Büyükşehir’de Çiğli masası

 • Haber Saati : 22 Ağustos 2019, Perşembe 16:09:26 - 9 Ay önce eklendi.
Karşıyaka’da hizmet veren tramvayın Çiğli’ye ve Katip Çelebi Üniversitesi’ne kadar uzatılması ve İZBAN hattının yerin altına alınması gibi konuların masaya yatırıldığı zirve Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşti.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile meclis üyelerini ağırladı.

  Karşıyaka tramvayının Katip Çelebi Üniversitesi’ne kadar uzatılması, ilçenin ortasından geçerek kenti ikiye bölen İZBAN hattının yer altına alınması gibi konuların masaya yatırıldığı toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Daire Başkanı Mehmet Oğuz Ergenekon, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Barbaros Kiriş, AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, AK Partili Meclis Üyesi Nedim Aslan katıldı.

  Çiğli Belediyesi Meclisi’nde geçen ay Altyapı ve Üstyapı Koordinasyon Komisyonu kurulmuştu. Karşıyaka’da yerin altına giren İZBAN’ın aynı şekilde Ulukent’e kadar uzatılması ve Çiğli merkezdeki alt geçidin itfaiyenin olduğu noktaya ulaştırılmasıyla ilgili çalışmaların komisyon kapsamına alınabileceği aktarılmıştı. Ayrıca Çiğli tramvayının güzergahıyla ilgili çalışmaların yürütüleceği ifade edilmişti.

  Belediye Başkanı Gümrükçü geçtiğimiz günlerde mecliste kurulan Altyapı ve Üstyapı Koordinasyon Komisyonu için konuşmuş ve “Çiğli’nin yıllardır çözülmeyi bekleyen sorunları vardı. Biz problemleri bitirmek için elimize taşın altına koyuyoruz. Bu makama hizmet üretmek için geldik. Ben başkan olarak belediyede ortak akılla yol yürümek istiyorum. Meclisimizin de aktif olması çok önemli. Bu noktada yeni bir komisyon oluşturduk. Ve bunu yaparken parti ayrımı gözetmedik. Tek amacımız Çiğli’ye hizmettir. Bu komisyon Çiğli’nin sorunlarının İzmir’de ve Ankara’da konuşulmasını ve çözüme ulaşmasını sağlayacak. Meclis aritmetiğine göre komisyonlarda normalde dört Millet İttifakı temsilcisi bir Cumhur İttifakı temsilci yer alıyor. Ama bu komisyonda biz üçe iki yaparak daha katılımcı bir yol izlemek istedik” açıklamasını yapmıştı.

  Komisyonun sözcüsü AK Partili Boztepe ise, “Bizim için başkan Utku olmuş Okan olmuş Ahmet, Mehmet olmuş hiç önemli değil. Biz Çiğli’nin faydasına olacak her konuda başkanın destekçisiyiz. Meclisteki muhalefet görevini yaparken doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz ve böyle yapmaya devam edeceğiz. Çiğli’nin sorunlarının her platformda konuşulmasını sağlayacak komisyon hayırlı olsun” diye konuşmuştu. 


Bu Haberin Manseti :

Büyükşehir’de Çiğli masası
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim