Bayraklı Meclisi'nde flaş kararlar!

 • Haber Saati : 01 Temmuz 2019, Pazartesi 20:48:25 - 4 Ay önce eklendi.
Bayraklı Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan birinci oturumu Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Serdar Sandal’ın yönetiminde gerçekleşti.

  Mecliste belediyeye ait 2 şirkette görevlendirilecek isim için oylama yapıldı. Ovacık Belediyesi ile kardeş belediye olunması oy birliği ile meclisten geçerken, meclis toplantılarının bundan sonraki süreçte canlı yayınlanması kararı da alındı.

  Öte yandan oturumda Cumhuriyet Halk Partili (CHP) ve AK Partili meclis üyelerinin 23 Haziran’da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları hakkında yaptığı değerlendirmeler tartışmalara yol açtı. Meclis toplantısının ardından belediyenin stratejik plan çalışması hakkında meclis üyelerinin görüş ve önerileri alındı.

  Bayraklı Meclisi nde flaş kararlar!

  OVACIK BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE İLAN EDİLDİ

  Bayraklı Belediyesi ile Tunceli İli, Ovacık Belediyesi’nin kardeş belediye olması oy birliği ile meclisten geçti.

  Ovacık Belediyesi ile kardeş belediye olunmasına ilişkin önerge hakkında söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Aktaş, “Biz hep CHP’li belediyelerin birbiriyle kardeş belediye olduğunu gördük. Bir kere de sağ partilerden bir belediyeyi kardeş belediye ilan edelim” dedi. Başkan Sandal ise, “Kim kardeş olmak isterse oluruz, talep gelirse değerlendiririz” dedi.

  2 ŞİRKET O İSME EMANET

  Belediye şirketlerindeki atamalarla ilgili yetkinin belediye meclisine ait olduğuna ilişkin kanun gereği belediyeye ait 2 şirket hakkında yetki verilecek isim mecliste oylandı. Bayraklı Belediyesi’ne ait olan Baybel Genel Personel Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Bayraklı Belediyesi Personel Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin olağanüstü genel kurulunda, Yalçın Erdoğan’ın; belediyenin tüzel kişiliğini temsilen yönetim kurulu seçimine aday olarak katılması ve seçilmesi halinde belediyenin tüzel kişiliğini temsil etmesiyle ilgili yetkilendirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

  AKP, ATAMALAR HAKKINDA BİYOGRAFİ İSTEDİ

  Erdoğan’ın yetkilendirilmesiyle ilgili önergenin görüşüldüğü sırada söz alan Bayraklı Belediyesi AKP Grup Başkan Vekili Abdullah Aktaş, “Bundan sonra bu şekilde olacaksa atanacak olan arkadaşlarla ilgili bize biyografi verilmesi, nerede çalıştığına hangi eğitimleri aldığı hakkında bilgi verilmesi ve bizim de ona göre bir değerlendirme yapmamız daha sağlıklı olacaktır” ifadelerini kullandı.

  SANDAL’DAN ‘HÜKÜMET’ ELEŞTİRİLİ YANIT

  Aktaş’ın talebine yanıt veren Başkan Sandal, “Bu iş siyasi bir mesele, aslında bu görevlendirmelerde yetki belediye başkanınındır.  Bu, merkezi hükümetin Ankara, İstanbul gibi yerlerde seçilen belediye başkanlarının elini kolunu bağlamakla ilgili geliştirdiği bir yöntem... Şuan itiraz edilmiş, itiraz da mahkeme tarafından yerinde bulunmuş ama süreç bilinmezliğe gidiyor. Biz bir an önce bu görevlendirmeleri yapmak için gündeme getirdik” diye konuştu.

  MECLİS TOPLANTILARI CANLI YAYINLANACAK!

  AKP Grubu, meclis toplantılarının belediyeye ait web ve sosyal medya sayfalarında canlı yayınlanmasına yönelik önerge verdi. Oy birliğiyle kabul edilen önerge sonucunda Bayraklı Belediyesi’nin meclis toplantıları önümüzdeki süreçte canlı yayınlanacak.

  PERSONELDE YENİDEN DİZAYN!

  AKP'li Meclis Üyesi Mikail Bilici’nin seçim sürecinde bazı belediye çalışanlarına mobing yapıldığına dair iddialar olduğuna yönelik duyumlar aldığını dile getirmesi sonrasında konuşan Başkan Sandal, “Biz göreve geldiğimizden bugüne kimseyi işten çıkarmadık.  Hiçbir arkadaşımız üzerinde de baskı oluşturmadık, ama bazı arkadaşlar bazı alışkanlıklarını devam ettirirlerse ve burada yapılması gereken kamu hizmetini farklı gerekçelerle aksatıyorlarsa biz bununla ilgili gerekli tedbirleri alırız. Seçim sürecinde bize hakaret eden arkadaşlar dahi işinden etmedik. Kim, bizim çalışanlarımıza mobbing uyguladığımızı söylüyorsa bu doğru bir bilgi değildir. Biz istiyoruz ki, herkes zamanında işe gelsin zamanında gitsin, hangi görevi yapıyorsa eksiksiz yapsın. Personelimizin liyakat esasına göre yeniden dizaynı bizim için olmazsa olmazdır. Bu konuda da arkadaşlarımız çalışıyor. Ben personelin büyük kısmını tanımam işe alırken de ne partisine ne kimliğine bakarım önemli olan yaptığı iş. Ben, insanı etnik kimliğine, siyasal görüşüne göre ayıran bir insan değilim” açıklamasında bulundu.


Bu Haberin Manseti :

Bayraklı Meclisi'nde flaş kararlar!
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim