Buca'da özel Atatürk sergisi

 • Haber Saati : 10 Kasım 2019, Pazar 11:31:24 - 1 Yıl önce eklendi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 81’inci yıl dönümünde Buca’da çok özel sergiyle anıldı.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurlandığı 10 Kasım’ın 81’inci yıl dönümünde Buca’da  çok özel bir sergiyle anıldı. 

  İzmirli Gazeteci ve Televizyon Habercisi Korcan Karar’ın objektifinden çekilen fotoğraflarla hazırlanan sergide, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkent Ankara’daki ebedi istiratgâhı Anıtkabir’in çok özel fotoğrafları BBKSM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

  24 Kasım’a kadar ücretsiz olarak ziyaretçilerini ağırlayacak serginin açılışına Korcan Karar’ın yanı sıra Türkiye’nin Duayeni, Usta Gazeteci Uğur Dündar, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ulusal ve yerel basından temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

  HAYATTA NE YAPARSANIZ YAPIN ATATÜRK’LE KALIN
  Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren  Karar, sözlerine Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anarak başladı. Anne tarafından Bucalı olduğu için Buca’nın kendisi için özel bir yeri olduğunu ifade eden Karar, “Bugün burada yaptığım benim için bir gazetecilik görevidir.  Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yılında 6 gün boyunca Anıtkabir’de çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum. Çünkü cumhuriyettir Atatürk. Atatürk cumhurdur; Atatürk bizleriz. 81’inci yılında açtığı yolda devrimlerinin takipçisi olarak sonuna kadar, son nefesimize kadar Ata’mızı yaşatmak istiyoruz. O devrimleriyle bizi bambaşka bir Türkiye’ye taşıdı. Bugünlerde özlemle aradığımız yüce Atatürk bizlerin içinde yaşıyor. Hiçbir zaman ölmedi ve ölmeyecek. Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı değil, yeniden doğduğu günü birlikte paylaşıyoruz. Son sözüm şudur; hayatta ne yaparsanız yapın Atatürk’le kalın” ifadelerini kullandı.   

  YAPILAN TÜM SALDIRILARA RAĞMEN BÜYÜK ATATÜRK YÜCELDİKÇE YÜCELİYOR
  Karar’ın ardından kürsüye usta gazeteci Uğur Dündar geldi.  Karar’ın Anıtkabir’i harikulade bir bakış açısıyla ve estetik anlayışla aktardığını ifade eden Dündar, “Bize bağımsızlığımızı kazandıran, cumhuriyetimizi armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar minnet duygularıyla ne kadar özlemle sevgiyle saygıyla yaklaşsak onun hak ettiklerini verememiş oluruz.  Ege kıyılarından mavi denizlere ‘bizimdir’ diye bakabiliyorsak, hür nefes alıyorsak her şeyi Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Eğer ona yapılan saygısızlıklar karşısında duyarsız kalırsak, onu unutturmaya çalışanların gayretlerine seyirci kalırsak kalbimiz kurusun. Mustafa Kemal Atatürk’e yaptıkları her saldırı adeta bir bumerang gibi kendilerine dönüyor. Atatürk’ü itibarsızlaştırmaya, bir sevgisizlik algısı oluşturmaya çalışanlara inat tam tersi gerçekleşiyor. Büyük Atatürk yüceldikçe yüceliyor” şeklinde konuştu. 

  YOLUMUZ ATA’MIZIN AYDINLIĞIDIR
  Sergiye Buca’da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Kılıç, “Bizler burada olduğumuz sürece, sizler bu salonları doldurduğunuz sürece cumhuriyet payidar kalacaktır. Buna inancımız güvenimiz sonsuz. Bunun için yılmadan çalışacağız. Ata’mızın aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde onu çok özel bir sergiyle buradan anıyoruz.  Çok özel bir sergi olmuş. Anıtkabir’de gözümüze çarpmayan birçok detayı bizlere aktardığı için değerli sanatçımıza teşekkür ediyoruz.  Ata’mızın her zaman arkasındayız. Yolumuza her zaman Ata’mızın devrimlerinin ışığıyla devam edeceğiz.  Biz Atatürk’ün çocuklarıyız, biz cumhuriyet çocuklarıyız. Şimdi de gelecekte de hiçbir zaman o devrimlerin ışından kesinlikle ve kesinlikle ayrılmayacağız. Yolumuz Ata’mızın aydınlığıdır” dedi. 

  ATA’NIN YANI BAŞINDA 6 GÜNLÜK DUYGU DOLU MESAİ 
  Atatürk sevgisinden ve Atatürkçü düşünceden hiçbir zaman taviz vermeyen Korcan Karar, 10 Kasım’ın 81’inci yılına özel Anıtkabir’de 6 günlük bir mesai gerçekleştirdi.  Anıtkabir’deki eşsiz detayları farklı bakış açısıyla ölümsüzleştiren Karar, çekerken duygulu anlar yaşadığı fotoğraflardan 18 tanesine sergide yer verdi. Fotoğrafların seçilme aşamasında destek veren Türkiye’nin usta gazetecileri Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil, aynı zamanda sergi kataloğunun ön sözünü hazırladı.


Bu Haberin Manseti :

Buca'da özel Atatürk sergisi
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim