http://www.edremit.bel.tr/

Buca’da tatil bir başka güzel

 • Haber Saati : 28 Haziran 2018, Perşembe 11:03:54 - 10 Ay önce eklendi.
Buca Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirip, bilgi ve becerilerini arttırabilmeleri amacıyla açtığı yaz kursları öğrenci akınına uğruyor.

  Buca Belediyesi 8 ayrı merkezinde toplam 14 ayrı branşta açtığı yaz kurslarında geleceğin sanatçı ve sporcularını yetiştiriyor.

  Spor branşlarına 1050 başvuru

  Yaz tatilini spor yaparak geçirmek isteyen çocuklar içinde ücretsiz yaz spor okulları organize eden Buca Belediyesi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme, Tenis Kulübü’nde tenis , Yıldız Mahallesi Evlendirme Dairesi Tesisleri’nde taekwondo ve Şirinyer Futbol Tesisleri’nde de ücretsiz futbol okulu açtı.

  “Buca’da yüzme bilmeyen kalmayacak“ sloganıyla 4 yılda 32 bin kişiye yüzme eğitimi veren Buca Belediyesi, yaz spor okullarında da yüzme branşına geniş yer ayırdı. Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yüzme kurslarında 20 gün gibi kısa sürede 750 çocuk başvurup eğitim almaya başladı. Haziran ayında 2010-2011 doğumlu çocuklara verilen yüzme eğitimleri, Temmuz ayında 2008-2009 doğumlularla, Ağustos ayında ise 2005-2006 ve 2007 doğumlu çocuklarla haftada 2 gün olarak devam edecek. 

  Buca Belediyesi’nin genç yetenekleri yetiştirdiği futbol yaz okulu ise Şirinyer Futbol Tesisleri’nde yapılıyor. Haftada 2 gün olarak düzenlenen kurslarda 100 Bucalı çocuk futbol sevgisini ortaya koyuyor. Buca Belediyesi’nin başarıdan başarıya koştuğu taekwondo branşında 150, teniste ise 50 minik kursiyeri eğitim alıyor.

  Hobi ve sanata binler akın etti

  Yaz dönemi için spor okullarının yanında çocukların kültürel gelişimleri için de yaz kursları düzenleyen Buca Belediyesi; İngilizce, keman, gitar, satranç, resim, drama, bale, gitar, tiyatro,halk oyunları ve kukla branşlarında açtığı ücretsiz kurslara da Bucalı öğrenciler adeta akın etti.

  Çamlıkule Semt Evi, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi, Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi ile Charlie Chaplin Etüd Eğitim Merkezi olmak üzere 4 ayrı merkezde 10 ayrı branşta düzenlenen yaz dönemi hobi ve sanat kurslarına 1500 öğrenci başvurdu. Ücretsiz kurslara rekor başvuru gerçekleştiren Bucalı öğrenciler yaz tatillerinde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşarken, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan kursları ücretsiz olarak sunan Buca Belediyesi’ne teşekkür ediyor.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim