Bakan Eroğlu Ödemiş'ten bombaladı

 • Haber Saati : 29 Nisan 2015, Carşamba 13:48:23 - 6 Yıl önce eklendi.
"Onlar laf söyler biz iş yaparız"

  Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu iki gün sürecek İzmir programına Ödemiş Bülbüller Köyü'nden start verdi. Bakan Eroğlu ilk olarak, Ödemiş Bülbüller Köyü'nde Çiftçilere Sertifika Dağıtımı, aşılama ve tabiata keklik salımı merasimine katıldı. Yerel kıyafetler giyerek törene katılan Bakan Eroğlu, vatandaşlar tarafından "Barajlar kralı Veysel Eroğlu" sloganıyla karşılandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, AK Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar yer aldı. Milletvekili adaylarına gönderme yapan Bakan Eroğlu, "Adaylara hangi hangi projeleri olduğunu sorun. Bizim İzmir'de 466 tane projemiz var 501 projeyle İzmir'de destan yazacağız, destan. Onlar laf üretir biz yaparız. Çalışmaktan anlatmadık. Bütün Türkiye'yi dolaştım hatta eşim bize randevu ver dedi" şeklinde konuştu.
   
   
   
  KÜÇÜK MENDERES OVASI'NA İLK BİZ GİRDİK 
   
   
  Bakan Eroğlu, Recep Tayip Erdoğan'ın zamanında kendisine Küçük Menderes Havzası'na bir çivi çakılmadığını söylediğini ve kendisine 'ne gerekiyorsa yap' talimatı verdiğine dikkat çekerek, "Küçük Menderes Ovası'na şimdiye kadar bir çivi çakılmamış ne gerekiyorsa git yap dedi. Sulama, baraj ıslah hiç birşey yapılmamış çok üzüldüm ve şu talimatı verdim, derhal yıldırım hızıyla çalışın ve 7 barajı ve aynı zamanda sulama tesisleri yapın dedim. Küçük Menderes Havzası'na ilk defa biz girdik. Büyük Menderes Havzası'na da ilk biz girdik. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi ve buraya başladık. Bu durumun mimarı kendisidir. Başbakan Davutoğlu ile dün konuştuk kendisi bütün İzmirlilere selam ve sevgilerini iletti. Bütün düşüncemiz sizlere hizmet etmek. Hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Orman Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor" ifadelerini kullandı. 
   
   
   
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE GÖNDERME 
   
   
  Müjdeleri olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapamadıklarını yaptıklarını söyleyerek şöyle konuştu: Hizmet etmek bizim için ibadettir. Bugün de bir kaç müjdem var. DSİ olarak çok güzel çalışmalar yapılıyor. 7 baraj yapılabilir tamamına başladık bir kısmını bitidik. Beydağ Barajı vardı. 76 yılda bitmesi mümkün değil, Mahmut Badem, 3 yıla çekelim dedi. Anlaştık. İşe başladım İzmir'in özel idaresi çok komik bir para gönderdi çare yok söz vermiş  bulunduk. 76 yılda bitecek barajı 3 yılda bitirdik. Ödemiş Ovası'nda sulamayı açtık. Yamanlar Barajı'nın yüzde 75'i, Aktaş Barajı'nın yüzde 95'i tamamlandı. Arazi kapalı sistemle sulanacak. Ergenli Barajı'nın talebi yapılmıştı. Buna da başladık. Bizden önce eski Türkiye'de toplama vergilerinin yüzde 86'sı faiz lobisine gidiyordu. İzmir'de 36 tane baraj gölet yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin  yapamadıklarını biz yapalım dedik. Torbalı'daki derede de aynı şekilde. Yıldırım hızıyla derelere giriyoruz." 
   
   
  ORMANA GİREMEZSİNİZ DİYORLARDI... 
   
   
  Ormana giremezsin diyorlardı. Ormanlarımız kırsal kalkınma için lokomatif olarak kullanılacak. İnsanlar değil, hayvanlar da giremiyordu. Arıcılar benden randevu istiyor. Ormancılardan kaçacak delik arıyoruz dedi. Hayvanlara giremez deniyordu... Biz bal ormanları kurmaya başladık. Belli bir alan ayırıyoruz. Organik bal için hazırlıyoruz. 227 tane bal ormanı var. Bunun çok büyük faydası oldu. 
   
   
   
  BU TOPRAKLARDA TARİH YAZDINIZ 
   
   
  Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, programa katılanları selamlayarak, "Unutulmuş topraklarda tarih yazdınız. Bu kentte bu havzaya bu bölgeye can verdiniz,hayat verdiniz. Beydağ Barajıyla başlayan süreç içerisinde 4 baraj onlarca kanal, ya da göletle tarih yazdınız. Küçük Menderes Havzası insanları size minnettardır. Yeşil dağların bu hale gelmesinin baş mimarı sizsiniz. İlçem adına, onların adına teşekkür ederiz. Hayat verdiniz, can suyu getirdiniz. Kalanlarada sizlerin talimatıyla bitecektir" diye konuştu. 
   
   
  MİLLET ORMANCILIĞI VURGUSU 
   
   
  Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ise "Devlet ormancılığı vardı ama millet ormancılığına geçmeye başladı. Yani kırsalda kalkınmanın motoru haline geldi. Eskiden teşkilat olarak sakın dokunmayın mahkemeye veririz vardı. Ancak artık bu zeytin delicelerini aşılayacağız. Kura ile herkese ulaşacak. Fıstık çamlarını, zeytin delicelerini ormanlara, dağlara dikeceğiz ömür boyu bunun gelirinden yararlanacaksınız. Köylümüz bir yere gelmeden olmuyor. Koyunculuk, arıcılık dahil köyün ne ihtiyacı varsa karşılamayı vaad ediyoruz" dedi. 
   
   
   
  Türkiye'de ilk kez delice zeytinlerine aşı uygulaması Ödemiş'te başlatıldı. Delice zeytinlerinin asilanarak verimli hale getirileceğini ifade eden Bakan Eroğlu, "Her haneye 77 tane aşılanmış zeytin ağacı düşecek. Kurayla tüm vatandaşlarımız bu uygulamadan yararlanacak" dedi. Odemiş'in Bülbüller Köyü'nde bir delice zeytin ağacını aşılayan Bakan Eroğlu, delice zeytinin nasıl verimli hale getirileceği konusunda bilgilendirme yaptı. Eroğlu, "1 milyon 500 bin tane zeytin ağacını aşılayıp vatandaşa dağıtacağız." ifadelerini kullandı.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim