Başkan Sandal: Siyasi polemiği bitirelim!

 • Haber Saati : 01 Ekim 2019, Salı 22:28:41 - 9 Ay önce eklendi.
Bayraklı Belediye Meclisi'nde yaşanan PKK'yı kınama tartışmasının ardından Başkan Sandal, "Bayraklı Meclisi olarak meclisin yetki ve sınırları dışında çıkamayız. Bu siyasi polemiğini de bitirmek gerekiyor" dedi.

  Bayraklı Belediyesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde başlayan “PKK’yı kınama” tartışması” devam etti. Mecliste CHP’li ve AK Partili meclis üyeleri “PKK’yı kınayan bir konuşma gerçekleştirdi

  BİRLİKE KENTİMİZE VE İLÇEMİZE HİZMET VERELİM 
  Toplantıda Bayraklı Belediyesi Meclisi CHP Grup Sözcüsü Yeşim Tekoğlu, “İzmir’de ormanlarının yangınları yüreğimizi yakmıştır. İnsanlarımızın malları zarar görmüştür. Kimlerin iktidarını korumak için ortaklıklar kurduğunu, seçimlerden önce devlet televizyonlarında terör ele başlarını çıkmasına izin verilmezlerdi. Orman yangınları üzerinden meclisimizde gerginlik yaratmak, kavga çıkarmak, meclisimizin yetkisinde ve gündeminde olmayan konular üzerinden siyasi bir rant sağlamaya çalışmak, bizim İşimiz değil. Eğer birbirimizi terör üzerinden suçlayarak, birbirimizi yaralayarak, ortak bir yol bulmak yerine siyasi tartışmalarda kaybolursak, bu kente ve halkımıza en büyük zararı bizler vermiş olur ve terör örgütlerinin yaratmak istediği ortamı da birbirimize yaşatmış oluruz. Terör, siyaset malzemesi yapılmayacak kadar hassas bir konudur. Siyasi rant sağlamak için bir dönem terör örgütleriyle pazarlıklar yapmak, başka bir dönem tüm muhalefeti terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışmak bu ülkeye zarar verir. Siyaset uğruna ülkede kavga ve çatışma ortamı yaratır. Biz CHP Belediye Meclis Grubu olarak çağrıda bulunuyor ve son söz olarak diyoruz ki; Belediye meclisimiz tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD ya da FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini amasız fakatsız lanetleme konusunda aynı noktadadır. İzmir halkı bizlerden tartışma, kavga ve suçlama değil hizmet beklemektedir. Bunun bilinciyle, CHP grubu olarak, meclisimizde yer alan diğer siyasi parti gruplarıyla birlikle kentimize ve ilçemize hizmet etmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

  BU SİYASAL POLEMİĞİ BİTİRMEK GEREKİYOR
  Tekoğlu’nun konuşmasını eleştiren AK Partili meclis üyelerine cevap veren Sandal, “Biz Bayraklı Belediyesi olarak bir kurumuz. Burada bir şüphe yok. Söylemeniz gereken bazı konuları dilek ve temenni bölümünde de söylenmesi gerekiyor. Biz bu konuda Bayraklı Meclisi olarak meclisin yetki ve sınırları dışında çıkamayız. Bu siyasi polemiğini de bitirmek gerekiyor. Dilek ve temenni ortak bir deklarasyon yayınlayabiliriz. Bunun önerge almak gibi bir durumum yok” diye konuştu.  

  AKTAŞ: BİZİM DEĞİL CHP’NİN AÇIKLAMASI SİYASİ 
  Bayraklı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Aktaş, önergeyi meclis katibine okuttu. CHP ile AK Parti metin arasında çok farklı olduğunu belirten Aktaş, “Bizim önergemiz tüm İzmir’i bağlayan bir önergedir. Yeşim Hanım, siyasi bir yazdır” diye konuştu. Aktaş’a cevap veren Başkan Sandal, “TC’yi ibaresini, andımızı kaldıranları onu mu kınayalım” dedi.  

  HIZAL: GELİN ÖNERGEYİ GEÇİRİP TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLALIM
  AK Partili Meclis Üyesi Özgür Özel, “Yeşim Tekoğlu, gündem dışı bir söz aldı. Tekoğlu’nun bir kısmına katılmakla birlikte birçoğunda katılmıyoruz. Bu konunun gündeme alınması yönünde meseleyi siyasal olarak değerlendirmenizi de doğru olmadığını düşünüyorum. Bu önergenin PKK terör örgütünü ve destek veren tüm kurum ve kuruluşların lanetlemesi gündeme alınmaması siyasal bir karar olarak değerlendirilmesi doğru değil. Bu tarz kararların diğer belediye meclislerinde alındığını sizler de bizler de biliyoruz. Hiçbir meclis yoktur ki bir meclis terör örgütünü lanetlediği için fes edildiği görülmemiştir. PKK terör örgütünü ya da herhangi bir örgütü lanetlemeyecek yoktur. Biz de bunu Bayraklı Meclisi’nde önerge olarak kabul edip, Türkiye örnek olalım. Siyasal olarak değindiniz. Tüm televizyon kurumlarında çıkıp FETÖ terör örgütünü lanetleyecek misiniz? Bizim burada alacağımız karar bu örgütlere mücadele eden kurum ve kuruluşlara vereceği destektir” diye konuştu.  

  CHP FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞININ ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE VERİYOR 
  AK Partili Hızal’a cevap veren Başkan Sandal, “Bütün terör örgütlerini lanetliyoruz. CHP olarak bütün terör örgütlerine eşit mesafedeyiz. Saldırıya uğrayan bizim genel başkanımızdır. FETÖ en fazla karşı çıkan ve siyasi ayağının çıkması için mücadele veren CHP’dir. Bu bir oylamadır. Meclis gündemine alınmadı. Bitti. ” dedi. 


Bu Haberin Manseti :

Başkan Sandal: Siyasi polemiği bitirelim!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim