Başkan İduğ sorunları yerinde inceledi!

 • Haber Saati : 22 Temmuz 2019, Pazartesi 13:01:33 - 5 Ay önce eklendi.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, mahalle ziyaretlerini Serintepe ve Meriç'te sürdürdü.

  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ilk olarak Serintepe Mahallesi'ni ziyaret etti. Serintepe Mahallesi Muhtarı Latif Tek ile sohbet ederek genel sorunları ve beklentileri dinleyen Başkan İduğ, vatandaşlarla birlikte incelemeler yaptı. Muhtar Latif Tek, Serintepelilerin en önemli ihtiyacının düğün salonu olduğunu belirtti. BELGEM kurslarının Serintepe'de de açılmasının vatandaşların bu konudaki beklentisini karşılayacağını söyleyen Muhtar Tek, daha modern bir pazaryerinin yapılmasını da yıllardır istediklerini söyledi.

  'Beşi bir yerde' çözüm
  Başkan İduğ, Muhtar Latif Tek ve vatandaşlarla yaptığı incelemelerin ardından Serintepe Parkı'nın içindeki eski pazaryeri alanında beş işlevin bir arada bulunacağı kompleks bir yapının mahalleye kazandırılması için proje hazırlıklarının yapılmasını bürokratlarından istedi. Ekip olarak sahada incelemeler yapıp vatandaşlarla birlikte hayata geçirilecek proje ve hizmetlere karar verdiklerini belirten Başkan İduğ, "İnşallah Serintepe Parkı içinde yapacağımız pazaryeri ve düğün salonunun kurdelesini muhtarımızla ve vatandaşlarımızla kısa sürede keseriz. Bu kompleks yapıya BELGEM şubesini, kreşi ve en üstüne de bir halı sahayı ekleyeceğiz" dedi. Başkan İduğ Serintepe Parkı'nda güvenlik görevlisi bulundurulması konusunda da gerekli planlamayı yapacaklarını belirtti.

  Kadınlara spor imkanı
  Bornova Kandere Spor Kulübü yöneticileriyle de bir araya gelen Başkan İduğ, daha çok Bornovalının spor yapabilmesi için kulübe imkanlar ölçüsünde gereken destekleri vereceklerini söyledi. Başkan İduğ, Serintepe'de özellikle kadınların spor yapabilecekleri düzenlemeler yapacaklarını belirtti.

  Harabe haldeki bina mahalleye kazandırılacak
  Başkan İduğ, daha önceden kafeterya olarak kullanılan ancak harabe duruma gelmiş Bornova Belediyesi'ne ait binanın bir an önce onarılarak mahalleye kazandırılması için de çalışmaları başlattıklarını belirtti.

  Muhtardan teşekkür
  Serintepe Mahallesi Muhtarı Latif Tek, Serintepelilerin saatlerce zamanını mahallelerine ayıracak bir belediye başkanına hasret kaldıklarını belirterek, "18 Temmuz'u milli gün ilan edeceğiz" dedi.

  Eğitime destek
  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Meriç Mahallesi Muhtarı Duygu Bölük'ü de ziyaret etti. Muhtar Bölük, Başkan İduğ'dan eğitimle ilgili destek istediklerini söyledi. Muhtarlığın yanındaki Evrenosoğlu Ortaokulu'nun bakım ve onarıma ihtiyaç duyduğunu belirten Bölük, "Okulumuzun başta boya ve sıva olmak üzere pek çok eksiği var. Bunların tamamlanması için sizden destek istiyoruz" dedi.

  Başkan İduğ hemen gerekli temasları yaparak okulun eksikliklerinin tamamlanması konusundan çalışmaları yapacaklarını söyledi. Muhtar Bölük, Başkan İduğ ile birlikte mahalleyi gezerek atıl durumdaki futbol sahasından, çöp konteynerleriyle ilgili vatandaşların taleplerine kadar pek çok konuyu iletti. Başkan İduğ, kendilerine iletilen eksikleri tamamlama ve ihtiyaçları karşılama konusunda hızlı bir şekilde hareket edeceklerini söyledi. Muhtar Duygu Bölük, Başkan İduğ'un yaptığı ziyaretten duyduğu mutluluğu da dile getirdi.


Bu Haberin Manseti :

Başkan İduğ sorunları yerinde inceledi!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim