Balçova’da asgari ücret 2300 TL oldu

  • Haber Saati : 30 Aralık 2018, Pazar 20:54:11 - 7 Ay önce eklendi.
Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li belediyelerde asgari ücret 2200 TL olacak vaadinden sonra çalışmalarını tamamlayan Balçova Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 2300 TL oldu.

    Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li belediyelerde asgari ücret 2200 TL olacak vaadinden sonra çalışmalarını tamamlayan Balçova Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 2300 TL oldu.

    İşçi temsilcileri ile hükümet arasında görüşülen 2019 yılı asgari rakamları sırasında açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizim belediyelerimizde asgari ücret 2200 TL olacak” vaadi Balçova Belediyesi’nde uygulamaya geçti. 2019 yılı işçi ücretlerinin belirlendiği Balçova Belediyesi’nde taşeron firmalardan geçiş yaparak belediye bünyesinde çalışmaya başlayan işçilerin alacağı en düşük maaş 2300 TL olarak belirlendi.

    Balçova Belediyesi’nin işçi haklarının her zaman ilk sırada olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “2005 yılındaki taşeron yasası ile işçilerin sendikal örgütlenme hakkına büyük bir darbe vuruldu. Biz sendikalı arkadaşlarımıza haklarını son kuruşuna kadar veriyoruz. Ama sendikal örgütlenmelerine yasa ile izin verilmeyen 238 arkadaşımız içinde yetkilerimizi sonuna kadar kullanıyoruz. Genel Başkanımızın da talimatıyla 2019 yılı için ücretleri belirledik. Kamuda asgari ücret 2 bin TL iken bizim en düşük personel maaşımız 2 bin 300 TL oldu. Yapılan göreve göre ve çalışma yılına göre bu rakam daha yukarılara çıkıyor. Ayrıca sosyal haklarda var” diye konuştu.  
    Belediyeyi mali bir disiplin içinde ve adaletle yönettiklerini ifade eden Başkan Çalkaya “Bugüne kadar hiç arsa satmadık, bankalardan işçi maaşları için kredi kullanmadık. İşçimize de tek kuruş borcumuz yok ve günü geldiğinde emeğinin hakkını arkadaşlarımıza ödüyoruz. Buna rağmen yapmamız gereken yatırımları yapıp, zor durumda olan vatandaşlarımıza sosyal anlamda destek veriyoruz. Balçova’da aç ve açıkta insan olmamasının nedeni belediyenin adaletli bir şekilde yönetilmesindendir” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim