Başkan Atay: Bu çarşı bizim göz bebeğimiz

 • Haber Saati : 07 Ağustos 2019, Carşamba 13:37:23 - 11 Ay önce eklendi.
Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, esnafla buluşmalarını bu hafta Ayakkabıcılar Çarşısı’nda gerçekleştirdi.

  Geride bıraktığımız hafta Kurtuluş Mahallesi’nde esnafla bir araya gelen Başkan Atay, bu hafta Ayakkabıcılar Çarşısı esnafıyla kahvaltıda buluştu. Verdiği sözleri yerine getirme konusunda hassas olan Başkan Atay, kahvaltıya tüm birim müdürleri ile birlikte katıldı.

  Ayakkabıcılar Çarşısı’nın ortasına kurulan kahvaltı alanına esnafın ilgisi yoğundu. Kurulan uzun masada esnafla birlikte kahvaltı eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, çarşı alanı ile ilgili esnafın talep ve önerilerini dinledi. Çarşı alanında gerçekleşecek yenilikler ve esnafın işini canlandırmak adına yapılacak çalışmalarla ilgili düzenlenen kahvaltı programında Başkan Atay, belediyenin yapacağı çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

  ESNAFIN KALBİNDE OLUMLU BİR ETKİ YARATTI

  Ayakkabıcılar Esnaf Derneği Başkanı Mustafa Erdoğan, “Yıllardan beri çarşımız yetkililerin ilgisine hasretti. Efeler Belediye Başkanımız Fatih Atay, seçimden sonra bizleri ziyaret edip, dertlerimizi dinlemek adına bu organizasyonudüzenledi ve esnafın kalbinde çok olumlu bir etki yarattı. Bu kahvaltının amacı çay içmekten ziyade; dertlere ortak olup bizlere yardımcı olacağının ve sevgisinin muhabbetinin devamı olacağının işaretidir” dedi. 

  Başkan Erdoğan şu şekilde devam etti:

  “Sıkıntılardan ziyade hepimizin bazı beklentileri var. Örneğin; çarşımız her geçen gün kan kaybetmekte, büyük mağazalar ile haksız rekabet içerisindeyiz. Bunların çareleri nelerdir bu konulara bakmamız lâzım. Belediyemizin bize yapmış olduğu katkı bu noktada çok önemli. Başkanımızla işbirliği yaparak bunları daha iyi hale getireceğiz. Başkanımızın son günlerde çarşımıza kan getirecek faaliyetleri oldu. Özellikle Pınarbaşı’nın yenilenmesi bizler için çok önemliydi. Bunlardan dolayı kendisine çok teşekkür ederiz.”

  BU ÇARŞI EFELER İLÇESİ’NİN KALBİDİR

  Esnafın taleplerine anında çözüm bulan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyeleri’nin uyum içinde çalıştığı zaman Efeler’i marka şehir yapma konusunda söz vermiştim. Sözümüzü dediğimiz gibi yerine getiriyoruz. Pınarbaşı’nı Büyükşehir Belediyesi bize devretti, seneye gerekli düzenlemelerin ardından muhteşem bir alan yapacak ve açılışını gerçekleştireceğiz. Esnaf arkadaşlarımız burayı işlemez halde düşünüp işyerini sakın kapatmasın, bu çarşı Efeler İlçesi’nin kalbidir. Burayı marka yapacağız. Gelecek yaza kadar bu çarşıyı daha modern bir hâle getireceğiz. Bunları da sizlerle konuşarak yapacağız. Birlikte daha güzel günlerde beraber olmak için hepinize sevgiler sunarım” dedi. 

   







Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim