Buca’da o meydanın adı değişecek

 • Haber Saati : 02 Ağustos 2019, Cuma 12:29:37 - 7 Ay önce eklendi.
İzmir Buca Belediye Meclisi önemli kararlar aldı. Meclis oturumunda, Türkiye'de ilklerin kadın siyasetçisi Işılay Saygın'ın anısını yaşatmak için Saygın'ın evinin bulunduğu sokağa isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Çevik Bir Meydanı'nın adının Işılay Saygın Meydanı olarak değiştirilmesi için ortak bir mesaj verildi.

  Buca Belediyesi ağustos ayı meclis toplantısına, geçtiğimiz günlerde vefat eden ilk Turizm ve Çevre Bakanı, Belediye eski Başkanı Işılay Saygın’ın anısını yaşatmak için alınan kararlar aldı. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç yönetiminde gerçekleştirilen toplantı, Saygın için saygı duruşuyla başladı. Toplantıda, Saygın’ın evinin bulunduğu Dumlupınar Mahallesi 109 Sokak’a Işılay Saygın Sokağı adının verilmesini içeren Başkanlık önergesi oy birliği ile kabul edilirken Çevik Bir Meydanı’nın adının Işılay Saygın Meydanı olarak değiştirilmesi için ortak mesaj verildi.

  Gündem Maddesi
  Tüm Türkiye için kederli bir hafta olduğunu söyleyen Başkan Erhan Kılıç, “İlk kadın bakanlarımızdan, Buca’ya önemli hizmetleri olan Işılay Ablamızı kaybettik. Bildiğiniz üzere Işılay Saygın bakanlığı döneminde yaklaşık 400 bin öğrenciye okuma yazma seferberliği ilan etmiş. Bucamıza da 1973 – 1980 döneminde belediye başkanı olarak çok katkılarda bulunmuş bir devlet kadınını kaybettik. Bugün bizim için en önemli gündem maddesi buydu. Tekrar tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. 

  Çevik Bir Meydanı'nın adı için ortak karar
  Meclis gündeminin ardından dilek ve temenniler bölümünde AK Partili Meclis Üyesi Ziya Aksu, grubu adına Buca Kozağaç Mahallesi’nde yer alan Orgeneral Çevik Bir Meydanı’nın adını Işılay Saygın Meydanı olarak değiştirilmesini önerdi.

  Aksu’nun önerisi üzerine meydanın İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olduğunu ve isim değiştirme yetkisinin Büyükşehir’de olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, “Bu hepimizin arkasında duracağımız önerilerden bir tanesidir. Işılay Saygın,  hepimizin ortak değeri. Ama Çevik Bir Meydanı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Dolayısıyla bu konunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından gündeme getirilmesi daha doğru olacaktır.  Hepimiz ortak bir kararla meydanın adının değiştirilmesi için takipçi olacağız” dedi.


Bu Haberin Manseti :

Buca’da o meydanın adı değişecek
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim