Bergama'da Üniversiteye hazırlık kursuna yoğun ilgi

 • Haber Saati : 28 Ağustos 2018, Salı 09:53:55 - 9 Ay önce eklendi.
Bergama Belediyesi tarafından üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilere destek olmak için açılan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde ücretsiz açılan “Üniversiteye Hazırlık Kursları”na yoğun ilgi gösterildi.

  Bergama Belediyesi, dershanelerin 1 Eylül 2015’te kapatılması kararı sonrası üniversite sınavlarına girecek olan Bergamalı öğrencilerin sınavlara hazırlanabilmesi için açtığı üniversiteye hazırlık kursları yoğun ilgi gördü. Buna göre sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümlerinde tüm branş öğretmenleri tarafından verilen kurslara 400 öğrenci katıldı. Kurslara katılan öğrencilere çalışma kitapları da ücretsiz dağıtıldı.

  AMAÇ GENÇLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE SINAVLARA HAZIRLAMAK

  Verilen eğitimle ilgili bilgi veren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ezel Babaoğlu; “Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde öğrencilerimizi en verimli şekilde üniversiteye hazırlıyoruz. Kursumuzda yaklaşık 400 öğrenci yer alıyor. Öğrencilerimizi Türkçe, edebiyat, matematik, geometri, coğrafya, tarih, fizik, kimya, biyoloji, felsefe branşlarında ders anlatımı, test çözümü ve deneme sınavları yaparak hazırlıyoruz. Amacımız gençlerimizi en iyi şekilde sınavlara hazır hale getirmek” dedi.

  YÜZDELİK DİLİMLERDE BÜYÜK BAŞARI

  2018 yılı yüzdelik dilimlerinde önemli başarı yakaladıklarını ifade eden Rehberlik öğretmeni Esra Güleç; “2018 yılında yükseköğretim kurumları sınavında ilk on binde 11 öğrenci, ilk otuz binde 32 öğrenci, ilk yüz binde ise 75 öğrenci başarı sıralamasında olup, hedefledikleri üniversiteleri kazanacaklarından umutluyuz” dedi.

  ÇOK İYİ ŞARTLARDA HAZIRLANIYORUZ

  Kursa kaydolan Bergama Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi Atacan Adalı ise; “Sınavların zorluğu neticesinde bir kursa yazılmam gerektiğini hissettim. Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne kaydoldum. Burada çok iyi şartlarda sınavlara hazırlanıyoruz. Herhangi bir sorunumuzda öğretmenlerimiz çok yarımcı oluyor” dedi.

  EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

  Eğitimin her alanında öğrencilere gerekli tüm olanakları sağlamaya çalışarak onların yanında olduklarını ifade eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Öncelikle eğitimde fırsat eşitliğinin yaratılmasından yanayız. Gençlerimize bu olanağı sağlamak için üniversiteye hazırlık kursları açtık. Ücretsiz olan bu kurslar ile aile ekonomilerine de katkıda bulunmuş oluyoruz. Bu yıl ilgi daha fazla oldu. Uzman kadrolarımızla tüm branşlarda hizmet veriyoruz. Amacımız öğrencilerimizin iyi bir hazırlık süreci geçirmelerini sağlayıp, üniversitelerde istedikleri bölümleri kazanabilmeleri için sağlıklı bir ortam yaratmak” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim