Balbay Hem Döner Kesti, Hem Mesaj Verdi

 • Haber Saati : 01 Mayıs 2015, Cuma 09:45:39 - 6 Yıl önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir’in Bayraklı ilçesindeki esnaf ziyareti sırasında eline döner bıçağını alarak döner kesti.

  Döneri kalın kestiğini gören bazı vatandaşların kendisini uyarması üzerine Balbay, "Benimki ticari değil. İşte biz bütçeyi böyle dağıtacağız. Aslan payını kalın kalın çalışana vereceğiz" diyerek mesaj verdi.
   
  CHP İzmir 2. Bölge 4. sıra Milletvekili adayı Mustafa Balbay, 7 Haziran da gerçekleştirilecek genel seçimler kapsamında yaptığı ziyaretlerini sürdürüyor. Çarşı pazar demeden dolaşan ve gittiği hemen hemen her yerde coşkuyla karşılanan Balbay, Bayraklı ilçesinde de esnafları ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti. Esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyen CHP'li Balbay, seçmenlerinden partisi için oy istedi. Yaşlı ve emekli vatandaşlarla yakından ilgilenen Balbay, partisinin iktidar olması haline emekli vatandaşlara vereceği ikramiyeler hakkında da bilgi verdi.
   
   
  DÖNER KESERKEN MESAJ VERDİ
   
  Mustafa Balbay, esnaf ziyaretleri sırasında bir dönerci esnafıyla da sohbet etti. Sohbet esnasında döner bıçağını eline alan CHP vekil, döner kesmeye başladı. Dönerleri kalın kestiğini gören bazı vatandaşlar ise Balbay'ı "Çok ince keseceksiniz" diyerek uyardı. Bunun üzerine döner kesmeye devam eden Mustafa Balbay, "Benimki ticari değil. İşte biz bütçeyi böyle dağıtacağız. Aslan payını kalın kalın çalışana vereceğiz" dedi. Balbay'ın bu sözlerine ise vatandaşlar alkışlarla karşılık verdi.
   
  Seçim çalışmaları sırasında açıklamalarda bulunan CHP İzmir 2. Bölge 4. sıra Milletvekili adayı Mustafa Balbay, CHP olarak toplumun her kesimine ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi. 7 Haziran da gerçekleşecek seçimlerde iktidarı hedeflediklerini ifade eden Balbay, "Toplumun bütün kesimlerine ulaşıyoruz. Geçmişte de öyleydi; ama şuanda iddiayla söylüyorum Cumhuriyet Halk Partisinin ulaşıpta bir söz söylemeyeceği hiçbir kesim yok. Türkiye 77 milyon. 77 milyon insana hitap edeceğimiz planlarımız var ben bunu vaat demiyorum artık plan diyorum. Çok ölçtük, biçtik uzmanlarımız arkadaşlarımız çalıştılar ve Türkiye'ye yeni bir ortak yaşam projesi sundular. Herkesin bütçeden payını olabildiğince eşit alacağı bir hayat projesi sundular" dedi.
   
  CHP'Lİ BALBAY'DAN KOALİSYON YORUMU
   
  Türkiye'nin siyasi dokusunun koalisyona çok uygun olmadığını ifade eden CHP Milletvekili adayı, "Seçim tahminleri seçim anketi yapan firmaların işidir. Biz iktidarı hedefliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi için tek hedef iktidardır. Demokrasi rayına oturmuş ülkelerde derler ki; 'biz tek başına iktidara gelemezsek şununla iktidar yapacağız ey ülke derler' mesela Almanya'da bu gelenek vardır. 'Ben tek başıma iktidara gelemezsem şununla iktidar olacağım' açıklamalar yapılır. Ama Türkiye'nin siyasal dokusu buna müsait değildir" şeklinde konuştu.
   
  "İÇİMDE NE KİN NE NEFRET VAR"
   
  CHP İzmir 2. Bölge 4. sıra Milletvekili adayı Mustafa Balbay, iktidar partisinin sürekli CHP'nin projelerini tartıştığını aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:
   
  "Öteki partiler bizim işimiz değil. Ama biz kendimize bakıyoruz. Özelikle iktidar partisi bizim sürekli bir projelerimizi vaatlerimiz tartışıyor. Neden olamaz işte kaynağı nereden bulacak bu tür şeyler söylüyor. Demek ki gündemi biz belirliyoruz artık. Demek ki onların aklında fikrinde bizim yapacaklarımız var. Biz kaynağın aslan payının emekliye, gence, kadınlara öğrencilere dağıtacağız. Biz servet düşmanı değiliz. Olağanüstü bir dengesizlik olmayacak. İnsanların alınterini hakkıyla aldığı bir Türkiye vaat ediyoruz. Ekonomi çok önemli hele bu dönemde. Tabi ki toplumun öteki alanlarda da hukuksal yaşama devlet kurumlarına kadar reform planlarımız var; ama ekonomiyi bu kez toplum çok çektiği için çok büyük bir dengesizlik ortaya çıktığı için AKP iktidarları döneminde zenginin daha zengin olduğu bir Türkiye yaratıldı. Ben demir parmaklıkların ardından beş yıl çıktıktan sonra ilk sözüm şu olmuştu; içimde ne kin, ne nefret var. Ben içeride en çok kin nefret değil gelecek biriktirdim demiştim. Şimdi o geleceği toplumla paylaşma sürecindeyiz. Bazıları diyor ki; "ya neden hukuk istiyorsun? İntikam duygun yok mu?" Bizim intikamımız hukuku benimsemiş iç barışı tam bir Türkiye kurmaktır."


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim