Başkan Soyer Belediye başkanlarıyla buluştu

 • Haber Saati : 03 Eylül 2019, Salı 18:18:17 - 10 Ay önce eklendi.
Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik plan hazırlığı doğrultusunda ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019-2024 yılları stratejik planının hazırlanması doğrultusunda ilçe belediye başkanları ile yapılacak olan toplantının ilk oturumu gerçekleşti. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda metropol ilçe belediye başkanları ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önemli mesajlar verdi.
  Zirveye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in yanı sıra; Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay katıldı. Belediye başkan yardımcıları da toplantıda yer aldı.

  AK PARTİLİ DEMİREZEN DE KATILDI
  Toplantının ikinci oturumu metropol dışında kalan ilçelerin belediye başkanlarıyla 4 Eylül Çarşamba Günü gerçekleşecek. Ancak Bayındır Belediye Başkanı AK Partili Uğur Demirezen, 4 Eylül’deki toplantının Bayındır’ın Kurtuluş Günü Etkinlikleri’ne denk gelmesi nedeniyle metropol belediye başkanları ile bugün yapılan toplantıya katıldı.
  TOPLANTININ İÇERİĞİNDE NELER VAR?
  Büyükşehir Belediyesi’nin Stratejik Plan Hazırlığı noktasında yapılan toplantıda; büyükşehir belediyesinin stratejik planının ana hatları ve sürdürülebilir kentsel gelişim ağı ile ilgili 2 sunum yapılacak. Ardından ise ilçe belediye başkanları hizmet süreleri boyunca ilçe belediyesi olarak yapmayı planladıkları projeler, büyükşehirden talep ettikleri projeler ve büyükşehir ile ortak gerçekleştirmek istedikleri projeler ile ilgili 10’ar dakikalık sunumlar yapacak.

  SOYER’DEN STRATEJiK PLAN MESAJLARI
  Zirvenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bugünkü toplantımız bir senkronizasyon toplantısıdır. Malumunuz stratejik plan, her kurumun kendi başına yapması gereken bir plan ama İzmir deyince, İzmir’in hem büyükşehri, hem ilçeleri hem sivil toplum kuruluşları eğer aynı stratejik hedeflerle yol almazlarsa işte o vakit ortaya iyi bir şey çıkmyor. Yani herkes iyi bir şey yaptığını düşünüyor ama bütüncül bir resim ortaya çıkmıyor. Dolayısıyla yapmamız gereken, bu stratejik plan çalışmalarının mümkün oldukça birbiriyle uyumunu sağlamak ve tüm Türkiye’ye ve dünyaya bir İzmir stratejik planı ortaya çıkarmak. Hepimizin uyacağı, takip edeceği ve hepimizin bir parçası olacağı bir stratejik plandan bahsediyoruz. Örneklerle uzatmak istemem ama sözgelimi  Bornova ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik planı uyumlu değilse, ne ortak yatırım yapmak ne de ortak bir hikaye ortaya koymak mümkün olmaz. O nedenle mutlaka bunları senkronize etmeye çalışacağız.  Toplantımızda Büyükşehir’in stratejik plan çalışmasının ana hatlarını ortaya koyacağımız ve büyükşehir belediyemizin olaya bakış açısını netleştireceğimiz bir sunum olacak. Bir de sürdürülebilir kentsel gelişim ağı ile ilgili bir sunum olacak. Ondan sonra da İlçe belediyelerimizin 10 dakikayı geçmeyecek sunumlarını dinleyelim istiyoruz ki herkes birbirinden haberdar olsun. Sonunda Eylül, Ekim aylarında yapacağız meclis toplantılarında bunlarla ilgili kararları alırken birbirimizden haberdar olalım ki önümüzdeki  4,5 yıl bir daha geriye dönüp bakmadan yol alabilecek hale gelelim” diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Soyer Belediye başkanlarıyla buluştu
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim