BEM'den Piriştina'ya Ziyaret

  • Haber Saati : 18 Eylül 2018, Salı 08:05:19 - 10 Ay önce eklendi.
Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM),’nin üniversiteyi kazanan öğrencileri, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret edip, desteğinden dolayı teşekkür etti.

    Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM),’nin üniversiteye hazırlık kurslarına katılarak 2018 YKS sonuçlarına göre Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret edip, desteğinden dolayı teşekkür etti. Gençlerin başarılarından büyük gurur duyduğunu söyleyen Başkan Piriştina, üniversiteli gençleri Tarık Akan ve Işılay Saygın Gençlik Merkezlerinden yararlanmaya çağırdı.

    Açıldığı günden bugüne 2 bin 440 öğrencinin eğitimine ücretsiz destek olup, öğrencilerin üniversite hayallerini gerçeğe dönüştüren Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi başarısıyla göz dolduruyor. Merkez, 2018 YKS sonuçlarına göre 61’i lisans, 31’i ise ön lisans olmak üzere toplam 92 Bucalı öğrenciye eczacılıktan mühendisliğe, öğretmenlikten diş hekimliğine kadar çeşitli branşlarda üniversite kapılarını açtı. Ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla kurulan Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde bir yıl boyunca ücretsiz eğitim alıp 2018 döneminde Türkiye’nin parmakla gösterilen fakültelerine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler, kendilerine böylesi bir merkez kazandıran Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı makamında ziyaret edip, teşekkür etti

    Öğrencileri “Sizler bizim gururumuzsunuz” sözleriyle karşılayan Başkan Piriştina, eğitim dönemlerinde kullanmaları için çanta ve başucu kitabı olarak Nutuk hediye etti. Öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarılar dileyen Başkan Piriştina, çamaşırhaneden kütüphaneye, spordan sinemaya kadar üniversite gençliği için hazırlanan Tarık Akan ve Işılay Saygın Gençlik Merkezlerinden ücretsiz yararlanmaya çağırdı. Gençlere eğitim süreçlerini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Piriştina, ” Yarış çok büyüdü. Maalesef sadece üniversite bitirmek iş bulmak için yeterli olmuyor. Kendinizi her alanda yetiştirin. İlerde mezun olduğunuzda sizlerle çalışmaktan mutluluk duyarız” dedi.

    Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde üniversiteye hazırlık eğitimi alarak Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerini kazanan ikiz kardeşler Hacer ve Satı Özkılıç, tüm üniversite adaylarını eğitimi, disiplini ve donanımıyla başarılı bir eğitim sunan Merkezden faydalanmaya çağırdı.


Bu Haberin Manseti :

BEM'den Piriştina'ya Ziyaret
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim