Başkan İduğ'a Roman desteği

 • Haber Saati : 27 Nisan 2019, Cumartesi 12:56:11 - 10 Ay önce eklendi.
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Trakya Roman Birlikleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca ve Bornovalı Roman vatandaşlarla birlikte Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'u ziyaret etti.

  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Trakya Roman Birlikleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca ve Bornova'daki Romanlarla birlikte Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'u ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven ile Bornova Belediye Meclis Üyesi Göksel Ceviz de yer aldı. Görüşmede, Bornova Belediyesi ve Roman dernekleri işbirliğiyle bir şenlik düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

  Başkan İduğ ile yerel seçimler öncesinde sık sık bir araya geldiklerini hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, "Birbirimizin dilinden anlıyoruz. Göreve seçilmesinden dolayı hem Bornova hem de İzmir adına çok mutlu olduk" dedi. Başkan İduğ'a güvendiklerini ve kendisinden hizmet anlamında çok şey beklediklerini söyleyen Purçu, "Size inanıyoruz, başarılı olacağınızı da adımız gibi biliyoruz" diye konuştu.

  Trakya Roman Birlikleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca da, "Göksel Ceviz arkadaşımızı meclisinizde bir Roman olarak bulundurmanız Türkiye'deki Roman algısı açısından çok önemli. İzmir'deki birkaç belediyemiz daha bu adımı attı. Romanları meclislerine taşıyan tüm belediye başkanlarına çok teşekür ediyorum. İzmir bu konuda Türkiye'nin öncülüğünü yapıyor. Romanlar adına size elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız" dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da, herkesin sorunlarına eğilecek bir anlayışa sahip olduklarını belirterek, "Türk, Kürt, Alevi, Roman diye ayırmamak, insan odaklı çalışmak gerekiyor. Ben Bornova'da, herkesin belediye başkanıyım. Siz de Türkiye'de herkesin milletvekilisiniz. Herkese eşit mesafade, adil bir yönetim anlayışına sahibiz. Biz sesimizi İzmir'de duyurabiliriz ama siz sesinizi 81 ilde duyurabiliyorsunuz. O yüzden işbirliğimizin daha sık ve kitlesel olarak devam etmesi, örgütten kopmayan bir anlayışın tam olarak yerleşmesi gerekiyor. Önümüzdeki beş yılda sizlerle ve örgütümüzle çok başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi.

   


Bu Haberin Manseti :

Başkan İduğ'a Roman desteği
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim