Başkan Arslan:Say'ın konseri bize güç verdi

 • Haber Saati : 19 Ağustos 2019, Pazartesi 18:49:32 - 6 Ay önce eklendi.
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın doğaya sahip çıkmak ve Kazdağları Su ve Vicdan Nöbeti’ne destek olmak için verdiği orman konserine Edremit Belediye Başkanı ve aynı zamanda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Selman Hasan Arslan ve yüzlerce Edremitli de katılarak destek verdi.

  Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın doğaya sahip çıkmak ve Kazdağları Su ve Vicdan Nöbeti’nedestek olmak için verdiği orman konserine Edremit Belediye Başkanı ve aynı zamanda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Selman Hasan Arslan ve yüzlerce Edremitli de katılarak destek verdi. 

  2019/08/2019-08-19-15-42-42.jpg

  Kazdağları’nın Çanakkale Kirazlı Köyü Balaban Mevkiinde maden arama çalışmaları sürerken çevre mücadelesi de büyüyerek devam ediyor. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say Çanakkale’de Kazdağları’nın Kirazlı Balaban mevkiinde devam eden altın madeni arama çalışmaları ile yüzlerce ağacın kesilmesini protesto etmek amacıyla piyanosu ile bölgede konser verdi. Edremit Belediye Başkanı ve aynı zamanda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Selman Hasan Arslan’da destek için bölgeye gitti. Edremit’ten 16 otobüs ile bölgeye giden Edremitliler bir kez daha Kazdağları’na sahip çıktıklarını gösterdiler. 

  2019/08/2019-08-19-15-42-44.jpg

  Başkan Arslan, “Kirazlı’daki altın madeni talanına duyarsız kalmayarak sanatçılığının ne denli karakterli olduğu gösteren ve Kaz Dağları’nda o eşsiz piyona resitali ile hepimize moral ve güç veren kıymetli sanatçımız Fazıl Say’a gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyoruz. Kaz Dağları’nın üstünün, altın’dan daha değerli olduğunu haykıran binlerce vatandaşımıza hassasiyetleri için çok teşekkür ediyorum. Direnenler, her zaman kazanır! Direne direne kazanacağız!” dedi. 

  2019/08/2019-08-19-15-43-03.jpg

  Konser öncesinde gelen konuklara teşekkür eden Fazıl Say “Bugün burada doğayı korumak için bu kadar kabalık olması, bu kadar aydının bir araya gelmesi beni çok heyecanlandırdı, mutlu etti. Onur duydum Türk halkıyla bugün. Aslında Kaz Dağları için başlatılan kampanyanın 24’üncü gününde, ilk gününden itibaren doğayı savunanlara da bir teşekkür etmek isterim. Onlar hepimizi yönlendirdiler ve konserin olmasına da ilham kaynağı oldular. Onları yalnız bırakmamak için burada amacımız bu gezegende insanlar olarak bitkiler, hayvanlar, hep beraber gelecek için bir şey bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan yana olmalıyız. Müzik de zaten bunu anlatıyor diye düşünüyorum”dedi.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Arslan:Say'ın konseri bize güç verdi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim