http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

Buca Çarşı Hızla Yükseliyor

 • Haber Saati : 24 Eylül 2018, Pazartesi 08:25:11 - 8 Ay önce eklendi.
Buca Belediyesi’nin prestij projelerinden olan, Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı hızla yükseliyor.

  Buca Belediyesi’nin prestij projelerinden olan, tamamlandığında ısıtma ve soğutma sistemli kapalı pazaryerinden amfi tiyatroya, açık hava sinemasından STK merkezlerine kadar birçok unsuru bünyesinde barındıracak Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı hızla yükseliyor. Yıllara içinde yıpranan kentin çehresini yenilemek amacıyla hayata geçirilen projeler içinde Buca için belki de en önemlisi olan Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı, Aralık ayında hizmete açılacak.

  Buca Belediyesi’nin en kapsamlı ve en prestijli projesi, Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı’da geri sayım başladı. Buca’nın çehresini değiştirip, yepyeni bir kent merkezi kazandıracak 13 bin metrekare alana yayılan proje inşaatı hızla yükseliyor.

  En Çağdaş, En Prestijli Proje

  Zemin katında 10 bin metrekarelik alana yayılan, ısıtma ve soğutma sistemlerinin bulunduğu, vatandaşların ve pazarcı esnafının alışverişlerini modern koşullarda yapabileceği 1000 tezgah kapasiteli kapalı pazar yeri oluşturulacak Buca Çarşı projesinde, Bucalıların keyifle zaman geçirebilecekleri 8000 metrekareye yayılan gezi alanları, çocuk oyun alanları, 1000 kişilik amfi tiyatro, 500 kişilik açık hava sineması, 80 kişilik toplantı salonu, sivil toplum kuruluşları için 20 adet ofis, pergola ve oturma alanlarıyla zenginleştirilen 2700 metrekarelik meydan yer alıyor. Alan, pazarın kurulmadığı veya kısmi olarak kurulduğu günlerde otopark ve spor etkinlik alanı olarak kullanılacak. Proje içerisinde oluşturulacak genel ihtiyaç alanları, zabıta birimleri, yeme içme alanları ve mescit ile kentli çağdaş bir alışveriş mekanına kavuşacak.

  Aralık’ta Hizmetinizde

  İnşa çalışmaları süratle devam eden Buca Çarşı’yı gezen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bucalıların tüm ihtiyaçlarını bir alanda toplayan kompleks projeyi yeni yıldan önce hizmete açacaklarını müjdeledi. Başkan Piriştina, “Çok hızlı ilerliyoruz. Çarşının sonuna geldik. En geç 15 Aralık’ta Buca Çarşıyı hemşerilerimizin hizmetine açacağız. Burası çok kıymetli bir yer. Kentin merkezinde böyle bir yer bulmuşken birden fazla işlevle hizmete açmaya çalışıyoruz. Üst kat sivil toplum örgütlerinin merkezi haline gelecek. Orada bir Açıkhava sinemamız olacak. Aşağıda hanımlar alışveriş yaparken, yukarısı açık hava sineması ve STK’ların konferans ve seminer salonu olacak. Ufak alışveriş merkezlerimiz olacak, kadınlarımızın el emeklerini satabileceği alanlarımız olacak. Çarşı’nın çıkışına 1000 kişilik bir amfi tiyatro organize ettik. Kapalı pazaryerini pazarın kurulmadığı günlerde futbol, basketbol gibi çocuklarımızın spor yapabileceği alanlar olarak düzenliyoruz. Projemizin en önemli özelliği iklimlendirmesi . Pazaryerimizde kuracağımız ısıtma ve soğutma sistemi ile hemşerilerimiz özellikle kışın alışveriş yaparken çok rahat edecek. Kentin merkezinde olması gereken tüm unsurları Buca Çarşı ve Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi gibi iki dev yatırımla birleştirmiş olacağız” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Buca Çarşı Hızla Yükseliyor
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim