Batur, AKP’lileri Erdoğan'ın sözleriyle vurdu

 • Haber Saati : 03 Ocak 2020, Cuma 09:08:48 - 1 Yıl önce eklendi.
Konak Belediye Meclisi toplantısına Zorlu Holding'in Pasaport'a yapmayı planladığı gökdelenle ilgili tartışma damgasını vurdu.

  Konak Belediyesi'nin 2020 yılı ilk meclis toplantısı Abdül Batur başkanlığında yapıldı. Aydın Erten Rekreasyon Alanı ile TCDD'nin Kemer'deki tarihi istasyon binasının Konak Belediyesi'ne tahsisi için AK Parti'ye ve hükümet yetkililerine teşekkür eden Başkan Batur, iki yeri de halkın yararına kullanacaklarından kimsenin şüphesi olmamasını istedi. Birçok gündem maddesinin oybirliğiyle geçtiği, sakin şekilde süren meclis toplantısı, Zorlu Holding tarafından Pasaport'a dikilmek istenen gökdelen konusu gündeme gelince elektriklendi.

  Gökdelene imkan sağlayan planların Mimari Estetik Komisyonu'nda yeniden değerlendirilmesine ilişkin maddeye yönelik konuşan Başkan Batur, daha önceki "kent siluetini bozan bu yapıya asla izin vermeyeceğiz" sözlerini ve kararlılığını yineledi. Bu konuda toplumdaki tüm kesimlerle fikir birliği içinde olduklarını, Zorlu Holding'e de "inşaata başlamayın, mağdur olursunuz" dediklerini aktaran Batur, yatırımcıya karşı olmadıklarını ancak Konak'ta da her isteyenin istediği noktaya istediği yükseklikte bina yapamayacağını vurguladı.

  Batur, “Kente ve değerlerine sahip çıkacağız; vatandaşımız bizi bu konuda görevlendirdi. Özellikle bu bina kentin ene önemli yapısının önüne geçiyor. Kadifekale eteklerinde 20 bin kişilik antik tiyatro çalışması var. Aspendos gibi olacak bir yapı bu. Gökdelen bunu gölgede bırakacak. Bizim savunduğumuz şey kent estetiği, kent değerleridir. Kanun, yönetmelik ne diyorsa onu uyguluyoruz. Ve ben bunu yapmak için, bu kenti korumak için bu görevdeyim” dedi.

  Söz alan AK Partili Hakan Yıldız'ın gökdelen ruhsatının kazanılmış bir hak olduğunu savunup iptal kararı verecek meclis üyelerine tazminat hatırlatması yapması üzerine Başkan Batur, tekrar söz aldı. Batur, "Ben hiçbir zaman kanunların dışına çıkmam. Öyle kolay kolay hiçbir şeyden de çekinmem. Tazminatlar filan da meclis üyelerinin çekineceği konular değil. Kanunlar neyi emrediyorsa onu uygularız" diye konuştu.

  Elindeki kağıttan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün sabah düzenlenen Şehir ve Güvenlik Sempozyumu'nda söylediği “Küçük hesaplar yaparsak şehirlerimize ihanet etmiş oluruz. Burada kararlı duruş şart. Dikey mimari ile şehirlerimize ihanet etmiş oluyoruz. Yatay mimari ile bir defa hem kendi medeniyetimizi de inşa etmiş oluruz. Biz göğe değil toprağa yakın olma gayretindeyiz” sözlerini okuyan Batur, AK Parti Grubu'na ve Hakan Yıldız'a dönüp, "Bu sözleri ben söylemiyorum. Sizin Genel Başkanınız ve ülkenin Cumhurbaşkanı söylüyor. Ne diyor! Kararlı duruş şart diyor. Tamam işte biz kararlıyız, şehre ihanet etmemek için uğraşıyoruz. Kararlı duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz. Siz de bari kendi liderinizin fikrine sahip çıkın” dedi.

  Ardından, planın yeniden gözden geçirilmesine ilişkin önerge oybirliği ile kabul edildi.


Bu Haberin Manseti :

Batur, AKP’lileri Erdoğan'ın sözleriyle vurdu
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim