Başkan Selvitopu'dan kentsel dönüşüm tepkisi

 • Haber Saati : 18 Şubat 2020, Salı 15:28:52 - 1 Yıl önce eklendi.
Karabağlar Belediyesi’nin, mahallelerin sorunlarını yerinde görmek ve bunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla düzenlediği bölgesel muhtar toplantılarının 4.'sü, Türkan Şoray Nikah Salonu’nda yapıldı.

  Toplantıya, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun yanı sıra, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Cennetçeşme (İbrahim Emen), Yurtoğlu (Duran İmrek), Limontepe (Kemal Can), Ali Fuat Erden (Türkan Sivaşan), Devrim (Neşe Kahraman), Özgür (Erdoğan Kalkan), Umut (Mustafa Çelik), Uzundere (Osman Sarı), Yüzbaşı Şerafettin (Fuat Sümbül), Salih Omurtak (Abdullah Karslıoğlu), Bahriye Üçok (Ramazan Özcan), Gazi (Mehmet Akbıyık) ve Yaşar Kemal (Nezir Olur) muhtarlarıyla bürokratlar katıldı.

  Muhtarlarla 3-4 ayda bir toplanarak görüş alışverişinde bulunduklarını, böylece hizmetlerin koordineli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesini hedeflediklerini vurgulayan Başkan Selvitopu, periyodik buluşmaların devam edeceğini söyledi. Ülkede yaşanan ekonomik krize bağlı olarak belediye bütçesinde de sıkıntılar yaşandığını belirten Başkan Selvitopu, “Her yerde dile getirdiğim gibi geçen yıl merkezi idareden Karabağlar Belediyesi kasasına sadece 96 milyon lira girdi. Bu paranın, 58 mahallesi, 3 bin 600 sokağı, 500 bin nüfusu olan bir yere yetmeyeceği ortada. Yerel yönetimlerin gelirlerinin artırılması için yasal düzenlemeler yapıldığını duyuyoruz. Umarım bu düzenlemeler bir an önce yaşama geçer” dedi.

  KARABAĞLAR’IN GELECEĞİ İÇİN!..

  Karabağlar’da kentsel dönüşümü kendilerinin engellediği yönünde kamuoyunda algı oluşturulmaya çalışıldığına da dikkat çeken Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

  “Bildiğiniz gibi ilçemizdeki 540 hektar, 8 yıl önce 6306 sayılı yasa kapsamında riskli alan edildi. Şimdi 8 yıldır somut bir adım atılmaması nedeniyle, belediyeye, vatandaşa sorumluluk yüklenmek isteniyor. Bu konuda susmayarak gerçekleri dile getirmeye devam edeceğiz. Çünkü yanlışı bugün söylemezsek, yarın çok geç olur. Kentsel dönüşüm konusunda yetkileri belediyeden alıp, ‘bunu belediye yapmıyor’ demek ucuz siyasettir. Bizim siyasetle işimiz olmaz. Bunlar teknik işlerdir ve nasıl yapılacağı da bellidir. Riskli alan kararını kaldırın, biz de diğer yerlerde olduğu gibi buraların planlamasını bir an önce yapalım. Çünkü aradan 8 yıl geçti. Bu sürenin iyi değerlendirilmesi gerekirdi.”


Bu Haberin Manseti :

Başkan Selvitopu'dan kentsel dönüşüm tepkisi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim