Başkan Uyar: Sözümüzü Tuttuk

 • Haber Saati : 23 Temmuz 2018, Pazartesi 07:48:21 - 12 Ay önce eklendi.
Türkiye’nin en modern Kültür Merkezlerinden birisi Urla Zeytinalanı’nda törenle hizmete girdi.

  Binanın tahsis edildiği Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi tarafından “Cemevi” olarak hizmet verecek. Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla’nın birçok kültürün birarada yaşadığı mozaik olduğunu anımsattı, “Urla Belediyesi olarak sunduğumuz tüm hizmetler dili, dini, rengi, fikri ne olursa olsun Urla’da yaşayan güzel insanlar için. Ve söz verdiğimiz gibi Cem Evimizin yapımını tamamladık, mutluyuz” dedi.

  Urla Belediyesi tarafından Zeytinalanı Mahallesi’ne yapılan Kültür Merkezi – Cemevi binasının açılışında İlk Cem töreni de yapıldı. Açılışa Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Milletvekili Tacettin Bayır, Önceki dönem milletvekilleri Musa Çam, Bülent Baratalı, Zeynep Altıok, önceki Urla Belediye Başkanı M.Selçuk Karaosmanoğlu, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Görel, Nebi Yaşar, Alevi Kültür Dernekleri Urla Şube Başkanı Hüseyin Kaymaz ve yönetimi, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ile İzmir’deki diğer ilçe Cemevleri yöneticileri ve yurttaşlar katıldı.

  Açılış konuşmalarının ardından Kültür Merkezi- Cemevi’nin önünde yer alan alanda Semah Erkanı, AKD Urla Şubesi Müzik Korosu, Ozanların Deyiş Okumaları gibi etkinlikler yapıldı. Ardından ise Kültür Merkezi- Cemevi’nin kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleşti.

  Cemevi hizmetlerini başka ilçelerden alan Urlalı Alevi yurttaşlar, Urla Belediyesi tarafından Zeytinalanı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan modern Kültür Merkezi’nde faaliyetlerini sürdürecekler. Urla Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi’ne kullanım yetkisi verilen binada eğitim ve kültür faaliyetleri de yapılacak.

  Sözümüzü Tuttuk

  Urla nice kültürlerin bir arada yaşadığı güzel bir mozaik. Ne mutlu ki bizlere kardeşliğin ve hoşgörünün huzurla sürdüğü Urla’da, bizi biz yapan değerlerimizi yaşatabiliyoruz diyerek konuşmasına başlayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Bugün bu değerler etrafında hep birlikte Urla Belediyesi Kültür Merkezi ve Cem Evimizin açılışını yapıyoruz. Bu yüzden çok mutluyuz, çok gururluyuz. Bizim Yolumuz; ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kuruldu. Urla Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmalar, sunduğumuz tüm hizmetler dili, dini, rengi, fikri ne olursa olsun Urla’da yaşayan güzel insanlar için. Ve söz verdiğimiz gibi Cem Evimizin yapımını tamamladık. Bugün tüm Urlalıların hizmetine sunuyoruz. Biliyoruz ki Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi de Cem Evimize sahip çıkacak, hem Cem evi olarak hem de kültür merkezi olarak tüm Urlalıların kullanımını hakkaniyetle sağlayacaklardır” dedi. Başkan Uyar konuşmasına şöyle devam etti;

   “Bizler hakikate ulaşmak için yürüyoruz. Ve Hakikat kendini öyle kolay ve zahmetsiz teslim etmez. Hacı Bektaşi Veli’nin de dediği gibi “Hakikatin ilk makamı, toprak olacağımızın bilinmesidir” Bu inanç doğrultusunda bizden sonra bayrağı devralacak nesle atalarımızın bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Urla Belediyesi Kültür Merkezi ve Cem Evimizin açılışı hepimize, tüm Urlalılara hayırlı ve uğurlu olsun.”

  Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Görel ise her toplumun  değer yargıları, inanç ritüelleri, kültürü, tarihi, geçmişi olduğunu anımsattı. Görel, “Toplum, ortak yaşam alanlarını yaratarak o kültürünü, o inancını, o tarihini gelecek kuşaklara aktarması zorunludur. Aleviler olarakta ortak yaşam alanlarımız Cemevlerimizdir. Bugün de bir ortak yaşam alanımızın açılışı için Urladayız. Urla’da daha önce bir Cemevi yoktu. Bugün ise o yerin açılışını yapıyoruz. Cemevimizi bizlere kazandıran Urla Belediye Başkanımız Sayın Sibel Uyar’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Başkan’a Teşekkür

  Alevi Kültür Dernekleri Urla Şube Başkanı Hüseyin Kaymaz ise “Kültür Merkezi- Cemevimiz o kadar güzel tasarlanıp yapıldıki bundan dolayı Başkanımız Sibel Uyar’a çok teşekkür ediyorum. Merkezimiz tam teşekküllü yapılıp, içerisinde Cenaze hizmetleri, yemekhane, konferans salonu, kütüphane, çay ocağı, kurs hizmetleri gibi birçok hizmet yer alıyor. Ve bugün bu evimizin açılışını yapıyoruz. Çok mutuyuz. Çok gururluyuz” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Başkan Uyar: Sözümüzü Tuttuk
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim