Bornova'da kentsel dönüşüm şart

 • Haber Saati : 31 Ocak 2020, Cuma 15:01:06 - 12 Ay önce eklendi.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Meslek Grupları Fikir Atölyesi Çalışmaları” başlığıyla gerçekleştireceği toplantıların ilkinde inşaat sektörünün temsilcileri ile buluştu. Bornova’nın özellikle son 10 yılda yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen ilçe olduğunu vurgulayan İduğ, son yaşanan depremlere de dikkat çekerek kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyledi.

  Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Bornova Belediye Başkanı İduğ, Bornova Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Dağlıer, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurhan Pişkin, İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer ve Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın konuşmacı olduğu atölye çalışmasında müteahhitlerle biraraya geldi.

  ÖNCE ALT, SONRA ÜST YAPI

  Bornova’daki girişimcilerin önündeki zorlukları kaldırmak istediklerini söyleyen Başkan Mustafa İduğ, “Kentimize değer katacak yatırımları teşvik eden çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bunun için önce alt yapı çalışmalarını, yolları, park ve yeşil alanları oluşturmalıyız. Akıllı şehirler ancak böyle yaratılabilir. Bunun içinde ilgili doğalgazdan elektiriğe, su dağıtımından iletişim ağına ilgili tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

  KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

  Son 10 yılda Bornova’nın yapılaşma açısından tercih edilen bir yer haline geldiğini belirten İduğ, son dönemde yaşanan depremleri hatırlatarak “Elazığ’da, komşu kentimiz Manisa’da meydana gelen depremler kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu anlayışla sizlerin de deprem bölgesinde olduğumuzu gözardı etmeden tüm kriterlere uygun, dayanıklı binalar inşa etmeniz, mevcut yapıları da güçlendirmeniz gerekiyor” dedi.

  BORNOVA’NIN OTEL İHTİYACI

  Bornova’nın içerisinde iyi bir kongre merkezi ve restoranı bulunan bir otele ihtiyacı olduğunu da vurgulayan Başkan Mustafa İduğ, “Bunun sizler için kolay ama gözden kaçırılmış bir eksiklik olduğunu düşünüyorum, Böylesi bir yatırım yapmak isterseniz Bornova Belediyesi olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.

  BAŞKAN İDUĞ’A TEŞEKKÜR

  İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer ile Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak sektör temsilcilerinin biraraya getirmesinin önemli olduğunu belirterek Başkan İduğ’a teşekkür etti. Sancak, inşaat sektörünün yan sektörleri ile birlikte Türkiye’nin yüzde 30’una iş imkanı sunduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’nin gözbebeği olan inşaat sektörü 3-4 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Bu anlamda Başkan İduğ’un bizlere bakışı ve bir araya getirmesi çok değerli” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Bornova'da kentsel dönüşüm şart
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim