Buca'da büyük coşku

 • Haber Saati : 02 Mayıs 2015, Cumartesi 13:05:31 - 6 Yıl önce eklendi.
Buca Belediyesi işçileri, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı çoşku ile kutladı. Belediye hizmet binası önünde toplanan işçiler, sloganlar attı, halay çekti. İşçilerin 1 Mayıs coşkusuna ortak olan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bize her gün 1 Mayıs” dedi.

  Buca’da 1 Mayıs coşkusu sabah saatlerinde başladı. Çevik 1 Meydanı’nda toplanan işçiler kortej eşliğinde belediye hizmet binası önüne yürüdü. İşçiler yürüyüş esnasında, sendikal mücadele önündeki engelleri kaldırarak yaklaşık bin teşoran işçinin sendikalı olmasını sağlayan Başkan Piriştina için sık sık ‘En büyük başkan Levent’, ‘Durma ilerle işçi seninle’ ve ‘Buca seninle gurur duyuyor’ sloganları attı. İşçilerin belediye hizmet binası önüne gelmesi ile 1 Mayıs coşkusu doruğa ulaştı. Uzun halay kuyrukları oluşturan işçiler 1 Mayıs’ı şölen havasında kutladı. DİSK’e bağlı sendikalar tarafından düzenlenen kutlama törenine sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de destek verdi. Örgütlü mücadelenin önemine değinen DİSK Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Taner Şanlı, sendikal mücadeleye verdiği desteklerden dolayı Başkan Levent Piriştina’ya tüm işçiler adına teşekkür etti.
   
   
  SİZLERE GÖNLÜMÜZDE, KAPIMIZDA VE MEYDANLARIMIZDA AÇIKTIR
   
  İşçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Başkan Piriştina sözlerine ‘Zafer direnen emekçinin olacak’ sloganı atarak başladı. Piriştina, “Yine güzel bir 1 Mayıs sabahında meydanlardayız. Bize nereyi açacaklar, nereyi kapatacaklar bilmiyorum ama nesef aldığımız sürece, biz burada olduğumuz sürece gönlümüzde, kapımızda, meydanlarımız da sizlere açık olacaktır. Her zaman bu meydanlar gerçek sahiplerinindir. Burada bulunan bu binalar, sokaklar onu yaratanlarındır. Bunu çok iyi bilmenizi istiyorum, bizler var oldukça sizlerle hep el ele, gönül gönüle olacağız. Artık işe, emeğe, sömürü yapanlara, onların söylediği yalanlara bizlerin sabrı kalmadı. Biz bu saten sonra söylenen laflarla değil, ortaya konan işlerle, gerçekten emeğe kim saygı duyuyorsa, onunla olacağız, onun yanında olacağız. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Sizlerin ortaya komuş olduğu bu emekler, bu mücadele, bizleri yani bu kenti bir yerlere getirecek.
   
   
  Dolayısıyla bunun üzerinden prim yapmaya çalışmak, bu emeği sömürmeye çalışmak asla başarıya gitmeyecektir. Bugün sizin bu mücadelenizi, sizin emeğinizin, alın terinizin üzerinden siyaset yapmak isteyenler, yanıldıklarını bir kez daha göreceklerdir. Bu saten sonra bu topluğun bu tip laflara karnı toktur. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, bizim emekle olan ilişkimiz, bizlerin emeğe olan saygısı, bizim bu sınıfla, kendi sınıfımızla birlikteliğimiz asla bir günle, bir bayramla sınırlı değildir. Biz her gün 1 Mayıs’tır” dedi.  
   
   
  İşçiler, konuşmasının ardından Başkan Piriştina’yı omuzları alarak ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganı attı. Daha sonra Piriştina, yol arkadaşlarım diye adlandırdığı işçiler ile birlikte halay çekti, 1 Mayıs coşkusuna ortak oldu.


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim