http://www.edremit.bel.tr/

Batur: “Yüzde 65'i de aşacağız

 • Haber Saati : 15 Mart 2019, Cuma 14:19:15 - 5 Ay önce eklendi.
CHP Konak Belediye Başkan Adayı ve Millet ittifakının ortak adayı Abdül Batur, katıldığı televizyon programında proje ve oy hedefini açıkladı.

  Batur oy hedefini açıkladı: “Yüzde 65'i de aşacağız. Konak'ın en büyük ihtiyacı kentsel dönüşüm ve ben de Narlıdere'de yıllarca belediye başkanlığı yapmış, kentsel dönüşümde ilkleri gerçekleştirmiş biriyim. Aynı zamanda bir mimarım. Bu birikimi Konak için kullanacağız. Her şey Konak için" dedi.

  Katıldığı televizyon programında Konak'ın bugün en büyük sorunlarının kentsel dönüşüm ve sosyal donatı alanları olduğunu dile getiren Batur, "Gültepe-Toros bölgemizde de, Halil Rıfat Paşa'da yahut Roman vatandaşlarımızın yaşadıkları bölgelerde de en büyük sıkıntımız kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümünse vatandaş, belediye ve müteahhitten oluşan üç ayağı var. Bir an önce çalışmalara başlamamız gerekiyor. Tabii örneğin İstanbul'da kentsel dönüşüm adı altında insanlar yerinden, yurdundan oldu ama burada hem dönüşüm olacak hem de vatandaşlarımız kendi semtlerinden kopmayacak." dedi.

  Birlikteliğimiz seçim sonrasında da sürecek

  CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve ekibinin seçim sürecinde kendisiyle birlikte sürekli olarak sahada olduğunu dile getiren Batur, "CHP Konak, bizi bağrına bastı. Hatta her gün Çağrı Başkan ile attığımız adım sayısına bakıyoruz. Ortalama 10 bin adım atıyoruz. Bu birlikteliği çok önemsiyorum. Örgüt ve yerel yönetimin bu birlikteliği seçimden sonra da sürecek." dedi.

  En yüksek oyu alma hedefindeyiz

  Seçim sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Batur, "Yolun başındayken oy hedefimiz yüzde 65 olarak belirlemiştik. Yola çıktığımızda gördük ki vatandaşlarımızın nazarında yaptığımız çalışmalar, bize yaklaşımları ve kucaklamaları en üst seviyede. Bizde çalışmalarımıza daha da hız verdik. Konak için bu hedefimize ulaşmak için tüm gün sokaklarda, caddelerde kendimizi Konaklılara anlatıyoruz. En yüksek oyu almak için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışıyoruz ve tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

  Kemeraltı, geceleri de yaşayacak

  Konak'ın zengin bir tarih birikimi olduğunu ve bu kültürel mirasın kent yaşamıyla turizme de yansıması için çalışacaklarının altını çizen Batur, "Bakın bizim bir Kemeraltı'mız var. Agora var, Kadifekale var. Tarihi yapılarımız var. Atatürk ile Latife Hanım'ın nikahı bu ilçede yapıldı. Tüm bu yapıların yarınlara aktarılması ve kent yaşamına, turizme dahil edilebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Kemeraltı geceleri de yaşayan bir yer olacak." dedi.


Bu Haberin Manseti :

Batur: “Yüzde 65'i de aşacağız
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim