Bornova'da Zabıtadan daha hızlı ve kaliteli hizmet

 • Haber Saati : 25 Ağustos 2018, Cumartesi 09:30:54 - 9 Ay önce eklendi.
Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla vatandaşın yaşamını kolaylaştırıyor.

  Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2014 yılından bu yana yapılan yeniliklerle de daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyor.  Zabıta memurları şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışırken daha iyi hizmet noktasında da sürekli eğitim desteği alıyor. Daha fazla noktaya, daha hızlı ulaşabilmek adına da hizmet araçları yenilenirken, danışma ve information noktaları da kuruluyor.

  Vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek hedefi ile hareket eden Bornova Belediyesi, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için gerekli tedbirleri alıyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan ekipler, yapılan yeniliklerle daha hızlı, güvenilir ve  şeffaf hizmet anlayışı ile çalışıyor. İşetmelerin ruhsat durumu kontrol etmek, kaldırımlara park etmeyi önlemek, gıda satışı yapan işletmeleri denetlemek, hurda araçların çekilmesi ve pazar yeri denetimlerinden ruhsat dağıtımına kadar bir çok konuda görev yapan zabıta, aldıkları eğitimlerle de yaptıkları görevlerde de kendini geliştiriyor.Ayrıca 2014 yılından bu yana müdürlük bünyesindeki yenilikler de vatandaşlara verilen hizmet kalitesini yükseltiyor. 

  ZABITADAN ŞEFFAF DENETİM
  Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışıyor. Görüntü ve ses kaydının yanısıra fotoğraf da çekilebilen 14 yaka kamerası hem operasyonlar, hem de rutin denetimler sırasında kullanılıyor. Uygulama ile zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi amaçlanıyor.

  DAHA HIZLI HİZMET İÇİN PRATİK HİZMET ARAÇLARI
  Çamdibi ve Bornova Merkez gibi özellikle ilçenin dar sokaklarında kullanılmak için müdürlük bünyesinde bulunan bazı büyük kasalı araçlar binek ve kombi one türü araçlarla revize ediliyor. Ayrıca Küçükpark ve Bornova Merkez çarşı hareketliliğini kontrol etmek, işporta, işgal, çevre kirliliği ve trafik sorunlarını ortadan kaldırmak, mobil zabıta ulaşım sorunlarını çözmek amacıyla da müdürlük bünyesine 2 adet ginger alındı. Elektirikli bisiklet olarakta bilinen araçlar yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmet vermeye başlayacak. 

  YERİNDEN YÖNETİM ANLAYIŞI
  Zabıta Müdürlüğü’n de de Bornovalılara daha verimli ve hızlı hizmet verebilmek adına yerinden yönetim anlayışı hayata geçirildi. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla Çamdibi Zabıta Amirliği, Pınarbaşı Zabıta Amirliği ve Merkez Zabıta Amirliği olmak üzere ilçe 3 bölgeye ayrıldı. Bu sayede vatandaşların bölgelerinde bulunan ekiplerle doğrudan ve hızlı şekilde irtibata geçmeleri sağlandı. Ayrıca Küçükpark ve Merkez Çarşı girişine konulan  danışma ve information noktaları ile de vatandaşlar ile kurumsal iletişimin etkin bir biçimde kullanılması sağlandı. 

  EĞİTİMLER İLE DAHA İYİ HİZMET
  Bornova Belediyesi zabıtaları yaptıkları iş konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaları için sürekli olarak eğitim desteği de alıyor. Kanunlardan kişisel gelişeme kadar bir çok konuda eğitim alan zabıtalar, öfke kontrolü, empati kurma, stresle baş etme yolları, bedendili ve takım çalışması gibi konular ile ile kendini savunma dersleri ile de bilinçleniyor. 

   


Bu Haberin Manseti :

Bornova'da Zabıtadan daha hızlı ve kaliteli hizmet
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim