müjdeler

 • Haber Saati : 23 Kasım 2016, Carşamba 19:20:59 - 1 Yıl önce eklendi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir'de havalimanı müjdesi de verdi.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Erdem Direkler’in, hayatını kaybeden kardeşi adına Levent Camii’nde düzenlenecek cenaze törenine katılmak için İzmir’e geldi.

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ın eşlik ettiği Bakan Arslan kalem kalem İzmir notları paylaştı.

  Bakan Arslan, “İzmir’e ne zaman gelsek halk ve teşkilatımız bizi olağanüstü bir sıcaklıkla karşılıyor. Bu da bir sonraki gelişi daha yakın tarihe almamızı sağlıyor. Biz burada olmaktan memnunuz” dedi.

  NE YAZIK Kİ BİZİM KAPIMIZI BULABİLİYOR
  Karabağlar’daki saldırıyla ilgili de konuşan Arslan, “Biz ülkemizde huzur, barış, kardeşlik istiyoruz. AK Parti olarak 14 yıldır hizmet ettiğimiz bu… Sadece coğrafyamızda değil dünyada da istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, yol arkadaşları ve başbakanımız dünyanın huzuru için de olağanüstü bir mücadele veriyoruz. Hiçbir yerde sıkıntı olmasın, insanlar yanlışın içinde olmasın istiyoruz. Ama ne yazık ki yanlış bazen gelip bizim kapımızı bulabiliyoruz. Dün gece Karabağlar İlçe Başkanlığımıza saldırı düzenlenmiş. Saldırının muhteviyatıyla ilgili emniyet çalışıyor. Ziyaretimizin ana esası buydu. Tüm teşkilatlarımıza geçmiş olsun. Bu ateş açma olayı her ne amaçla olursa olsun kınadığımız lanetlediğimiz bir şey. Huzur, kardeşlik istiyoruz ve bu yolda kimsenin yanlış içinde olmamasını istiyoruz” diye konuştu.

  İşte Arslan’ın öne çıkan proje mesajları
  İzmir yatırımlarına gelince birçok proje var. Biz bakanlık olarak başbakanımızın bakanlık döneminden itibaren İzmir’e çok büyük ilgimiz var. Birincisi İzmir için, İzmirli hemşerilerimiz için bunu yapıyoruz. İkincisi de; deniz aşırı ülkelere açılan ülkemizin batıdaki en önemli kapısını geliştirmek amaçlı hem İzmir’i hem ülkemizi kalkındırmak ve buradan ülkemize katma değer oluşturmak adınadır. Bu çalışmalarımızı bundan sonra da devam ettireceğiz.  Bizim avantajımız İzmir’in ihtiyaçlarını çok iyi bilen, İzmirli bir milletvekilinin başbakanlık yaptığı bir hükümette yer almaktır. Onun oluşturduğu dümen suyunda ve izde gidiyor olmaktır.

  Denizler istediği kadar dalgalı olsun doğru yolda gittiğine inandığınız geminin iz suyuna girerseniz istediği kadar dalga olsun. Kazasız belasız hedefinize ulaşırsınız. Hedefimiz belli… Ülkemizi 2023’e, 2053’e, 2071’e çok daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde götürmek.

  İyi bir ekiple, iyi önderlerle, iyi yol göstericilerle yol alıyoruz. Bakanlık olarak böyle bir avantajımız var.

  Teşkilatlarımız, milletvekillerimizle birlikte ihtiyaçlara gerekeni lafta değil fiiliyatta yapıyoruz. Başbakanımızın dediği gibi lafı laf üstüne değil, taşı taş üstüne koyuyoruz.

  İzmir’in İstanbul’a yaklaştığını söylendi ama ben tersinden bakıyorum. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Manisa, İzmir’e yaklaşıyor. Onların İzmir’e yaklaşması ticaretin büyümesi ve denizaşırı ülkelere yük gönderebilmemiz demek...

  BELKAHVE RAPORU
  Bu sene sonunda Bornova Belkahve Tünelleri de dahil 20 kilometrelik kısmını daha bitirip 25 kilometrelik kısmını İzmirlilerin hizmetine sunmuş olacağız. Osmangazi Köprüsü de dahil Orhangazi’ye kadar açılmış durumda otoyol. Sene sonu Bursa’ya kadar da açmış olacağız. İstanbul Bursa arasını İzmir’den 25 kilometreyi de düşünürseniz bu yolun bir kısmını bitirmiş olacağız. 2018’e doğru giderken ticaretimizi büyüten adımlardan birini atmış olacağız.

  Menemen Nemrut Çandarlı istikameti İzmir’in sanayisi için çok önemli. Olağanüstü bir trafik ve ticaret var. Ama aynı oranda da bir sıkışıklık var. Bu sıkışıklığı giderme adına Başbakanımızın verdiği bir söz vardı.  Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu… Onun da ihale süreçlerini başlattık. 15 Şubat’ta tekliflerini alarak yaklaşık 76 kilometrelik kısmını otoyola kavuşturmuş olacağız. Çandarlı başta olmak üzere devamındaki devlet yollarıyla bağlamış olacağız.

  Aliağa girişine yonca kavşak ve alt geçit yapılması için sözümüz vardı.  Biz AK Partiyiz… Ya söz vermeyiz. Ya verirsek sözümüzde dururuz.

  Oranın da projelerini bitiriyoruz. Yılbaşından sonra ihale süreçlerini başlatarak o sözümüzü de yerine getireceğiz. Büyük işlerin yanında belki küçük kalabilir ama yereldeki ihtiyacı görmek adına böyle yapıyoruz. Çandarlı Limanı’nda beklediğimiz girdiyi oluşturalım.

  ALAÇATI HAVALİMANI 3-4 AY İÇİNDE İHALEYE ÇIKACAK
  Çeşme Alaçatı Havalimanı’yla ilgili geçmişte söylediklerimiz var…  Bütün çalışmalarımızı bitirdik. Kamulaştırma önemliydi. Tamamen bitti. Daha önce yatırım programında olan bir proje olması hasebiyle ÇED ihtiyacı olmadığını zaten söylemiştik. İhtiyaç listesi çalışmalarımızı bitirdik. Avam projesi ihalesi yapıyoruz. Önümüzdeki 3-4 ay içinde yani önümüzdeki yıl Mart- Nisan ayı içinde avam projesini de bitirerek Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı alarak Yap işlet devret ihalesini gerçekleştireceğiz. İzmirlilere verdiğimiz önemli bir sözü de yerine getirmiş olacağız.

  KÖRFEZ GEÇİŞİ İÇİN TARİH: 2017 BAŞI…
  Körfez geçişi sadece İzmir için değil ülkemiz için de önemlidir. İzmir’in etrafındaki çevre yolları da dahil ring haline getirmesi için İzmir için önemli. İzmir ihtiyacının giderilmesi, ulaşımının kolaylaşması, ihracatın artması anlamına geliyor.  ÇED süreci de önümüzdeki ay bitmiş olacak. 2017 başında yapıma ilişkin ihale sürecini başlatmış olacağız.

  İzmir’i sadece Manisa üzerinden İstanbul’a bağlamak yetmiyor. Sabuncubeli Tüneli İzmir Manisa bağlantısı için çok önemli ama ülkenin içlerine doğru gidecek trafik hareketi için önemli bir proje. Orada iş istediğimiz hızda devam ediyor. Önümüzdeki yıl 8 Eylül’ü 9 Eylül’e bağlayan gece yarısı ‘güneş ışığı gördü’ değil ‘ay ışığı gördü’ olarak hem İzmir hem Manisa kurtuluşunu beraber kutlayacağız şeklinde sağlayacağız.  Bölge insanı açısından önemli…

  Ülkemizin Yüksek hızlı tren ağlarıyla örülmesi konusunda çok büyük mesafeler kat ettik. Cumhuriyetin ilk dönemlerinde yılda ortalama 138 kilometre yol yapmışız. 50- 55 yıl, demiryolu tamamen ihmal edilmiş.  Yılda 18 kilometre demiryolu yapar hale gelmişiz. 50 yılda bin km yapmamışız. Ancak AK Parti hükümetleriyle birlikte cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın demiryolu ‘tekrar devlet politikası haline gelmeli’ talimatıyla hareket ettik ve olağanüstü bir atılım yaptık.

  Yılda ortalama 150 kilometre demiryolu yapmış durumdayız. Şu an yaklaşık 4 bin kilometre demiryolu hattında çalışıyoruz. AK Parti hükümetlerine kadar bu ülkenin sahip olduğu demiryolu ağının 11 bin km altında olduğunu düşünürseniz şu an 4 bin kilometre demiryolunda, çoğunluğu yüksek hızlı hatta çalışıyor olması bir başarıdır. Bu başarıyı taçlandırmak adına Ankara’dan Afyon’a kadar ihale süreçlerini yaptık. En son Banaz-Eşme’yi yapmıştık. Eşme-Salihli’yi de bu ay ihale ediyoruz.
  İzmir Ankara arasındaki alanda çalışmaya başlamadığımız hiçbir alan kalmamış olacak.

  İzmir’i Orta Asya’ya bağlamış olacağız. Sadece Ankara’ya değil.İzmir Ege’yi ülkemizin doğusuna sonra Bakü üzerinden Türkmenistan’a Kazakistan’a bağlamış olacağız. Biz bir projenin ülkemiz açısından ne anlama geldiğini bilerek çalışıyoruz.
  İzmir Ankara otoyolu sözümüz var. İzmir Aydın Otoyolu Denizli’ye uzatmak gerekiyor. Bu aralık ayında Aydın Denizli otoyolunun ihale süreçlerini başlatacağız. Orta vadede Antalya’ya kadar indirelim.

  Yakın zamanda Başbakanımızın da teşrifleriyle İzmir İstanbul otoyolunun bahsettiğimiz kısmını hem de havalimanındaki kavşağın açılışını hem denizlerimizdeki güvenliği sağlama adına VTS merkezi yaptık. Bu projelerin açılışını yapalım. 
  Açılışını yaptık deyip rehavete kapılma lüksümüz yok. İzmir’in buna ihtiyacı var. İzmir’i sahiplenenler bunun bilincinde. Biz de o sahiplenenler kervanının içinde koşturmaya devam edeceğiz. İzmirlilerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

  İZBAN TEŞEKKÜRÜ
  İl Başkanı Delican da yaptığı açıklama, “İzmir’e olan özel ilgi ve sevgisi bizi mutlu ediyor. Başbakanımızın emanet ettiği projeler bakanımız sayesinde başarılı bir şekilde yürütülüyor. Geçen defa gelişinde çok detaylı bir bilgi vermişti. Hükümetimizin İzmir’de yaptığı icraatlara bakacak olursak; inşallah 2018’in sonuna doğru İstanbul’dan yola çıkan bir kişi 2 saat 50 dakikada İzmir’de olacak. Biz de İstanbul’a çok kısa bir sürede ulaşmanın avantajını yakalayacağız. İzmir Ege’de bulunduğu konum itibariyle Akdeniz ve Türkiye’nin göz bebeği konumunda. Başbakanımızın dediği gibi İstanbul 34, İzmir 35… İkinciliği kimseye kaptırmayacağız. En kısa sürede İzmir’i Türkiye’nin en büyük ikinci kenti yapacağız.
  Ankara otoban ve hızlı tren çalışmalarımız sürüyor.  Antalya otobanı devam ediyor. İzmir turizmde çok büyük bir ille işbirliği içine girecek. Çandarlı Limanı’nın alt yapı çalışmaları bitti. Dünyadaki genel kriz ortamından etkilenen bazı yatırımlar ilerleyen dönemde tekrar hayata geçecek. 2018’de Azerbaycan’ın petrolü de İzmir’e inmiş olacak. 300 binden fazla yolcunun taşındığı İZBAN krizi başbakan ve bakanımızın talimatlarıyla kısa sürede çözüldü. Şu an İzmirli hemşerilerimizin hizmetinde. Bu yüzden sayın bakanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. İzmir’e ait ne sorun varsa hükümetimiz bizzat başta başbakanımız sonra bakanlarımız ilgileniyor. Bizi İzmirliler adına bizleri mutlu ediyor. Körfez Geçiş Projesi’yle en kısa sürede körfezin iki yakası bir araya gelecek. Önümüzdeki yıllarda başbakanımız ve bakanımızı İzmir’de daha sık görmek istiyoruz. Aslında bakanımızı 15 günde bir İzmir’de görsek çok daha mutlu okuruz. Her geldiğinde yeni projeler açsından bizleri çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

  O DEFTERİ HEDİYE ETTİ 
  İl Başkanı Delican, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında teşkilat olarak Konak Meydanı’nda tutulan 27 günlük nöbette vatandaşların duygu ve düşüncelerinin alındığı Demokrasi Nöbet Defterini Bakan Arslan’a hediye etti.


Bu Haberin Manseti :

Bakan Arslan’dan İzmir'de müjdeler
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
 • SİYASET
 • GÜNDEM
 • EKONOMİ
 • SPOR
 • MAGAZİN
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim