Başkan Engin’den flaş kongre mesajı

 • Haber Saati : 11 Ekim 2019, Cuma 16:38:55 - 10 Ay önce eklendi.
Narlıdere Belediye Başkanı Engin, Birol Soylu’ya önemli açıklamalarda bulundu...

  Narlıdere Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Başkanı Ali Engin, Can radyoda Birol Soylu’nun hazırlayıp sunduğu 10.Köy programında açıklamalarda bulundu.

  Belediye Başkanı Engin, olağan kurultay sürecinin start alması üzerinden konuşan Engin net mesajlar verdi.

  BEN UZLAŞIYA HİZMET EDECEĞİM!
  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyon kampında dillendirdiği uzlaşı aday önerisini hatırlatan Engin, “Genel Başkan, ‘bugüne kadar kavga edildi, bu kez edilmesin, bir kere uzlaşın’ diyor. Ben bunu samimi buldum. ‘Benim dediğimi yapın’ demiyor. ‘En iyinizi bulun, içinizde uzlaşın, kimse dışarıda kalmasın’ diyor. Belki en iyilerin çoğu dışarıda kalıyor. Ben de buna hizmet edeceğim. Bana soranlara, ‘mahallelerde tek liste olun’ diyorum. Samimiyetle söylüyorum. Partiye emek verenler olsun sonrasında barış içinde bu görevi en iyi yapacak, ideali olan zamanı olanları bir yere getirin. Belediye olanaklarını kullanarak tehdit, şantaj yaptığımı gören olmamıştır. Bizim gibi parti emekçilerinin partiye iyilik yapması lazım. Bize verilen gücü partinin kutuplaşması için kullanmamalıyız” dedi.

  GENEL BAŞKANIN, TUNÇ SOYER’İN ARKASINDA DURMAYI ÖNERİYORUM!
  Engin, “Genel başkanın, Tunç Soyer’in arkasında durmayı öneriyorum. Belediye başkanlarımızın uyumunu önemsiyorum. Bunu yaparsak iyi bir siyaset yapmış oluruz. ‘Hadi bölünelim, Tunç Soyer’in önüne 5 sene sonra biz gelelim, o belediye başkanının ayağını kaydıralım…’ Bunları yapmayalım. Ben de kongremde 3 adayla yarıştım ama bugün yeni bir şey var. Biz önerelim, kabul etmezler o ayrı. Bana sorarlarsa ben bunu öneriyorum, kabul etmiyorlarsa etmezler” ifadelerini kullandı.

  KARŞIYAKA’YA MÜDAHELE EDECEK Mİ?
  Karşıyaka’da yaşanacak ilçe kongresine müdahil olduğunun iddia edilmesi karşısında konuşan Engin, “Allah Allah! Narlıdere’de bu kadar iş yapıyorum, bir de Karşıyaka’da mı iş yapıyormuşum? İnan 6 aydır bu kadar yoğun çalışıyorum. Benim Karşıyaka ile ilgili gönül bağım var. Karşıyaka beni il başkanı yaptı. Neredeyse her sokağında inşaat yaptım. Dostlarım var gidiyorum ama harıl harıl çalışmak gibi bir duyum yok. Ben Narlıdere’nin belediye başkanıyım. Kolumuz o kadar uzun olmasa gerek. Karşıyaka partimizin amiral gemisi. Güzel bir ilçemiz. Narlıdere’deki arkadaşlar da ilgiyle izliyor. Beni ziyaret edenlerin büyük bölümü Karşıyakalı. Elbette geldiklerinde Karşıyaka kongresi konuşuluyor. Burada ne söylüyorsam onlara da aynısını söylüyorum. ‘Mahallelerde uzlaşı olsun, belediye başkanıyla uyumlu biri seçilsin’ diyorum. Aksi takdirde mecliste bölünmeler yaşanıyor. Ben bunu il başkanlığı sürecimde gördüm. Belediye başkanıyla çatışacak birini yapmamak lazım. Ben bunu öneriyorum. Ben kimseyi kastetmiyorum. Ben Karşıyaka’daki herhangi bir üye değilim. Sevenlerim var, fikrimi merak edenler var. Bir siyasi hesap içinde değilim. Olabildiğince uzlaşma adayı olsun. Genel başkanı izliyoruz. İtiraz etmeyelim. Genel Başkan İzmir’de neyi öngörüyorsa ona destek olmamız lazım” dedi.

  NARLIDERE’DE 30 YIL BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUM
  Geçmiş yıllarda il başkanlığı yapmış olan Engin, belediye başkanlığı sonrasında siyasi kariyeri üzerinden gelen soruyu da yanıtladı. Engin, “Gerçekçi olmayı başarmış bir partiliyim. Parti bana bir görev verdi. Narlıdere’de başarılı olmak istiyorum. Mahcup olmamak istiyorum. 5 yıl sonra parti bana hangi görevi verirse onu yaparım. Sanki 30 yıl orada belediye başkanlığı yapacak gibi çalışıyorum. Başka bir ajandam yok. Örgüt görevi için zaten il başkanlığı yaptım, daha ne yapacağız? 1 dönem de yapabilirim. Onuru bana yeter. Bazen bir dönem de her şeyi yapabilirsiniz. 1 dönemin hazzı bana yetebilir. Başka bir arkadaşa devredebilirim. Bütün motivasyonum Narlıdere’de başarılı olmak. Böyle yaparsak başarılı oluruz. Kafamızın arkasında başka bir şey varsa olmaz. Hayali düşmanlar üretmek, senaryolar yazmak olmaz. Tunç Soyer’in başarılı olacağına inanıyorum. Yürüyor. Ne yapmak istediğini bilen bir başkan. Ben onu izliyorum. Yoksa savrulursunuz. Tunç Soyer gelirken de hedefini biliyordu. İzmir’i bir yere götürecek kapasitesi var. Biz de görevlerimizi yapalım seçimlere 6 ay yaklaştığımzda oturalım, muhasebeyi yapalım. Örgütle, vatandaşla konuşalım Z Raporu’nu alalım. Daha çok var, 4 buçuk yıl geçecek. Başarsız olduysak ‘yeter’ derler. ‘Sana ihtiyaç var’ derlerse devam ederiz. ‘Otur üyelik yap’ derlerse onu da yaparız. 5 yıl boyunca her şeyi doğru yapmak istiyorum. Heyecanınız varsa bazen 20 yılda yapılacakları 5 yılda yaparsanız. İpi doğru yerden tuttuysanız, bir şeyi doğru yerde arıyorsanız amaca ulaşırsınız” ifadelerini kullandı. 

  EgemedyasıEtiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim