http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Bornova'da 'Çocuk Köyü' hazırlıkları tam gaz

 • Haber Saati : 01 Ağustos 2018, Carşamba 08:13:45 - 10 Ay önce eklendi.
Bornova’da çocuklara özel, Karaçam Çocuk Köyü için hazırlıklar hızlandı.

  Bornova Belediyesi çocuklar için hazırladığı projelerle örnek oluyor. Kazım Dirik Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alana yapımı başlanan Çocuk Dünyası Projesi’nin ardından Karaçam Mahallesi’ne yapılacak olan Çocuk Köyü için de hazırlıklar devam ediyor. 35 dönümlük alanda kurulacak olan çocuklara özel köyün projesi tamamlanırken, ihale hazırlıklarına da başlandı. 

  Çocuk Dünyası, Çocuk Köyü ve Hayal Bornova projelerini hazırlayan Bornova Belediyesi çocuklar için hazırladığı projelere hız verdi. Kazım Dirik Mahallesi’ndeki 3.5 dönüm alanda Mayıs ayında temeli atılan Çocuk Dünyası’nın inşaatı yükselirken, Karaçam Mahallesi’ne yaklaşık 35 dönümlük alan üzerinde yapılacak olan Çocuk Köyü için de hazırlıklar hızlandı. Projesi çizilen köyün ihale hazırlıklarına başlandı. Çocukların aileleriyle beraber doğayla içiçe vakit geçirebilecekleri alternatif bir spor, eğlence, dinlenme ve öğrenme mekanı olarak tasarlanan alan tamamlanınca Türkiye’ye örnek olacak. 

  Çocuklara İçin Alternatif Eğlence Alanı

  Bornova’nın eski köy yerleşimlerinden biri olan Karaçam Mahallesi’nde kurulacak olan Karaçam Çocuk Köyü projesinde amatör ve profesyonel takımların kullanabilecekleri toplamda 320’şer kişilik tribün kapasiteli 2 adet antrenman sahası yer alıyor.  725 kişilik tribün kapasiteli 1 adet futbol sahasının yanı sıra, spor kulüpleri, okullar, gruplar ve ailelerin konaklamasına yönelik 56 kişi kapasiteli tesisler de bulunacak. Ayrıca Karaçam Çocuk Köyü, restoran, kafeterya, oyun ve etkinlik alanları, seyir terasları ile günübirlik gelen ziyaretçiler için de kent yoğunluğundan kaçabilecekleri alternatif bir eğlenme ve dinlenme mekanı olma özelliğini de taşıyacak.

  Çocuklar İçin Projeler

  Bornova’da çocuklara yönelik çok özel projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kazım Dirik Mahallesi’n de 3.500 metrekare alanda hazırlanan Çocuk Dünyası’nın inşaatına başladık. Karaçam Mahallesi’nde 35 bin metre kare alanda yapılacak olan Karaçam Çocuk Köyü projesin de ihale aşamasına geçiyoruz. Bunların ardından ise Pınarbaşı’nda 24 bin metre karelik alanda tasarladığımız Hayal Bornova projelerimize başlayacağız. Bu üç büyük proje tamamlandığında İzmir dışından bile aileler çocukları ile birlikte tatil için Bornova’ya gelecek” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim