Başkan Pekdaş'a tezahüratlı karşılama

  • Haber Saati : 13 Ağustos 2018, Pazartesi 08:30:17 - 9 Ay önce eklendi.
Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu’nu ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı federasyon üyeleri alkış, tezahürat ve meşaleler eşliğinde karşıladı.

    Sivil toplum örgütlerine verdiği destekle adından söz ettiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu’nun daveti üzerine, federasyon binasına giderek üyelerle bir araya geldi. Federasyon’un Zeytinlik Mahallesi’ndeki binasında gerçekleşen akşam buluşmasında renkli görüntüler yaşandı. Kütahyalılar Başkan Pekdaş’ı federasyon binasının girişinde alkış, tezahürat ve meşalelerle karşıladı. Büyük coşkuya sahne olan ziyarete Kütahya’nın CHP’li Şaphane İlçe Belediye Başkanı Rasim Daşhan da eşlik etti. Federasyon Başkanı Ufuk Aksoy, Başkan Pekdaş’ın kuruldukları günden bugüne kendilerine destek veren belediye başkanlarından biri olduğunu söyledi. Federasyon üyeleri olarak yıllarca farklı partilere ve farklı ideolojilere oy verdiklerini söyleyen Aksoy, artık Kütahya’ya ve Kütahyalılara hizmet eden siyasetçiler istediklerini dile getirdi. İzmir’de yaklaşık 120 bin Kütahyalının yaşadığını belirten Aksoy, Başkan Pekdaş’a kendilerine sahip çıktığı için teşekkür ederek, makam süresinin devam etmesini diledi. Aksoy, “Kütahyalılar siyaseten kimsenin kendisini bir yere getirebilmesini sağlayan asansör değil. İzmir’de 120 bin Kütahyalı var. Biz büyük bir aileyiz. Bizlere sahip çıktığı için Sema Başkanıma Rabbim makamını daim eylesin, bir ömür bu makamda kalsın” dedi.

    TEK BAŞINA DEĞİL, BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ

    Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da kardeş belediye Şaphane’nin başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ın da katıldığı buluşmada yer almaktan mutluluk ve onur duyduğunu söyledi. Yapılacak çok iş olduğunu dile getiren Pekdaş, “Konak denildiğinde Saat Kulesi, Kordon, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Güzelyalı, Göztepe, Alsancak akla geliyor. Konak, sadece buralardan ibaret değil. İzmir’de ne kadar sorunlu yer biliyorsanız hepsi Konak’ta. Çok farklı dokuları içinde yaşatan bir kent. Bu sosyal dokular arasında uçurumlar var. İzmir’in en iyi okullarını içimizde barındırmamıza rağmen, eğitim başarısında 30 ilçe arasında sonuncuyuz. 130 okulumuz var. İzmir’in en küçük ilçesiyiz ama 130 okul var. Bu 130 okulun bulunduğu yerlerin çoğunda dezavantajlı bölgelerde yaşayan hemşehrilerimiz yaşıyor. Biz her yıl 30-40 okulun tadilatını yapıyoruz. Semt merkezleri açıyoruz. Yazın da buralarda yaz okulları açıyoruz. Biz, birbirimize iyi gelebiliriz. Birbirimizin sorunlarına iyi gelebiliriz. Önemli olan azı paylaşmayı bilebilmek, birbirimizin derdine deva olabilmek. Herkes kendine bakıyor, bir kişinin kurtuluşu mümkün değil. Bir kişi tek başına iyi olamaz. Biz birlikte kalkınmak
    zorundayız. Bu nedenle birbirimize sahip çıkmalıyız. O nedenle bizim sizinle bağımız, bu nedenledir. Şaphane ilçemizle olan kardeşliğimizi, sizleri çok seviyoruz” dedi. Konuk Belediye Başkanı Rasim Daşhan da Konak Belediyesi’nin kendilerine verdiği destekten ötürü teşekkür ederek, “Kardeş belediyemiz Konak Belediyesi maddi- manevi her zaman yanımızda, Sema ablamız her zaman desteğini veriyor. Kendisine sonsuz teşekkürler” diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Pekdaş'a tezahüratlı karşılama
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim