Buca’dan Adıyaman’a kardeşlik köprüsü

 • Haber Saati : 30 Nisan 2015, Perşembe 21:28:55 - 6 Yıl önce eklendi.
Buca Belediyesi tarafından Adıyaman’ın Kesmetepe Beldesi’ne yaptırılan park düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

  Buca Belediyesi’nin “Kardeş Belediye Projesi” kapsamında Adıyaman’ın Kesmetepe İlçesi’nde yapımını tamamladığı park düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Parkın açılış kurdelesini, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP Adıyaman İl Başkanı Neşet Tarhan ve Kesmetepe Belediye Başkanı Vakkas Acar ile Kesmetepeli çocuklar birlikte kesti. Törende ayrıca, Buca Belediyesi tarafından bir adet hizmet aracı da Kestepe Belediyesi’ne tahsis edildi.
   
   
   
  Cumhuriyet Halk Partisi’nin il ve ilçe belediyeler arası dayanışma ve yardımlaşmayı arttırmak adına hayata geçirdiği ‘Kardeş Belediyeler Projesi’ kapsamında Buca Belediyesi, Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe Beldesi’ne, 2 bin metre kare park kazandırdı. İçerisinde yaya yolu, yeşil alanlar, oturma bankları ve çocuk oyun alanları bulunan parkın açılış töreninde ayrıca Buca Belediyesi tarafından Kesmetepe Belediyesi’ne belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet hizmet aracı da hediye edildi.
   
  AĞBABA VE PİRİŞTİNA’YA TEŞEKKÜR
  Açılış töreninde konuşan Kesmetepe Belde Belediye Başkanı Vakkas Acar, ilk olarak kardeş belediyecilik projesini gerçekleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya ve ardından Kesmetepe Beldesi’ne bir adet hizmet aracı, 2 bin metre park alanı kazandıran ve 4 caddeye 10 bin metrekarelik kilitli taş yaptıran Buca Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. “Kardeş Belediyeler Projesi”nin önemine değinen Acar, ”Cumhuriyet Halk Partisi’nin dayanışma, birlik ve beraberlik ilkesinin bir sonucu olarak en batıdaki ve en doğudaki halklarımızı kaynaştırma ve yardımlaşma duygusunu yaşamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Belediyecilikte yaptığımız bu örnek takdire şayan atılımların sonucu olarak 7 Haziran’da halkın iktidarı ile sonuçlanacaktır. CHP olarak yerel yönetimlerin güçlendirilerek adil, demokratik bir Türkiye’nin yeniden inşaa edileceği düşüncesindeyiz. Ülkemiz içinden geçtiği siyasal, ekonomik ve sosyal bunalımların ancak CHP iktidarı ile aşılacağı fikri geniş halk kitleleri tarafından çokça dillendirilmeye başladığını görüyoruz. Ben şimdiden 7 Haziran’ın Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’dan ilan ediyorum” dedi.
   
   
   
   “BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ SÖZDE DEĞİL ÖZDEDİR”
  Tüm ülkede sözde kardeşlik adına adımlar atıldığını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bizim kardeşliğimiz sözde değil özdedir” dedi. Projeye olan inançlarını ve hayata geçirmek noktasındaki samimiyetlerini açılışı yapılan park ile gösterdiklerini vurgulayan Başkan Piriştina bu projenin mimarı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya teşekkür etti.
   
  Piriştina şunları söyledi; “Bu proje ilk somut meyvelerini vermeye başladı. Daha çok meyve verecek o zaman kıymeti daha da çok anlaşılacak kardeş olmanın, dayanışmanın, birlik olmanın anlamı yerelde atılan bu adımlarla göreceğiz hep birlikte neler doğuracak. Bu proje bizi iktidara götürecek daha sonra bugün yönettiğimiz ilçeler, beldeler, kentler bizi bu ülkeyi yönetmeye attığımız ilk adımlar olacak. İlk Kesmetepe’ye geldiğimiz buranın suyunu içtiğimiz gün bu projeyi dillendirmeye başladık. Buca’ya döndüğümde partili arkadaşlarımla örgütümle kadın kollarım, gençlik kollarımla ve vatandaşlarla Adıyamanlı olsun ya da olmasın ben bir köyden geliyorum dedim, orda bir manzara ile karşılaştım dedim, sanki Buca’da gibiydik bize sarıldılar sofralarını açtılar evlerini açtılar dedim. Onların istediği parklar bahçeler yollar değildi bize sadece arada uğrayın hal hatır sorun bizi unutmayın talebi geldi. Aslında onların beklentileri yollar değildi. Ama oradan bana dediler ki mütevazi olabilir onlar büyük taleplerle gelmemiş olabilirler ama orda gördüğünüz bir eksiklik varsa genel merkezinde böyle bir projesi varsa ne gerekiyorsa yapın biz buca halkı olarak arkanızdayız dediler. Bugün gördüğünüz eserleri de onlarında tam desteği olarak yapmak bizlere nasip oldu. Bu projede Kesmetepemizde ki bugün gördüğünüz her şeyde Buca’nın, Bucalıların koyduğu katkı, kucak dolusu sevgisi ve emeği vardı. Onlara ve Bucalı hemşerilerimize de sizin adınıza teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi idi bu işte herkesin emeği vardı. Ancak Kesmetepelilerin şunu bilmesini isterim ki, gerçekten şanslısınız sizi seven yaşadığı yere bağlı ülkesine bayrağına bağlı, bu topraklara olan borcunu hiç yorulmadan ödeyen yürekli bir belediye başkanınız var. Kendisini buraya adamış kendisini bu topraklara adamış ve eminim hizmetleri artarak devam ettirecek bizde onun bu hizmet yarışında bu onurlu mücadelesinde elimizden gelen kardeş belediyesi olarak kardeşi olarak ve fahri bir Kesmetepeli olarak tüm katkılarımı koymaya çalışacağım. Böylesi güzel bir havada böylesi güzel insanlarla partimizin genel başkan yardımcıları, İl başkanları, milletvekili adaylarımız onlarla olmaktan son derece mutluyum iyi ki varsınız, yolunuz açık olsun.”
   
   
   
  ‘‘PİRİŞTİNA KESMETEPE’NİN KARDEŞTEN ÖTE YOLDAŞI OLMUŞ’’
  Projenin mimarı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Biz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bir proje gerçekleştirdik imkanı geniş olan belediyelerle imkanı kısıtlı olan belediyeleri kardeş yaptık. Projeye Ağustos ayında başladık Buca Belediyemizi de Kesmetepe ile kardeş yaptık. Sevgili başkanımız Levent Piriştina’ya, Eylül Ayı içerisinde böyle bir projemizin olduğunu mümkün olursa projemizde küçük belediyelerimizi değil de büyük belediyelerimizin ayağına gitmesi gerektiğini söyledik. Oda büyük bir memnuniyetle kabul etti. 13 Ekim’de işsizlikten sorumlu başkanımız Sayın Murat Karayalçın, Sayın Neşet Taran, Sayın Başkanımız Levent Piriştina, Odunpazarı Belediye Başkanımız Sayın Kazım Kurt, Nilifer Belediye Başkan yardımcılarımızla iki gün program yaptık. Belediye Başkanı Vakkas beyle projeye baktılar. Biz programımıza devam ettik. Onlar sağ olsunlar projeyi yaptık diye geldiler. Doğru mu söylüyorlar, eksik mi söylüyorlar, tabi o anda anlayamadık. Ama sonra gördük ki sağ olsun Levent Piriştina, bütün samimiyetliğiyle, bütün içtenliğiyle Kesmetepe’nin kardeşi değil başkanın söylediği gibi ecdadı olmuş, onların yoldaşı olmuş. Ben huzurunuzda Levent Piriştina’ya çok içten teşekkür ediyorum.” Dedi.
   
  Konuşmaların ardından parkın açılışını, protokol üyeleri ile Kesmetepeli çocuklar birlikte yaptı. Açılışın ardından parkta gönüllerince eğlenen çocukların sevinci ise gözlerinden okunuyordu.
   


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim