Buca Meclisi: Cezaevi kaldırılsın!

 • Haber Saati : 02 Ekim 2019, Carşamba 18:22:03 - 9 Ay önce eklendi.
Sadece Buca’nın değil, İzmir’in de kanayan yarası olan Buca Cezaevi’nin kaldırılması konusunda Buca Meclisi örnek bir tavır göstererek tek yürek oldu.

  Buca Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis gündemine geçtiğimiz hafta da manşetlere taşınan Buca Cezaevi’nin kaldırılması ve Buca’ya nefes alacak bir alan kazandırılması konusu damga vurdu. Mecliste grubu bulunan tüm siyasi partiler, örnek bir birliktelik sergileyerek “Taşın altına elimizi değil gövdemizi koymalıyız” yaklaşımıyla cezaevinin kaldırılması için seferber olunması gerektiğini savunurken Başkan Erhan Kılıç, konuyu sürekli olarak gündemde tutacaklarını vurguladı. 

  Meclisin dilek ve temenniler bölümünde konuşan  AK Parti Meclis Üyesi Ziya Aksu’nun “Cezaevinin kaldırılması için her türlü işbirliğine hazırız” sözleri üzerine önemli değerlendirmelerde bulunan Kılıç, konuşmasına AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın Buca Cezaevi’nin kaldırılmasına ilişkin çabalarına teşekkür ederek başladı. 

  HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ 
  Bu konunun ancak birlikte aşılabileceğini vurgulayan Kılıç, “Buca Cezaevi konusu,  Buca’mızın kanayan yarasıdır. 21’inci yüzyıla gerçekten yakışmayan E tipi cezaevlerinin son kalanlarından bir tanesi.  Bu kitlenin bir an önce buradan kaldırılması gerekiyor. Buca’nın nefes alır hale gelmesi en büyük temennimiz. Bu konuyla ilgili hem bizim seçim çalışmamızda hem de Adalet ve Kalkınma Partili adayın seçim çalışmalarındaki ortak noktamız Buca Cezaevi’ydi. Biz her zaman bu konuya şöyle yaklaşıyoruz; vatandaşa hizmetin siyaseti olmaz. Siyaset güdüsü her zaman hizmeti ikinci plana bırakır. Biz bütün siyasi sahipleri bir kenara atıp, bütün siyasi sahipleri reddedip Buca Belediye’sinden bir fikir birliği çıkması düşüncesindeyiz. Buradaki bütün meclis üyelerimizin de bu görüşte olduğu düşüncesindeyim” diye konuştu. 

  “BUCA’YA ÇAKILACAK HER ÇİVİ İÇİN MÜTEŞEKKİR OLACAĞIZ”
  Diğer siyasilere de çağrı yapan Kılıç, “Bu konuyla ilgili farkındalık yaratmak isteyen, mücadele veren, bu konuyu gündeme taşıyan, konuyu bakanlık nezdinde, hükümet nezdinde bu konunun takipçisi olacağını ifade eden Sayın İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’ya ben de buradan tekrar teşekkür ediyorum. Buca’ya çakılacak bir çivi dahi müteşekkir olacağız. Bundan sonra da Buca’ya katkı sağlayacak tüm milletvekilleri, bakan ve bürokratlara teşekkür ediyorum” dedi. 

  “BEN YAPTIM DEMEM”
  Cezaevinin kaldırılma konusunun belediyeler yetkisinde olmayacağını yineleyen Başkan Kılıç, “Ben bu konuyla ilgili kesinlikle siyasal rant beklemiyorum.  Ben yapamam zaten, bu benim görevim değil. Bunu yapacak merci bellidir. Cezaevi kaldırılırsa yine oradan kaldırılmıştır. Biz burada bunu da kaldırdık demeyiz. Çünkü bizim görev alanımızda değil. Görev alanımızda olmayan bir şeyi de ben yaptım demem. Yeter ki Buca bu dertten kurtulsun. Gelin hep birlikte isterseniz komisyon kuralım, isterseniz Meclis’e gidelim. Hep birlikte gereken mücadeleyi verelim, bunu yapan biz olalım, Buca Meclisi olsun” dedi.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim