Başkan Tosun: Yeniden adayım

 • Haber Saati : 17 Temmuz 2018, Salı 09:47:34 - 1 Yıl önce eklendi.
Son dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla kent tarihinde ilklere imza atan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun hayata geçirdikleri ve yapmak istedikleri projeleri anlattı.

  Dikili'yi kültür kenti yapmak için yoğun bir çalışma sergilediklerini belirten Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, önümüzdeki yerel seçimler için aday adayı olduğunu belirtti. Tosun, ''Çalışma arkadaşlarımızla büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Dikili'mizin aydınlık yarınları için çok güzel projelerimiz var'' dedi

  Kendisinin ve ilçe halkının en büyük beklentisinin Dikili'nin bir kültür kenti haline gelmesi olduğunu vurgulayan Başkan Tosun, Mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlerde de aday adayı olacağını ifade etti. Tosun, ''Dikili Belediyesi'nin kurumsal yapısının oluşması ve işlemesi için yeni müdürlükler kurduk. Göreve geldiğimizde birçok müdürlük yoktu. Örneğin, Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nü kurarak belediyenin belli alımlarının depolanmasını sağladık. Mal varlıklarının takibi için Emlak -İstimlak Müdürlüğü'nü kurduk. Belediyemize ait işletmelerde halkımıza ucuz kaliteli hizmet sunabilmek için İşletme-İştirakler Müdürlüğü'nü kurduk. Belediye olarak ilk hizmet binamızı, sosyal tesislerimizi, çocuk bilim evini, Jeo-beachleri, kadın dayanışma merkezi ile birlikte belediyemizin araç filosunu güçlendirerek, 10 tane binek araç aldık, kepçe, otobüs, kamyon aldık.

  Bu noktalarda da ciddi yatırımlar yaptık. Kısa zaman önce de iki tane gündüz bakım evinin temelini attık, bir an önce hizmete girmesi için çalışıyoruz. Planladığımız gibi devam edebilirsek kültür merkezimizin temelini de atabiliriz. Benim ve Dikili halkının en çok beklediği ilçemizin bir kültür kenti olmasıdır. Bunun için birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ancak bir kültür merkezinin eksikliğini hissediyoruz. Bunun sıkıntısını çektiğimiz için kültür merkezimizi bir an önce yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

  İlçede İlk Projeler 

  İlk kez yapılan projelerin yanı sıra üretici bir belediye misyonu üstlendiklerini belirten Başkan Tosun vatandaşların memnuniyetine çok önem verdiklerinin altını çizdi. Dikili Belediyesi personellerinin büyük bir özveriyle çalıştığını dile getiren Tosun, ''Temizlik işlerinde konteynerimizi kendimiz üretiyoruz. Park-Bahçeler ünitesini de ilk defa biz kurduk, çiçeklerimizi ve fidanlarımızı kendimiz üretiyoruz. Ayrıca şu anda da Fen İşlerimiz çiçeklik üretiyor, yol kenarlarında kırmızı-beyaz renkli çiçekliklerimizi döşüyoruz. Kırmızı masada, arkadaşlarımız belediyemize gelen vatandaşımızı karşılıyor ve yardımcı oluyor. İnsanlarımızın belediyemize mutlu girip çıkması ve işlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bunların dışında WhatSapp hattını ilk defa kurduk. Vatandaşımızın sorusu ya da talepleri varsa belediye binasına gelmeden WhatSapp üzerinden bize ulaşıyor. Bununla ilgili tüm müdürlüklerimizde birer arkadaşımız görevli, WhatSapp üzerinden vatandaşımıza geri dönüş yapıyoruz. Bunların raporlarını sürekli kontrol ediyorum'' şeklinde konuştu.

  Uluslararası Yaşlı Evi Projesi

  Dikili'yi geliştirmek ve güzelleştirmek için yaptıkları yeni projeleri de anlatan Başkan Tosun özellikle jeotermal turizme çok önem verdiklerini söyleyerek, ''İzmir'in 2. büyük Krater Gölü Karadağ'ımızda yer alıyor. Buranın ulaşım yolunu yeniledik. Düşüncem, doğanın fazla kirlenmemesi için o yolu 1 kilometre kalana kadar asfaltlamak. Bir de Nebiler Mağara'mız var, içinden dere akan Ege'nin doğal en büyük mağarası. Jeotermal turizmi çok önemsiyoruz, bunun dışında da gerçekleştirmek istediğimiz çok güzel projelerimiz var. Dikili'nin en üst kısmı olan mera alanına bir proje oluşturuyoruz. Bu projeyi ilgili bakanlığa sunacağız, eğer kabul görürse ulusal ve uluslararası yaşlı evi olacak. Bu proje olursa harika olur, aynı zamanda istihdam sorununu da ciddi oranda çözer ve ekonomik anlamda belediyemize önemli bir güç sağlar'' ifadelerini kullandı.

  "Kurs ve Festivallere Önem Veriyoruz" 

  İlçeyi sosyal açıdan ileriye taşımak için çeşitli festivaller ve kurslar düzenlediklerini söyleyen Başkan Tosun, ''Her sene olan festivalimiz ve paneller dışında bu sene ilçemizde, Uluslararası Folklör Festivali vardı, çeşitli ülkelerden yaklaşık 750 folklorcu katıldı. Spor dallarında da etkinliklerimiz oluyor. Sokak basketbolu festivalimiz ulusal bir boyuta ulaştı. Wind-Surf uluslararası bir boyut aldı, windsörfcülerimiz de çok mutlu. Çok sayıda kursumuz var. Robotik kodlama kursuna başladık, onun dışında; yüzme, tiyatro, kitap, karate, gitar, keman, bale, aerobik, pilates, futbol, voleybol, basketbol gibi birçok kursumuz var. Türk Sanat Müziği koromuz var. Bayanlar için resim kursu, yoga kursumuz var. Kışında ilçemizde yaşayan her 10 kişinden biri belediyemizin kursiyeri'' dedi.

  "Genel Başkana Bağlılığımız Onurumuzdur"

  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden sonra CHP'de Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili oluşan genel başkanlık tartışması hakkında değerlendirme yapan Başkan Tosun, ''Şu anki siyasi konjektürde görüldüğü gibi; CHP'ye bu ülkede ciddi ihtiyaç var. CHP olmasaydı meclisin bugünkü yapısının da olma şansı yoktu. Bugün, mecliste diğer partilerin hepsi varsa bu gerçekten CHP ve özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sayesindedir. Bu noktada genel başkanımızın ne kadar doğru şeyler yaptığına inandığımdan dolayı genel başkanımızın yanındaydım ve yanında olmaya devam edeceğim. CHP'nin tüm değerleri bizim değerlerimiz ama genel başkanımıza bağlılığımız da onurumuzdur'' diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Tosun: Yeniden adayım
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim