Buca’da trafik teyakkuzu: Trafik terörüne son!

 • Haber Saati : 22 Mayıs 2019, Carşamba 12:23:52 - 4 Ay önce eklendi.
Buca Belediyesi, Radyo Trafik işbirliğiyle son dönemlerde kent içerisinde artan trafik kazalarına dikkat çekmek ve halkı bilinçlendirmek amacıyla kampanya başlattı.

  Son 1 ay içerisinde özellikle Kaynaklar bölgesinde ilçeyi yasa boğan trafik kazalarından hareketle başlayan kampanya iki bölümden oluşuyor. 

  TEKNİK İNCELEME BAŞLATILDI 
  Kampanyanın ilk aşamasını trafik kazalarında yüzde 15’lik paya sahip olan teknik hatalar oluşturuyor. Kaynaklar başta olmak üzere kazaların en çok yaşandığı bölgelerde yol altyapısıyla ilgili fiziki sorunların tespit edilmesi için konuyla ilgili kurum, kuruluşlar, meslek odaları ve akademisyenler tarafından araştırma başlatıldı. Teknik sorunların tespit edilerek hızla giderilmesi için çalışmalar hazırlanan raporun sonrasında planlanarak hızla hayata geçirilecek. 

  HAYAT OYUN DEĞİLDİR HIZLA KAYBETMEYİN 
  Teknik incelemenin ardından kazaların yüzde 85’lik bölümünü oluşturan sürücü hatalarıyla ilgili ise farkındalık kampanyası başlatıldı.  Buca’nın dört bir yanında sürücülerin öncelikli olarak hız kontrolü hakkında farkındalığa sahip olabilmeleri için “Hayat oyun değildir. Hızla kaybetmeyin” ve “Hız sadece burada can yakmaz” mesajlarının yer aldığı billboard  ve sosyal medya çalışmaları hazırlandı.   Öte yandan ilgili kurumlara yazılar gönderilerek özellikle genç sürücülerin bilinçlendirilmesi için etkinlikler Mayıs – Ağustos ayları içerisinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. 

  BANA BİR ŞEY OLMAZ DEDİRTMEYECEĞİZ
  Kampanya hakkında tüm sürücülere çağrı yapan Buca Belediye Başkanı Av.Erhan Kılıç, “Trafik kazalarını belki tamamen yok etmemiz çok zor; ama imkansız değil. Trafik kazalarının çok büyük bir bölümü maalesef sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Trafikte güvenliği sürüşü sağlayarak bunun en önemli adımını atabiliriz.  Bizler yerel yönetimler olarak Buca’daki trafik sorunun çözülmesi ve güvenliği için konusunda uzman kişi ve kurumlarla bir araştırma başlattık. Bunun yanı sıra hemşerilerimizin trafik güvenliği hakkında bilinçlendirmesi için kampanyamızı hayata geçiriyoruz. Özellikle geleceğimizi var edecek genç kardeşlerimizin ne kendi hayatlarını ne de başkalarının hayatını 5 dakika erken gidebilmek için, anlık heyecan yaşamak için tehlikeye atmamalarını rica ediyorum.  Ne Buca’mızda ne de ülkemizde ‘Bana bir şey olmaz’ demeyeceğiz; dedirtmeyeceğiz. Trafik terörüne geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim