Bayraklı'da Tüm Çabalar İşsizliği Azaltmak İçin

  • Haber Saati : 23 Temmuz 2018, Pazartesi 08:49:55 - 11 Ay önce eklendi.
Bayraklı Belediyesi, ilçedeki işsizlik oranını azaltmak için 2010 yılından itibaren İŞKUR ile işbirliği yaparak binlerce kişiye iş buldu.

    Bayraklı’da her kesimden vatandaşın her türlü ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışan Bayraklı Belediyesi, ilçedeki işsizlik oranını azaltmak için 2010 yılından itibaren İŞKUR ile işbirliği yaparak binlerce kişiye iş buldu. Bu kapsamda Bayraklı Belediyesi’ne başvurarak iş sahibi olan ve engelli kadrosunda iş başı yaparak, yıllardır geçimini sağlayan Emre Uyulmuş binlerce kişiden yalnızca biri… İşini başarıyla sürdüren Uyulmuş, “Bayraklı Belediyesi olmasaydı şu anda belki hala işsizdim” dedi.

    42 yaşındaki Emre Uyulmuş bundan 6 yıl önce İzmir Kültür Park’ta gerçekleşen İşkur 1. İstihdam Zirvesine katıldı. Fuarda gezinerek çeşitli firmalara öz geçmişini bırakan Uyulmuş, bir arkadaşının vasıtasıyla Bayraklı Belediyesi’ni duydu ve İşkur Masası’na geldi. Burada yetkililerle görüşme yapan Uyulmuş, İşkur sistemine kaydını yaptırdı ve bir süre sonra cep telefonuna gelen mesajla Bayraklı Belediyesi İşkur Masası ile ortaklaşa düzenlenen toplu iş görüşmelerinde çağrıldı. Görüşmelerin olumlu geçmesinin ardından Uyulmuş, bir makine fabrikasının engelli kadrosunda iş başı yaptı. Halen başarılıyla görevine meydancı olarak devam eden Emre Uyulmuş, iş yerinin genel temizliğini, düzenlemesini yapıyor, içecek servisinde bulunuyor. Bayraklı Belediyesi’ne iş bulma hizmeti için teşekkür eden Uyulmuş, İş arayan tüm vatandaşların Bayraklı Belediyesi İşkur Masası’na CV vermelerini tavsiye etti. Uyulmuş, “O gün Bayraklı Belediyesi’ne başvurmasaydım bugün belki bu işte çalışıyor olamayacaktım. 6’ncı yılıma girmek üzereyim. Yıllardır meydancı olarak çalışıyorum. İşimi ve işyerimi seviyorum” dedi.

    "İş Sahibi Yapmaya Devam Edeceğiz"

    Türkiye’de işsizliğin milyonlarla ifade edildiği bir dönemde Bayraklı’daki durumun da farklı olmadığını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “İlçemizdeki işsizlik oranını en aza indirmek için göreve geldiğimizden bu yana çalışıyoruz. İŞKUR ile yaptığımız anlaşma kapsamında 2010 yılından bu yana işverenle iş arayanı bir araya getiriyoruz. Bayraklı Belediyesi, ne yazık ki sınırlı sayıda işçi alabiliyor. Ancak bize müracaat eden firmalara bugüne kadar binlerce vatandaşımızı yerleştirdik ve iş sahibi yaptık. Onların mutluluğu bizim de mutluluğumuz oluyor. Gerçek anlamda iş arayan, çalışmak isteyen binlerce kişiye iş bulmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim