Bornova’da Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Projesi

 • Haber Saati : 28 Eylül 2018, Cuma 07:53:04 - 10 Ay önce eklendi.
Bornova Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın 2017 yılında başlattığı “Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı”na katılarak hibe almaya hak kazandı.

  688.485 TL’lik bütçesi bulunan  “Bornova Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Projesi”nin 516.363 TL’lik tutarı hibe olarak İZKA’dan alınacak. Kurulacak merkez ile de Özgül Gündüz Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde, 60 yaş ve üstü vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşlanma süreci geçirmelerine destek sağlanacak. 

  Bornova Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’n dan aldığı destek ile ‘Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ kuruyor. 2017 yılında programa başvuran ve ‘Bornova Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Projesi’ ile hibe almaya hak kazanan belediye, hazırlıklara başladı.

  Yaklaşık 12 ay sürmesi planlanan proje kapsamında Bornova Belediyesi’ne ait Özgül Gündüz Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde, 60 yaş ve üstü vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşlanma süreci geçirmeleri sağlanacak. Kurulacak olan merkezde; açık ve kapalı alanlarda spor, sanat ve kültürel aktiviteler ile koruyucu sağlık hizmetleri ücretsiz olarak verilecek. 

  57 Proje Arasından Seçildi

  İZKA’nın verdiği mali destek programına başvuran 57 projeden 18 asil, 8 yedek olmak üzere toplam 26 proje başarılı bulundu. Program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere yaklaşık 11 Milyon TL kaynak sağlanması öngörülüyor. Bu kapsamda Bornova Belediyesi de 688.485 TL’lik bütçesi olan “Bornova Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Projesi”nin  516.363 TL’lik tutarını hibe olarak İZKA’dan almaya kazandı. 

  Bornova Belediyesi’ne 8. Kez İZKA’dan Hibe Kazandı

  Bornova Belediyesi’nin bu proje ile 8. Kez İzmir Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları’ndan hibe almaya hak kazandığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Bornova Belediyesi’nin, ulusal ve uluslararası hibe projelerinde aktif rol almaya çalıştık. Sosyal belediyecilik odaklı bu proje de dahil olmak üzere toplamda 1.500.000 TL’lik hibe kaynağını belediyemize kazandırdık” dedi. 

  Bornova Belediyesi tarafından hazırlanan öz ve hibe kaynaklı tüm projelerin, kamunun yararını gözeterek ve kentin sorunlarının hızlıca çözülmesine amaçlayarak hazırlandığını vurgulayan Başkan Atila, “Tek amacımız, vatandaşımıza daha hızlı, daha pratik ve daha kaliteli hizmet götürmek” diye konuştu.


Bu Haberin Manseti :

Bornova’da Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Projesi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim