Bornova’da edebiyat söyleşileri

 • Haber Saati : 23 Mart 2018, Cuma 07:18:33 - 3 Yıl önce eklendi.
Akademisyen-Yazar Prof. Dr. Uğur Batı, hem Usta Kalemler Edebiyat Söyleşileri, hem de üniversite öğrencilerinin Cumhriyet’in 100. Yılına dair hayallerini kitaba dönüştüreceğiz, “Gençler Ütopyalarını Yazıyor, Atalarına Sunuyor” projesi için Bornova’daydı.

  Prof. Dr. Uğur Batı, önce edebiyatsever Bornovalılar, sonra da öğrencilerle buluştu. Edebiyat geleneğimizin zenginliğine dikkat çeken Batı, “Divan Edebiyatımız Shakspeare’inken daha değersiz bir edebiyat değil. Düşünün binlerce beyit yazacaksınız ama tek bir manzume hatası yapmayacaksın. İşte bu edebiyatta mükemmelliktir” diye konuştu.

  Akademisyen – Yazar Prof. Dr. Uğur Batı, geçtiğimiz hafta oyuncu Levent Üzümcü ile başlayan Usta Kalemler Edebiyat Söyleşileri kapsamında Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde edebiyatseverler ile buluştu.

  Zengin bir edebiyata sahibiz

  Gazeteci-yazar Gülşah Elikbank’ın moderatörlüğündeki söyleşide katılımcıların da sorularını yanıtlayan Batı, edebiyat geleneği zengin olan bir toplum olduğumuza dikkat çekti. Halk Edebiyatı ve Divan Edebiyatı’ndan örnekler veren Prof. Dr. Uğur Batı, “Divan edebiyatımız Shakespeare’ninken daha değersiz bir edebiyat değil. Düşünün binlerce beyit yazacaksınız ama tek bir manzume hatası yapmayacaksın. İşte bu edebiyatta mükemmelliktir” diye konuştu.

  Yetenek yok, duygusal kapasite var

  Prof. Dr. Uğur Batı, Edebiyat Söyleşisi’nin ardından gençlerin Cumhriyet’in 100. Yılına dair hayallerini kitaba dönüştüreceği, “Gençler Ütopyalarını Yazıyor, Atalarına Sunuyor” projesinde yer alan üniversite öğrencileri ile biraraya geldi.  “Yaratmanın Biyolojik Saati” başlıklı atölye çalışmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Batı, “Yaratıcılığımızı geliştirmek için önce beynimizi tanımamız ve nasıl çalıştığını bilmemiz gerekiyor” dedi. “Yetenek diye bir şey” yok diyen Batı, geliştirilebilir duygusal kapasitemizle yani öğrenme yoluyla istediğimiz her şeyi belli bir düzeye kadar yapabileceğimizi söyledi.

  Sırada Yazar Özgür Mumcu var

  “Gençler Ütopyalarını Yazıyor, Atalarına Sunuyor” projesi kapsamında, Oyuncu Levent Üzümcü, Yazar Hakan Akdoğan,  Prof. Dr. Uğur Batı’nın ardından Yazar Özgür Mumcu, 24 Mart Cumartesi Günü Bornova’da olacak. Mumcu’nun söyleşisi, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak. 11 Nisan’da Gazeteci-Yazar Enver Aysever devam edecek buluşmaların son konuğu ise 18 Nisan’da Ünlü Edebiyatçı Canan Tan.


Bu Haberin Manseti :

Bornova’da edebiyat söyleşileri
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim