Bornova'da çalışanların yüzü gülüyor

 • Haber Saati : 13 Aralık 2018, Perşembe 12:54:25 - 6 Ay önce eklendi.
Bornova Belediyesi’nde en düşük çalışanın maaşı 2.400-TL.

  Asgari ücret tartışmaları Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden birini oluştururken Bornova Belediyesi bu konuda da örnek oluyor. Bornova Belediyesi’nin 1425 işçisi arasında en düşük maaş asgari ücretin yüzde 30 fazlasıyla 2.400-TL’sını buluyor. Evli ve iki çocuklu en düşük maaş alan işçi ise 2.530 lira kazanıyor. Bu da toplam işçi sayısının sadece yüzde 3’ünü oluşturuyor. Çalışanların yüzde 97’si ise asgari ücretin yüzde 37’si fazlasının üstünde kazanıyor. Tüm işçiler terleri kurumadan tam zamanında maaşlarının tamamını alıyor

   Bornova Belediyesi sağlam ekonomik yapısı ve buna bağlı olarak da yaptığı yatırımlar ve çalışanlarına sağladığı imkanlarla da örnek oluyor. Son 4,5 yılda 229 milyon liralık bir kaynağı fiziki ve sosyal alandaki yatırımlara yönlendiren Bornova Belediyesi özel ya da kamu hiçbir kurum ya da kişiye vadesi gelmiş borcu bulunmaması ile de dikkat çekiyor.

  Zamanında ve Tam Ödeme

  Bu sağlam ekonomik yapı sayesinde Bornova Belediyesi tüm çalışanlarının maaşını terleri kurumadan zamanında veriyor. Bornova Belediyesi’nde çalışanlara en düşük, asgari ücretin yüzde 30’u oranında ücret ödeniyor. 

  Yılın ilk yarısında asgari ücretin yüzde 30 fazlası ile ücretlendirilen bekar bir çalışan yol ve yemek yardımı ödemeleri ile birlikte aylık net 2.545-TL ücret alıyor. Bu rakam Yılın ikinci yarısında aynı çalışan yüzde 20’lik gelir vergisi dilimine girdiğinde en az 2.400-TL oluyor.

  Yılın ilk yarısında yüzde 15 vergi dilimi ile asgari ücretin yüzde 30 fazlası ile ücretlendirilen evli ve iki çocuklu bir çalışan ise yol ve yemek yardımı ödemeleri ile birlikte aylık net 2.670-TL ücret alıyor. Yılın ikinci yarısında en düşük ücret alan söz konusu çalışan yüzde 20’lik vergi dilimine girdiğinde aldığı rakam  2.530-TL oluyor.

  Çalışanların Yüzde 97’si Asgari Ücretin Yüzde 37’sinden Fazla Kazanıyor

  Bornova Belediyesi’nde görev yapan çalışanların sadece yüzde 3’ü asgari ücretin yüzde 30 fazlası ücret alıyor. Çalışanların yüzde 97’si ise görev ünvanına göre asgari ücretin yüzde 37 ve daha da üzerinde fazlasıyla ücretlendiriliyor. Asgari ücretin yüzde 37 fazlası ile yüzde 15 vergi diliminden ücretlendirilen evli ve iki çocuklu bir çalışan yol ve yemek yardımı ödemeleri ile birlikte aylık net 2.780-TL kazanıyor. Vergi dilimi yılın ikinci yarısında yüzde 20’ye çıktığında ise aynı çalışanan maaşı 2.630-TL oluyor.

  Hizmetin Kalitesi İçin Çalışanlarımız Birinci Derecede Önemli

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila hedeflerinin vatandaşlara en iyi hizmet olduğunu belirterek, “Hizmetin kalitesi için çalışanlarımız çok önemli. Onların yüzünün gülmesi, evlerine zamanında ve olabildiğince tatmin edici bir ücreti götürmesi hizmet kalitesini de yükseltiyor. Bornova Belediyemiz pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da örnek oluyor. Sağlam ekonomik yapımızla bugüne kadar çalışanlarımızın maaşını hiç aksatmadık. Bornova’da hizmet kalitesinin düşmemesi için bundan sonra da öyle olacak. Tüm çalışanlarımıza Bornovalılara verdikleri yüksek kalitedeki hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

   


Bu Haberin Manseti :

Bornova'da çalışanların yüzü gülüyor
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim