Başkan Sandal: Kentsel dönüşüm için yeni bir model bulacağız

 • Haber Saati : 26 Eylül 2019, Perşembe 11:27:59 - 9 Ay önce eklendi.
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Kentin en önemli sorununun dönüşüm olduğunu vurguladı.

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kentsel dönüşüm konusunda tüm kesimlerin uzlaştığı yeni bir model bulacaklarını söyledi. Kentin en önemli sorununun dönüşüm olduğunu vurgulayan Başkan Sandal, “Herkesin beklentilerinin karşılandığı yeni bir modelle kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz. İlçemizdeki tüm meseleleri çözecek dinamiğe sahibiz, sadece zamana ihtiyaç var” dedi. Sandal ayrıca Smyrna Müzesi için Kültür Bakanlığı’na yer tahsisi yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

  VİYADÜKLERE KURTULUŞ SAVAŞI FİGÜRLERİ

  Meclis üyeleri ve belediye bürokratlarıyla birlikte Fuat Edip Baksı, Çiçek ve Bayraklı Merkez Mahallesi muhtarlarıyla bir araya gelen Sandal, hem sorunları yerinde tespit etti hem projelerini anlattı. İlk olarak Fuat Edip Baksı Mahallesi Muhtarı Necdet Sivarioğulları’nı ziyaret eden Başkan Sandal, yeni muhtarlık binasının yerini ve projesini inceledi. Viyadük ayaklarındaki görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması için çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Sandal, viyadüklerin kurtuluş savaşını anlatan resimli kabartmalarla süsleneceği müjdesini verdi. Ayrıca Süleyman Eczacıbaşı İlkokulu'nu da ziyaret eden Sandal, veliler ve okul yöneticilerinin talepleri doğrultusunda çatı tadilatının yapılıp, yağmur suyu birikintisinin önlenmesi için ilgili birimlere talimat verdi. Esnafla tavla oynayan ve sonrasında Fuat Edip Baksı Semt Merkezi'ni gezen Sandal, mahallenin sorunlarını en önemlilerden başlamak kaydıyla çözeceklerini ifade etti.

  em1a0632.jpg

  1 YIL GEÇ OLSUN, DOĞRU OLSUN

  Daha sonra Çiçek Mahallesi Muhtarı Sezai Çelik ile buluşan Başkan Sandal, burada kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kentsel dönüşüm konusunda Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi'nin koordineli olarak çalışacağını dile getiren Sandal, hazırlanacak taslağın önce  vatandaşa sunulacağını ve vatandaşın da onaylaması durumunda projenin hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Sandal, "Şu an vatandaşın yaşam kalitesini sıkıntıya sokan sorunlara çözüm bulmak için çalışıyoruz. Mahallelilerin asıl sorunlarını kentsel dönüşümle beraber yapacağız. Asıl meselemiz dönüştürmek. Vatandaşın da, müteahhidin de belediyenin de beklentilerinin karşılandığı bir modelle bu işi çözmemiz lazım. Vatandaşın beklentisini doğru ölçmek lazım. Vatandaşın dediğinin olması meselenin çözümü için yeterli olmayabilir. Burada müteahhidin ve iş dünyasının da, belediyenin de ne dediği önemli. Tüm bunların bir formülünü bulmak lazım. Temel mantığımız 10 düşünüp, 1 adım atmak. Varsın 1 yıl geç olsun ama doğru proje olsun" dedi.

  SMYRNA MÜZESİ

  Çiçek ve Tepekule mahalleleri sınırında hayata geçirilmesi planlanan yeni düzenlemeleri anlatan Başkan Sandal, şöyle devam etti: "Smyrna ve bölgesini düzenlemek istiyoruz. Kavşakları kentin tarihine uygun olarak daha modern ve çağdaş bir hale getireceğiz. Çünkü İzmir demek, Bayraklı demek. İzmir'in kuruluş yeri burası. Tantalos ve Homeros buraya ait. Bu tarihsel değerlerden de yararlanmak lazım. Zabıta Müdürlüğümüzün olduğu alanı bir müze yapmak isterlerse; Kültür Bakanlığı'na tahsis etmeye hazırız. Yeter ki burası cazibe merkezine dönüşsün. İnanıyorum ki, 1 yılın sonunda bütçesel sıkıntıları da aşacağız. Çünkü bu meseleleri çözecek dinamik var, sadece zaman gerekiyor. Geldiğimizde 100 milyona yakın bankalara borç vardı şimdi 75 milyonlar seviyesinde. Kademeli olarak borçlarımızı bitireceğiz ve yeni borçlanmaya girmeyeceğiz. Bu paranın yıllık faizi 10 milyona yakın aylık da 1 milyona tekabül ediyor. Bu parayı bankaya vereceğimize, ayda 10 tane park yaparız.”

  em1a0328.jpg

  SORUNLARI DİNLEDİ

  Günün son ziyaretinde Bayraklı Merkez Mahallesi Muhtarı Kemal Karacan ile bir araya Gelen Başkan Serdar Sandal, mahallenin öncelikli sorunlarını yerinde tespit etti. Parklarda oyun gruplarının yenilenmesi, çevre ve yol düzenlemeleri ile kaldırım işgallerinin önlenmesi için gelen şikayetleri not alan ekipler, çözümleri için harekete geçti. Sevgi Yolu'nda esnafı da gezen Sandal,  döner kesti, vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Sandal: Kentsel dönüşüm için yeni bir model bulacağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim